Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проблеми с алуминиева дограма на панел

Публикувано от svetla 
Тука бих препоръчал за тези които могат да си го позволят дограмата с алумининиева външна част,която като цяло си е дървена ,но само отвътре. Виждал съм на заведение такова чудо и е много гот.Разбрах, че е скъпа ,но дървото си е дърво,а алуминият пази от атмосферните влияния и не се налага да я боядисваш на 2 години като чамовата дограма. Иначе когато си със стара дървена дограма тя такива процепи си има още от строежа,че естесвената вентилация е налицеsmiling smiley С алум. и ПВЦ дограмата се херметизираме и влагата не може да излезе. ПРОСТО
Luky
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
14-02-2006 - 08:49:11
В търговската мрежа се предлагат едни уреди наречени въздушни завеси-монтират се над врати или прозорци и решават проблема.Разхода на ел.енергия не е много голям,а ефекта е поразителен.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
14-02-2006 - 09:35:46
А не са ли много големи? Аз малки не съм виждал. Иначе с това решаваш проблема с конденз по дограмата.
Luky
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
14-02-2006 - 10:59:02
Има най-различни големини и мощности,според обекта на който ще се ползват.За домашни нужди са достатъчни 500w.Струват от 120-200лв в зависимост от производителя.По този начин съм решил проблема на доста клиенти,иначе има и други варианти,но са доста по-скъпи и сложни за изпълнение.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
14-02-2006 - 11:09:18
500W са много. Няма ли с по-малка мощност, все пак не става въпрос да се отопляваме, а да обдухваме стъклотоsmiling smiley
Luky
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
14-02-2006 - 11:19:36
Това е максималната мощност,а иначе имаш възможност да регулираш,но защо пък да не използваш като вариант за отопление cool smiley при това доста икономично :}
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
14-02-2006 - 12:20:36
А с какви размери е?
Luky
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
14-02-2006 - 14:15:52
Най-малките са 60см и достигат до 2м-говорим за стандарт.Има възможност за изпълнение по заявка.
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
14-02-2006 - 14:54:05
И къде ги има?
Luky
Re: проблеми с алуминиева дограма на панел
15-02-2006 - 08:47:47
За София нямам представа,но в Пловдив се намират cool smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход