Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща

Публикувано от orel_70 
Re: къща
27-01-2008 - 23:17:49
Geto ,

Аз ти говоря за всичко това със съвременни средства. Да изпълнеш такава къща сега , но без бетон и стомана.

Ако не е тайна за коя част на Бг говориш?

Какво искаш да кажеш : По нашия краи няма каменни основи на метър или 3 от земята или поне не са видими.
Re: къща
28-01-2008 - 00:20:04
Ето го и моя вариянт. Основи от железобетон до кота нула,(грехота е наистина да се правят основи зидани от камък и после да заровиш тази красота), от там нагоре-партерен етаж със зидан камък 60см. дебели стени(ако става вариянта подсилени вътре с арматура),отгоре гредоред, или взидан в камъка или анкериран. От там нагоре един етаж от дървена конструкция с греди 5Х15(за да поеме 15см. минерална вата-изолация), обезателно с по-голяма квадратура от основите и с ДЪРВЕНИ!!! еркери.Външна обшивка от "денсглас"(не я знам на български),след което се обшива с 5см. стиропор(не му знам техническото наименование),оформят се архитектурни елементи от дърво по ъглите, покрай прозорците,дори по стените да имитира сачак, и след това останалата част се измазва БЯЛО!!!минерална мазилка. Задължително е да има ЧАРДАК поне един, широк сводест покрив със специфичните ДЪРВЕНИ подпори и най-отгоре ТУРСКИ керемиди.Красота. clap: :]
Re: къща
28-01-2008 - 03:39:09
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
> Geto ,
>
> Аз ти говоря за всичко това със съвременни
> средства. Да изпълнеш такава къща сега , но без
> бетон и стомана.
>
> Ако не е тайна за коя част на Бг
> говориш?
>
> Какво искаш да кажеш : По нашия краи няма
> каменни основи на метър или 3 от земята или поне
> не са видими.

Старите къщи за които споменах са в пирдопският Балкан.

Каменни стени (първи етаж) са характерни за Банско, Родопите. В нашия край, както казах стените от земята та до стряхата са мазани и варосани. Самите къщи са раздвижени и с голями чардаци smiling smiley
Re: къща
28-01-2008 - 06:18:19
Понеже стана дума и за възрожденските къщи по балкана, а също така и за Ламартиновата къща в стария Пловдив аз пак плахо ще попитам знаещите във този форум - къде все пак е разликата между тези къщи и тъй наречените американски такива? Не говоря за външния вид и архитектурния стил. Нали и едните и другите са дървени? В материалите или в технологията на строеж е това различие? Защото от писаното дотук разбирам, че нашите са добри, а "американските" не са.
Питам, защото почти бях решил да си построя и аз една такава "американска къща", но започвам да се колебая. Повечето фирми в България казват, че строят по американска технология. Има ли някой въобще който да строи по "българска" в духа на тези къщи за които пишете? И как всъщност да позная дали се строи по една или друга технология? КЪДЕ Е РАЗЛИКАТА?

Моля, знаещите за отговор!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-28 06:19 от селтак.
Re: къща
28-01-2008 - 08:19:27
селтак ,

Абсолютно си прав , че не може да има разлика между американски и български технологии. Дори термина според мен " сглобяеми къщи" не е точен , защото в това трябва да се влага и възможност за демонтаж. Не трябва всички къщи да се наричат сглобяеми - има и такива , но не всички. Според мен по-правилното е дървени къщи.

Най-добре е да си направиш проект и ако имаш възможност се захвани със строителството.

За мен основното различие е в архитектурата , което носи и последствия в някои детайли.
Re: къща
28-01-2008 - 09:34:43
Всички дървени, метални и панелни конструкции са сглобяеми. Освен тях има и зидани и монолитни стоманобетонни.
Re: къща
28-01-2008 - 09:55:31
Благодаря, argonavt!

Бих искал да видя мненията на inj и pe6o, а също така и на живеещите в Северна Америка (доколкото разбирам) Geto и Don Balon относно различията между видовете дървени къщи - "български", "американски" и други подобни.

Благодаря, предварително!





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-28 11:19 от селтак.
Re: къща
28-01-2008 - 12:53:45
Селтак, дадох си мнението по твоя въпрос във форума за Възрожденски къщи.
Re: къща
28-01-2008 - 21:33:20
Въпрос към dragula ,

Много съм любопитен , можеш ли да разграничиш народността на клиентите , които биха и не биха предпочели дървени къщи?
Моето мнение е , че предимно българите ги отбягват. Благодаря ти.
Re: къща
28-01-2008 - 21:47:27
селтак Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря, argonavt!
>
> Бих искал да видя мненията на inj и pe6o, а също
> така и на живеещите в Северна Америка (доколкото
> разбирам) Geto и Don Balon относно различията
> между видовете дървени къщи - "български",
> "американски" и други подобни.
>
> Благодаря, предварително!
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 01/28/08
> 11:19AM от селтак.


Селтак, що за прякор е това! Няма значение, само се пошегувах smiling smiley

За така наречените "американски" къщи мн. може да се каже, но аз взех да се уморявам. Мисля, че ако изтъпаниш най-очарователната Възрожденска къща в С. Америка никой няма да даде и 2 пари за нея, същото смятам, че би трябвало да бъде и с "американските" в България, но нали ние сме си малко нещо чуждопоклоници и нихилисти приемаме висичко чуждо, разбирай западно за най-добро. Разходи се по Бояна и Драгалевци и ще разбереш за какво говоря. Вече когато някой роден архитект ми заговори за "модерно", "съвремено", "функционално" ме хваща офтиката. То кич, то малоумие и грандоманщина, че май повече няма къде. Чуй Аргонавта и г-н Балон! Хубавите неща са около нас и ще ни избодат очите, но на нашего брата очите му все отвъд океана. Когато видиш в Гърция или З. Европа "Американски" къщи направи едно фото, че и аз да ги видя. Разбери, не влагам нищо лично и не искам да съм груб, но не виждам как по-добре бих могъл да се изразя.

Бъди жив и здрав и не се колебай, ИЗБЕРИ БЪЛГАРСКОТО!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход