Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

комини тела

Публикувано от mnaumov 
комини тела
28-11-2007 - 19:04:00
Здравейте,
трябва ли да се измазват от вътре керамични комини тела с квадратна форма от вътре?
Re: комини тела
28-11-2007 - 22:55:50
По принцип изобщо не е хубаво да използваш такива тела.
Ако не си правил още комините - иззидай ги от тухли 1-ца с вътрешно измазване!

Телата водят до конденз!
Re: комини тела
29-11-2007 - 06:07:55
Лошото е че архитекта ги е предвидил в зида и няма как да ги правя с единичкиsad smiley
ven
Re: комини тела
29-11-2007 - 07:24:33
Да ти кажа от сега най-добре си сложи вътре в комина(или зазидай тръбите направо) метални тръби от неръждавейка - каквито и измазвания и зидарий да имаш пак е възможно да се получи напукване и да почнат да излизат пушеци от най-ненадейни места като ключове на лампи, контакти, да се образуват петна, етц smiling smiley

Има варианти с гъвкави вложки(приличат на въздуховод за абсорбатор само дето са с по-дебели стени, че има и такива с двойни стени), както и с твърди коминни тръби/тела. Има ги по-големите фирми за отопление: Рувекс, Ерато, България Терм. Има различни размери като диаметър
Re: комини тела
29-11-2007 - 11:30:47
Вен , а имаш ли представа колко струват тръбите от неръждавейка и разклонениета към тях? Въпросът е риторичен аз лично знам, ама искам ти да напишеш за какви пари става въпрос.
Re: комини тела
29-11-2007 - 22:41:23
Без да съм специалист, мога да Ви посъветвам докато ги зидат да ги мажат отвътре. А когато коминът излезе над последната плоча, непременно да се изолира, защото ще прави конденз. А и гледката, повярвайте ми, е ужасна след няколко запалвания, ако не е изолиран комина. Почернява, кондензира и въобще ужас. Може да се обзида с единички или пък изолира с каменна вата. А когато Ви мажат вътре, ги измажете с мрежа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход