Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся дялан камък

Публикувано от R. Velchev 
Re: Търся дялан камък
01-04-2010 - 23:07:50
Темата отиде на кино, ама като се е почнало - да си кажа и аз какво мисля. "Българин да се наричам - първа радост е за мене". Май Любо Дилов беше казал - и да се гордееш и да не се гордееш, че си Българин е все едно, така че по-добре да се гордееш. Честно ще кажа - опитвам се, искам да се гордея, но не виждам с какво. Преди доста години братовчед ми в Испания ми каза, че Мароканци, Румънци и каква ли не сган се поддържат и си помагат, само българите се "топят" и си правят мръсно. Същото ми го казаха и съученици живеещи в Ирландия, САЩ и Канада. Ами като се огледаме и тук е така. Колко от нас са скарани и не си говорят с някой от съседите или роднините си. Почти всички. Хвърляме си боклуците по пътя. Примиряваме се с това, че ни лъжат, крадат и вдигаме рамене, че нищо не можем да направим, защото ни мързи да си търсим правата и отговорности. В края на 1996 г ходих на протест. От 30 човека ни беше бригадата отидох само аз. Всички плюеха и недоволстваха, но на всеки му беше по-лесно да си иде удома и да си псува тайно и все някой друг да му е виновен. С природата ли да се гордеем? Че какво им е на природата на другите. Тук каквото да сложиш става всичко, а в Дубай - обратното. Е що сме на тоя хал??? Сега сигурно много ще скочат срещу мен, ама да си кажа мнението и за Кирилицата. От какъв зор им е било на Кирил и Методи да измислят друга азбука. Нали е имало азбука и то азбука на която и до днес пише целия свят. Освен проблеми не виждам какъв е бил смисъла от тази кирилица. Само с бацилус булгарикус можем да се гордеем и то е така, защото за него нищо не зависи от нас.
Re: Търся дялан камък
01-04-2010 - 23:32:28
avatar
Всъщност целия свят не пише на латиница. Китай и Индия и Япония май не пишат на латиница. Освен това Кирил и Методий отдавна са разбрали това, което днес умишлено се премълчава. А именно - латиницата е крайно несъвършена азбука, дори и латините. От разпространените азбуки тя е най-несъвършена, ама какво да се прави - политика...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Търся дялан камък
02-04-2010 - 03:29:48
Quote
bulhomes
Темата отиде на кино, ама като се е почнало - да си кажа и аз какво мисля. "Българин да се наричам - първа радост е за мене". Май Любо Дилов беше казал - и да се гордееш и да не се гордееш, че си Българин е все едно, така че по-добре да се гордееш. Честно ще кажа - опитвам се, искам да се гордея, но не виждам с какво. Преди доста години братовчед ми в Испания ми каза, че Мароканци, Румънци и каква ли не сган се поддържат и си помагат, само българите се "топят" и си правят мръсно. Същото ми го казаха и съученици живеещи в Ирландия, САЩ и Канада. Ами като се огледаме и тук е така. Колко от нас са скарани и не си говорят с някой от съседите или роднините си. Почти всички. Хвърляме си боклуците по пътя. Примиряваме се с това, че ни лъжат, крадат и вдигаме рамене, че нищо не можем да направим, защото ни мързи да си търсим правата и отговорности. В края на 1996 г ходих на протест. От 30 човека ни беше бригадата отидох само аз. Всички плюеха и недоволстваха, но на всеки му беше по-лесно да си иде удома и да си псува тайно и все някой друг да му е виновен. С природата ли да се гордеем? Че какво им е на природата на другите. Тук каквото да сложиш става всичко, а в Дубай - обратното. Е що сме на тоя хал??? Сега сигурно много ще скочат срещу мен, ама да си кажа мнението и за Кирилицата. От какъв зор им е било на Кирил и Методи да измислят друга азбука. Нали е имало азбука и то азбука на която и до днес пише целия свят. Освен проблеми не виждам какъв е бил смисъла от тази кирилица. Само с бацилус булгарикус можем да се гордеем и то е така, защото за него нищо не зависи от нас.

*stop*
Бул, един ти казал едно, друг друго и всичко звучи като "закон", а истината е че всички хора сме еднакво скроени. Ето иде Възкресение, че кой предаде Господа, да не би някой с българска кръв? Предатели има на всякъде, завистници също. Ако тръгнеш за Америка или европата кой мислиш ще ти подаде ръка?
Ей, българинът е замесен от добър материал и слава на Бога!

Жив е българският дух и така ще биде*smiley_ahh*
*drink1**drink1**drink1*
Re: Търся дялан камък
02-04-2010 - 09:18:13
Гето, с поста си целя да обърна внимание, че не сме много за гордост и да се замислим и да направим така, че да се гордеем. Един човек да научиш да не си хвърля боклука на пътя - ще е от полза. Обичам страната си, останал съм в нея.

Весели празници на всички*drink1**drink1**drink1*
Re: Търся дялан камък
07-04-2010 - 15:44:57
avatar
Алоо!Човека питаше за дялън камък!къде се отплеснахте.

www.antonovstonedesign.blogspot.com
Re: Търся дялан камък
07-04-2010 - 17:03:52
Към хората с камъка.
Моля за снимки и цени, ако може на лични.
Re: Търся дялан камък
07-04-2010 - 17:58:54
Bulhomes ,изцяла подкрепям мнението ти.Аз също обичам България, но както един политик каза :"Ние сме един много малък , но много прост народ"-който както иска да го тълкува!!!*xxx*

Сега по темата-мен също ме интересува дялан камък,оформен камък подходящ за зидария на цокъл,гранитни павета, плочи от градешки камък с дебелина 4-5см за плочопътека. Говоря за София.Тези с офертите са на ход/ако може цената да е с транспорт/.Ако не искате да обявите цени във форума давайте на лични*write*

Всички търсим истината!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход