Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От къде започва ремонта на ново жилище?

Публикувано от rosisd 
От къде започва ремонта на ново жилище?
24-10-2007 - 08:32:01
У дома започна спор:от къде да започнем ремонта?Предстои ремонт и обзавеждане на нов апартамент.Според вас кои са последователните действия за обзавеждането му?аз мисля,че трябва да започна от кухненския бокс,баня,тоалетна,коридор и след това всекидневната част и спалните!Помагайте моля! smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-24 08:33 от rosisd.
Re: От къде започва ремонта на ново жилище?
24-10-2007 - 12:23:03
Според мен всичко зависи от това колко бързо искате да се нанесете smiling smiley Аз бих направила първо нещата, които ми осигуряват възможност да си обитавам жилището.

Не прави с другите това, което не искаш да правят с теб.
Re: От къде започва ремонта на ново жилище?
27-10-2007 - 23:01:10
Искам да заживея в напълно обзаведеножилище,с минимални довършителни работи.просто се питам кои са първите стъпки,кое след кое да правя ,за да не се разваля създаденото. :g:
Re: От къде започва ремонта на ново жилище?
27-10-2007 - 23:44:21
1. Баня;
2. Кухня;
3. Врати/прозорци;
4. Останалите стаи;
5. Обзавеждане.
SHL
Re: От къде започва ремонта на ново жилище?
28-10-2007 - 14:02:56
JulianoG Написал:
-------------------------------------------------------
> 1. Баня;
> 2. Кухня;
> 3. Врати/прозорци;
> 4. Останалите стаи;
> 5. Обзавеждане.

Напълно съм съгласен с JulianoG. Ще добавя, ако имате балкон го сложете, като приоритен 1 заедно с банята или веднага след нея. Особено, ако е студено времето или ще застудява, тогава се прави първо балкона.




SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]
Re: От къде започва ремонта на ново жилище?
28-10-2007 - 20:43:57
И според мен банята е първото помещение за ремонт,следвана от кухнята. smiling smiley
Re: От къде започва ремонта на ново жилище?
28-10-2007 - 21:21:48
Ние правим ремонт на къща (говоря за вътрешната част на къщата) по правилото от вън на вътре и от горе на долу. За Вашия случай - не бива да правите ремонт на коридора и след това да слагате гранитогрес например във вътрешна стая след него. По пътя започва една цапаница, едно мазало...въпреки старанията на майсторите до известна степен да пазят. Така че по-добре първо направете балкона(ако имате да правите нещо по него), баня, тоалетна, кухня, други отделни и независими стаи. Коридора бих го оставила за последно (или поне подовото му покритие).
Re: От къде започва ремонта на ново жилище?
28-10-2007 - 22:43:36
Здрасти,
Ас започнах от спалнята и банята,което ми е най-необходимо за да се нанеса да живея.Успех и спокойно,нещата сте се подредът.
winking smiley
Re: От къде започва ремонта на ново жилище?
29-10-2007 - 14:34:38
Благодаря,дано да е спокойно.наистина коридора трябва да е последен или поне предпоследен,след него да остане само паркета в спалните smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход