Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проблеми с алуминиева дограма на панел

Публикувано от svetla 
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
11-08-2006 - 14:08:06
абСолютНо!
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
11-08-2006 - 14:14:08
Станчо Написал:
-------------------------------------------------------
> Имам същия проблем.Предложиха ми клапи за
> изравняване на влажността.
na men sy6to
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
28-08-2006 - 18:40:59
Явно конденза по стени и стъкла напоследък е изчезнал (за разлика от този по челата :] ) защото се забелязва затишие в темата! А, може би е на дневен ред изследването на "конденза" по халбите на морето :} !
Аз смятам, че изчетох подробно всичко написано досега и не мога да си обясня следното: Как комбинираната с алуминий от външната страна дървена дограма "диша" и не образува конденз? Не е ли, всъщност по-добрата топлоизолация на дървото от PVC-то и алуминия, което пречи да се образува "роса"? Или греша? Понеже и аз съм пред "трилемата", каква дограма да избера (PVC-то - отровно, Аl - студен, Дървото - скъпо (това без поддръжка де)) ще бъда благодарен, ако се изясни и този въпрос (за мен)!
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
28-08-2006 - 19:32:36
jolobg Написал:
-------------------------------------------------------
Как
> комбинираната с алуминий от външната страна
> дървена дограма "диша" и не образува конденз? Не е
> ли, всъщност по-добрата топлоизолация на дървото
> от PVC-то и алуминия, което пречи да се образува
> "роса"? Или греша?

Според мен (почти) не грешиш. smiling smiley
Това с "дишането" го забравяме, ако дограмата е без фуги.
Нямам под ръка подходящи данни, но няма да се учудя, ако се окаже, че съвременен и качествен Al или PVC профил е по-добър топлоизолатор от дървения (въпреки интуитивното усещане за обратното). Въздухът е по добър изолатор и от трите, а в дървената дограма няма хич въздух. Та затова "почти".
Дограмаджиите да си дадат данни - те май предпочитат описателни разяснения. winking smiley
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
30-08-2006 - 16:26:57
Zdraveite,
izpotqvaneto varhu staklata e fizi4en proces,ot koito ne mojem da "izbqgame",no mojem da go namalim zna4itelno kato spazvame nqkolko prosti pravila:
1.PVC dograma- dobar profil, ka4estvena izrabotka i montaj, po vazmojnost.
2.Provetrqvane-pone za 5-10 minuti sutrin da se ventilira pomestenieto i sled tova zatoplqne na vazduha.
3.K staklo
4.Van6na toploizolaciq,ne vatre6na!
Nadqvam se,4e sym bila ot polza.
Pozdrav winking smiley
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
10-12-2006 - 22:42:01
Здравейте,
имам голям проблем и се надявам някой да помогне със съвет.

Проблемът е следният- нова сграда на 3 години. дървена дограма- не може да дам повече подробности защото не съм много в час. Въпросът е че още когато се нанесох се оказа че за да се затвори прозореца (тип френски към терасата) трябва леко да се понадигне за да пасне.

Днес си отворих прозореца на обяд, за да проветря и след два часа когато се опитах да го затворя се оказа че не става. Спира на 1 см и си стои така, колкото и да надигам, да пъхтя- не става. Явно дървото се е подуло с времето и нещо се е изметнало. То си личи защото единия прозорец слиза в долната страна по-ниско от другия.
Пантите не могат да се регулират както се оказа.
Единственото решение е да се преместят на около 1.5см навън за да има пространство и да пасва.

ще сгреша ли ако пробвам? В момента съм я закрепила в горната част ама в долната има луфт .

Благодаря предварително за всякакви идеи...
sad smiley
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
23-02-2007 - 10:12:04
neka se vkliu4a i az kam liubimata na vsi4ki bulgari temasmiling smiley))))

postavih si pvc,rehau,5 kameren,k-staklo, i vazdushni klapi,vazduhovodi ili kakvoto iskate

tam.veche ima kondenz,zastoto moite bivshi veche maistori si bjaha dokarali kalorifer da

se grejat i estestveno dori ne im e hrumnalo che trjabva i da se provetrjavat ponjakoga,a

kamo li da si misljat za moite kondenzi.......a i sam po4ti sigurna che ne sa sloghili

hidroizolazija pri "obrastaneto"na prozorzite.

ta dokato ne e savsem kasno,kaghete mi kak da podhodja.

osven tova ste sam vi blagodarna i ako si dadete mnenieto kakav "dishast "lateks da

izpolzvam,marka i t.n. i kakvo vsastnost predlaga BG pazarat

blagodarja vi mnogo
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
23-02-2007 - 10:29:41
Аз монтирах ал. дограма и нямам проблем - дори не се изпотяват прозорците. Дограмата е с прекъснат термомост, но не е с К стъкло. Имам изолация отвън с пенополистирол и мазилка. Отоплявам се с климатик, но рядко го пускам, защото зимата е топла и t е 20 градуса и беа отопление. Направете рекламация на дограмата. При всички случаи са ви излъгали и са ви сложили профил без термомост. А напролет се изолирайте отвън. Ефекта е поразителен.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
23-02-2007 - 12:14:53
v slu4ai 4e sa me izlagali,

a tova e mnogo verojatno,

poneghe imah problemi i s tjah -firmata e "tabakov" na pl.makedonia.......... sad smiley
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
23-02-2007 - 14:04:39
булдозерист Написал:
-------------------------------------------------------
> Трябвало изолация да се прави, трябвало с латекс
> да не се маже, трябвало в цялото жилище 17 да се
> подържа и не знам още какво- абе вие мислите ли
> кой може да си позволи да изпълни всичките ви
> съвети.
> Светла- ето истината според мен- имах в една стая
> дървена двукатна дограма, махнах я и я смених с
> ПВЦ- в тухла съм. В другите стаи реших да не
> бързам. След смяната- страшен проблем с конденз и
> мухъл и по-топло въобще не стана. Впоследствие
> разкарах ПВЦ-то, теглих една майна на майсторите
> му и си сложих наново дървена- и с конденза вече
> нямам проблем и не е по-студено.Просто и ПВЦ-то и
> алуминиевата са по-некачествени от дървената. И
> въобще идеята че някакъв изкуствен материал ще
> превъзхожда естествен е странна. В останалите ми
> стаи дограмата е дървена на 60 години и не е
> мръднала въобще. Грешката е твоя че си се повлекла
> по тъпи реклами и сте си махнали дървената
> дограма. Сега си вземете нова дървена и ще си
> решите проблема- е вярно скъпо е но няма конденз
> нито мухъл.

Истината е тройнослепен дървен профил със стъклопакет, всичко друго е боклук, не случайно когато от производителите на профили дават стойности на топлоизолация винаги сравняват с ДЪРВОТО!!!!!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход