Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Битумна течна хидроизолация на покриви и основи

Публикувано от IPKA 
Re: Битумна течна хидроизолация на покриви и основи
17-07-2010 - 03:45:22
Пичове, абе вие сте много интересни, реклама се прави за щяло и нещяло, ама какво ще кажете ако научите за някой и нов продукт в БГ? Значи продукта го ползвам още преди да съществува вашият форум, просто мислех че е хубаво да "светна" пичовете във форума, че има и течни хидроизолации,които не е задължително да са на битумна основа. Освен суров, ти какъв друг битум познаваш, печен ли? Битума е два вида в БГ - хидробитум и пътен битум, като те се делят по на няколко подгрупи. Битума си има и своите плюсове и минуси в изолациите. За изолации на основи е No1 заедно с полиуретаните, не е за отхвърляне като изолация, особенно ако се омрежи с достатъчно количество каучук. Делатационна фуга приятелю мой се прави, като се запълни с някакъв битумен материал, омрежен с каучук(нарочно не споменавам имена, за да не правя реклама), битумен мастик. Този материал, за който споменавам в горния си пост, запълва фуги от милиметри, желателно е между първа и втора ръка да се положи стъклофибърна мрежа. Гогол кажи си мъката, за да се опитам да ти помогна с каквото мога, а не да ти обеснявам какво и кога съм правил.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-07-17 03:51 от aleks1234.
Re: Битумна течна хидроизолация на покриви и основи
17-07-2010 - 08:55:57
avatar
Ихааа.......
Става весело! Исках да видя детайл стъпка по стъпка - пък то какво стана?Ще ме обучават....
Благодаря - не ща....!
Суровият битум и полиуретана при обмазване на основи е ефективен да ,но при определени условия - сух бетон,никакви пукнатини,геотекстил или мрежа за армировка,фондалин,копчета,битумен мастик и т.н.
И колко излиза системата?И кой ще я положи....?
В случая търговеца стига да продаде не го интересува как и какво става след това!
При мен не е така..... И затова съм тук! За да сверявам часовника на който иска...
Друг е въпроса къде и как се произвежда даденият материал - къде ви е производствената база,кой и как съблюдава процеса!
Търговията е даденост приятелю и аз я мога- просто е в кръвта ми - дали съм искал никой не ме е питал!
Но аз съм ЧЕСТЕН търговец! И независимо че представлявам дадена фирма - хубавото е че знам къде и какви са били грешките ни - и се уча от тях.....
Пък ти се опитвай да втечняваш гумата.....
Не исках да съм рязък,не търся и реванш - просто колеги пишете нещата такива каквито са....
БЛАГОДАРЯ!

Чест и почитание
Re: Битумна течна хидроизолация на покриви и основи
17-07-2010 - 11:11:24
Gogol нещо си се объркал "приятелю", бъркаш двата щата Калифорния с Калофер, нито аз съм производител на гумата, а и да ти кажа и аз имам някой другичко обектче зад гърба си, щом си сигурен че е точно това начина за изпълнение на основи, който си описал по-горе, ОКsmiling smiley
И какво ще стане ако има микропукнатини по основата, и положиш грунд, още 3 ръце, като между първа и втора армираш с геотектил, нима не се получава достатъчно добра хидроизолационна мембрана, или ти си знаеш фундалина и тва си е.Спирам спора с теб, аман от такива всемирни разбирачи и майстори.
Като гледам за 2 години имаш около 2000 поста, ти май ще се окажеш някой домашен майстор, дето не излиза от вкъщи и само "майстори" пред компютъра.
И моля те стига се "излага" с този си твой суров битум, такова понятие в хидроизолационните покрития няма. Да ти припомня ако си забравил има битумни рулонни ХИ, битумни емулсионни ХИ, битумни ХИ на база органичен разтворител.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-17 11:28 от aleks1234.
Re: Битумна течна хидроизолация на покриви и основи
17-07-2010 - 12:16:30
aleks1234 [ Отговор ]
Re: Битумна течна хидроизолация на покриви и основи
17-07-2010 - 11:11:24 IP/Host: ---.networx-bg.com
Регистриран: Вчера
Мнения: 3

Добре си дошъл колега и да се надяваме,че си позитивен и интересен събеседник да стигнеш и ти 2000-те мнения на Гогол! Тази тема с течната хидроизолация ме интересува по начало,защото ми предстои такава занимавка,но да се персонифицира разговора с отклонения-ти туй,аз онуй,такъв-онакъв и т.н. пречи на хората да се ориентират в дискусията!
Re: Битумна течна хидроизолация на покриви и основи
17-07-2010 - 12:26:30
OK сори, приемам малко лично нещата, когато се опитваш да предложиш различен вариант на ХИ, а те изкарват че правиш реклама на някого си.
Няма да се повтори за в бъдеще*pardon*
Готов съм да помагам с каквото мога и доколкото разбирам.
Re: Битумна течна хидроизолация на покриви и основи
17-07-2010 - 12:46:13
Quote
aleks1234
OK сори, приемам малко лично нещата, когато се опитваш да предложиш различен вариант на ХИ, а те изкарват че правиш реклама на някого си.
Няма да се повтори за в бъдеще*pardon*
Готов съм да помагам с каквото мога и доколкото разбирам.

*beer*Благодаря колега за разбирането!Дай подробности по различните приложения-основи и покрив!Какво има на пазара,кое според теб е за предпочитане ? Дали ще ми трябва специалист или мулти -функционалната ми бригада ще се справи с малко обучение с течната хидроизолация!
Re: Битумна течна хидроизолация на покриви и основи
17-07-2010 - 12:48:58
avatar
Сега е по модерно да се заложи на кристализацията - нещо познато в щатите от години и все по навлизащо у нас.
Има начини за армиране на пукнатини,но ще ми е интересно да го чуя как става - аз го зная,но ще ми е приятно и да науча от друг това.
Фондалина или топчестата дренна мембрана не е за пропускане - друг е въпроса дали инвеститора ще икономисва.
А иначе от домашният майсторлък са ми останали около 2000 обекта за обмазваща изолация ,около 200-500 покрива и така.....
Щото си седя пред компютъра.....
За разлика от всичко моите могат и да се видят ако поразгледаш тук там.....,не всички ,но основно тези с които се гордея....
....и знаеш ли - все още държат на напора.....

Чест и почитание
Re: Битумна течна хидроизолация на покриви и основи
17-07-2010 - 13:55:41
Gogol айде стига вече сме се пънали, давай по същество.
Не трябва да си кой знае какъв специалист за да полагаш течна хидроизолация, грундиране и 3 ръце, като между 1ва и 2ра аз по принцип слагам омрежване, става много здраво и същевременоо еластично покритие, понеже на покрива имаме големи линеини разширения от студено топло и обратно, последните години аз лично използвам пастообразни хидроизолации на основа гума(дали битумни или акрилни). Материла го полагам с валяк, понякога за по-големи обекти го пръскам с бутална помпа няма да казвам марка(за да не правя реклама отново) с дюза 22. Самия материал е еластичен и обира линеиното разширение, принципно може и без армировка, но все пак аз се презастраховам, след като давам гаранция във времето. Предимството на течните ХИ пред рулонните е, че се получава една цяла и безшевна ХИ, колкото повече шевове, повече вероятност за компроментиране на ХИ. Само когато пръскам басейни с акрилна гума, тогава не полагам армировка. Засега за толкова год. нямам рекламация по моя вина. Обръщам и бордовете на покрива с платно и гума и се получава направо басейн. Лесно е за изпълнение, мажеш с валяка, особено акрилната боядисваш както се боядисва примерно с латекс, залепва върху стари ХИ на битумна основа, ако ти е надигната старата ХИ естествено тя се отстранява.
Re: Битумна течна хидроизолация на покриви и основи
17-07-2010 - 16:01:16
avatar
Съветвам те да смениш дюзата с 19-ска ,ако ползваш Грако,а иначе използвай вместо валяк стъклочистачка която вместо гума е с микропореста материя - става удобно и много по лесно.
Винаги армирай с мрежа,а не с геотекстил - по добро изпълнение е......
А за основи ползвай кристализация - винаги ще си в по добра позиция за след време.
Битум не ползвам по простата причина ,че после няма как да лепя бетона ако се спука....
Стига спор - важното е да се работи добре
Ако желаеш нещо различно ще те открехна и на нашите мембрани - хубави са - изпълнението им също е лесно....

Чест и почитание
Re: Битумна течна хидроизолация на покриви и основи
17-07-2010 - 17:46:12
Този материал, който ползвам е леко казано трудничко да се пръска с 19ка, трябва доста да го разреждам, защото е гъстичък, а когато се разрежда нещо, се поразваля и частично качеството му. С 22 е ОК. За марката я позна бутална помпа грако 190. От полиестерното платно, което ползвам съм повече от доволен, освен това от фирмата производител на материала разбрах, че самото покритие си е защитено точно с този тип нетъкан текстил, въпреки че съм ползвал понякога и мрежичка, абе пак става. Какво те притеснява при спукване, като си го армираш с платното, става перфект. Дори и да има спукване на бетона след време, обмазваш само фугата и залепяш платно по нея, след изсъхване обмазваш платното пак и тя се покрива идеално. Материала си залепя идеално ново върху старо покритие, правил съм такива ремонти"частични" обработваш само фугите не ти трябва да правиш целия покрив ако е здрав, а има цепнато тук таме.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-17 17:47 от aleks1234.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход