Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление-Охлаждане с Термо помпи

Публикувано от Stan 
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
20-11-2007 - 18:12:59
Стефане,
Извинявай, но да те питам, имаш ли наблюдения на пазара в БГ за пелети? Какви количества се призвеждат и дали са достатъчно сухи?
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
20-11-2007 - 23:29:38
Да попитам и аз , защото съм почти сигурен , че ще имам проблем с моята термопомпа!?

Някви мнения относно фирма Геоток ?

дал съм им капаро за 30Кв термопомпа с компресор Дайкин, уж!? сметнаха ми мощноста по квадратурата и кубатурата на въздуха във къщата, и заложените тухлени зидове и термоизолация , както и дограмата , и изкараха , че ми е нужно 20кв помпа , но поради ниската цена , на самата термопомпа, аз реших да се застраховам със 30кв помпа на която цената и е 7800 /лева/ confused smiley ...честно казано и аз не знам какъв ми е въпроса точно confused smiley
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
21-11-2007 - 00:02:52
Старата песен на нов глас . Тъй ли никой който има монтирана термопомпа не желае да даде мнение тук . Ами само търговци и разбиратели от тънки сметки . Сега е момента започна сериозно отоплителния сезон - дайте да развенчаем мита - термопомпа , топли ли туй чудо и колко си плащаш за дяволука . Първо от тук да започнем - после ще продаваме , трансформираме и сондираме . smiling smiley
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
21-11-2007 - 00:52:54
filmatoplo,
Не знам защо, но ми се струва, че в БГ-то тези нововъведения няма да намерят почва!
Причината е че всеки нашенец иска сам да се убеди, а истината е, че винги ще се намери някой да го преебе!
filmatoplo, дай идея как да се справим сами - ние ти вярваме!!!
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
21-11-2007 - 09:04:47
За начин на отопление бих повярвал и се доверил само на скандинавските страни пр. Финландия , Норвегия . Ходилите много по света да кажат по какъв начин се топлят там и би ли било ефективно и евтино у нас . smiling smiley
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
21-11-2007 - 09:55:37
Не знам за Финландия и Норвегия... Само съм чел, че има цели градове в Норвегия, дето заради термалните извори (ГЕЙЗЕРИ) се топлят без пари, ама то какво друго им е дал господ... Нефт и гореща вода, иначе студ и зима 9-10 месеца...
За пелетите - ами нито съм купил котела, нито съм стигнал да зареждам, само питах а и четох тук за хора, топлещи се на пелети, сложно е още с доставките, но си мисля, че до година две нещата ще се регулират - нали сме (уж) пазарна икомномика... Не че няма да забият безумни цени, но смятам че ще се усетят повече хора да внасят и нещата ще си дойдат на мястото. Не знам, засега чисто от практическа гледна точка за узаконяването съм заявил, че ще съм на твърдо гориво (котел на дърва, пелети), а какво ще слагам ще мисля. Иначе разводките са подадени като за радиатори или конвектори. Засега не смятам да ходя да живея там целогодишно - стига ми да пъпля по 2 часа от Зоопарка до центъра, от Княжево не ми се мисли как ще се пътува зимата...
Топло, ама верно така увисна преди време темата, никой не се похвали или оплака... Явно хората, които имат не влизат тук. И само четем проспекти и слушаме лакърдии. Аз ходих дори в къща, където работи термопомпа, заведоха ме от не помня вече коя фирма, доволен беше човекът, но пак казвам, въпрос на конкретна ситуация е - кладенеца, дебита на водата в кладенеца, инсталации, изолация, изложение ако щете и техническа грамотност на специалистите, които монтират. А за надежността - трябва да минат няколко години за да кажеш дали става, дали си е струвало и дали си доволен , за съжаление по една или друга причина няма база за сравнение - рядко някой ти казва - ето тук и тук сме го направили, обади се за референция. Но именно Геоток, ако не бъркам, на сайта си имаха списък с изпълнени обекти...
Ако става за сондаж, ако имаш дебита, ако хората които го смятат и правят са читави - това е супер далавера. Котел 30 кв харчи 10-15 кв ток... Да ама ако ти спре дебита? Е, казват , няма грижи - втора сонда , пълним с агент и помпата точи от единия в другия и обратно... Дори сондиора искаше на прИмоция втората дупка на 30 лв/м да ми я спретне, така и така дошъл, да съм си я имал.... Абе не ми се влизаше в приключение, може и да съм сбъркал, но в БГ не знам защо не ми се експериментира, обикновено първите у нас ядат дърво... Дано вече има повече фирми с повече опит и разработен а технология, преди 1.5 години бяха 3 сериозните, които имаха повече от 10 обекта изпълнени...
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
21-11-2007 - 14:15:35
Ми говорилня стана,ама нали това е целта на форума!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-16 15:28 от Stan.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
21-11-2007 - 14:18:08
Аз съм на пелети.
Мога да кажа само суперлативи.
Топло, автоматизирано, почистване и зареждане на 2 седмици.
Като цена - 260 лв/месечно (по 130 на всеки 2 седмици за 400 кг. пелети).
Има ги в наличност.
Ако някой го интересува още с удоволствие ще споделя!
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
21-11-2007 - 14:57:30
Stan, за това ли говорим? Понеже спомена Монреал.

канадски кладенец

Ако да е друга песен.
Re: Отопление-Охлаждане с Термо помпи
21-11-2007 - 15:10:34
Стефане, това дори и така да е с какво и как променя нещата черното е черно и бялото е бяло навсякаде! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход