Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Договор за архитектурен проект???

Публикувано от djorch 
Договор за архитектурен проект???
05-11-2007 - 22:17:44
Здравейте.Пускам темата и тук тъй като тук влизат хора които са минали по-този път и искренно се надявам да помогнат.Интересува ме някой сключвал ли е договор с архитект за изпълнение на архитектурният проект?Какви клаузи се включват към такъв договор?Ако можете дайте линк към такъв тип договор. confused smiley
Re: Договор за архитектурен проект???
05-11-2007 - 22:21:42
всички които строим имаме такива договори , отделен въпрос е какво пише в тях...като идете при съответния архитект , той сам ще ви даде примерен договор.
Re: Договор за архитектурен проект???
05-11-2007 - 22:24:23
Ето на това се казва светкавичен отговор smiling smiley Само,че моя НЕ ЖЕЛАЕ ДА ПОДПИСВА ДОГОВОР moody smiley: За това се обръщам към вас,ако на някой му се занимава да сканира един такъв договор и да ми го изпрати на емейла.Който ще пусна в долния пост.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-05 22:29 от djorch.
Re: Договор за архитектурен проект???
05-11-2007 - 22:33:52
Re: Договор за архитектурен проект???
06-11-2007 - 03:52:33
Без договор няма отговорност! Що за архитект?!
inj
Re: Договор за архитектурен проект???
06-11-2007 - 06:55:22
Ще гледам да ти пратя днеска един договор мой договор за проектиране. Стандартен е и досега не съм имал оплакване от клиент, че нещо не му е наред.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: Договор за архитектурен проект???
06-11-2007 - 22:10:24
не съм 100% сигурен но архитектите са длъжни да имат договор и да го завверяват в кметство ли е община ли е!?/ нека ме поправи някой , ако греша! :ami:
Re: Договор за архитектурен проект???
07-11-2007 - 14:37:39
avatar
elpigroup Написал:
-------------------------------------------------------
> не съм 100% сигурен но архитектите са длъжни да имат договор и да го завверяват в кметство ли е община ли е!?/ нека ме поправи някой , ако греша!

Работата е проста: Няма договор => няма приходи => не се плащат данъци. Отговорност - също няма. Ей, те т`ва е кеф! winking smiley
inj
Re: Договор за архитектурен проект???
07-11-2007 - 15:36:57
Не е точно така.

Отговорност има и то персонална. Щом има подпис и печат върху проектите и след това са минали през община, отговорността си е пълна. Това, че има вратичка да не се плащат данъци е друга тема.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход