Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща

Публикувано от orel_70 
Re: къща
24-01-2008 - 10:30:13
И това е идея. Проблем ще бъде само фундамента.
Re: къща
24-01-2008 - 10:57:26
Благодаря за съвета !
Що се однася до самия фондамент мисля . че не е особен проблем още повече със
днешните технологи,
За самата цена почети се обедих . че фирмите който строят тези къщи работят почети на 100% надценка smiling smiley
Ако мощете даите някаква информация за " Милин камък"
Re: къща
24-01-2008 - 18:19:33
Кви са тия днешни технологии? ФУндаментът трябва да бъде монолитно изпълнен стоманобетонен.
Re: къща
24-01-2008 - 18:56:03
Фундамента ще го направиш лесно. Всеки конструктор ще ти го сметне като желязо, бетон, фусове и т.н.
Ако строиш дървена къща най добре е да си намериш добри майстори, които да ти избират качествен материял, да го обработват а ти да контролираш качеството. Вече има доста препарати за защита.
Като цена обаче няма да е по евтино от монолитното строителство.
Документите ще са същите - проекти по всички части, разрешително за строеж, протоколи и въвеждане в експлоатация.
Аз лично бих избрал тухло - бетонно строителство.
Re: къща
24-01-2008 - 19:00:23
Фундамента ще го направиш лесно. = Твърде лекомислено изказване. sad smiley
Re: къща
24-01-2008 - 19:13:41
Направи си истинска къща, не се занимавай с глупости в БГ дървените къщи излизат горе долу колкото тухлените, повярвай ми. Само се замисли дървени къщи строят там където това е евтино и целесъобразно Русия, Канада, УСА, Финландия, Швеция и така нататък - там дървото е най-евтиния материал а у нас готов ли си на 400 лв за кубик ми лакове ми за да не я изяде мушиката разни магии това са все разходи - тухлите,итонга и варта са по-евтини. Те хората по селата даже нужници дървени не строят а как си е положено тухла вар и керемидки, защо ли ?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-01-24 19:39 от Ivel.
Re: къща
24-01-2008 - 20:41:45
Добре де, каква е толкова философията да се направи фундамента?
Май малко наизуст пишеш само да го шашкаш човека.
Та лекомислено или не, иска се малко копане, бетон и желязо. Всеки строител ще ти изпълни конструктивния проект. А всеки конструктор ще ти начертае как да го изпълни строителя, повярвай ми.
Re: къща
24-01-2008 - 22:07:45
orel_70 ,

Ако си убеден , че търсиш точно това , предложението на venciev е наистина добро.
Re: къща
24-01-2008 - 23:05:16
Еиии,добре е че argonavt se namesismiling smiley
Orel пита за сглобяема къща,не за железобетонна къща.Даже и за цена не пита.Човекът просто иска такава къща-сглобяема,дървена...........
А Ивел не знам,дали си е направила добре сметката,но за такава "дървена" къща цената е ДВА пъти почти по-евтина от монолитното строителство!
основа-бетон 5-6м.куб. и желязо-2хил.лв
15 кубика дървен материал за 100 кв.м. къща по 400лв са 6000лв
гипсокартон
вата
цигли
ел и ВиК
труд/за майстори
другото са дреболии
Смятай Ивел!
Повече от 180 лв не можеш да докараш квадрата!
Re: къща
24-01-2008 - 23:17:53
Напълно съм съгласен с Аргонавта и Венциев. Бързо, ефтино и практично. До колкото разбирам днес дюлгерите искат дебела надница, за разлика от един човек който си има малко представа от циркуляр, нивелир, ъгломер(майтър, бевъл) и умее да забива пирони. Един такъв човек с двама помощника, за 1 месец при наляти основи, вдигат къща за мерак.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход