Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

изгребна яма или пречиствателна станция

Публикувано от zvezda1 
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
19-09-2008 - 22:54:21
най евтините пречиствателни станции са на техно пласт и за 6 членно е 1500лв с ддс хиляда и петстотин лева!
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
19-09-2008 - 23:16:29
avatar
Това е добра новина!!!!
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
20-09-2008 - 00:13:29
Не се набутвай с изгребна яма.Това е такава беля на главата...чудя се,че изобщо още е разрешено изграждането им,освен на места,където просто няма друга възможност.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 14:13:14
Здравей Стефан! Радвам се, че има с кой да поспоря.

1. Никой няма да издаде разрешително за строеж със септична яма с преливник.(може септична яма направена от полиетилен, септично стъкло или от предназначения за това мателиал.)
3. Ако няма къде да се излива водата се купува дренажна шахта(попивателна), която отвежда мръсните води в земята. Представи си какво ще стане ако тези води са от септична яма.
4. Пречистената вода от пречиствателната станция може да се използва спокойно за напояване на градината, за тоалетна и пералня.
5. Да оставим и факта, че са започнали много стриктни проверки по линия на екоменестерството свързано с европейските изисквания. Много солено ще излезе септичната яма!
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 14:22:58
А тази цена от1500 лв рекламна ли беше или на някой му е струвало толкова наистина-дайте инфо,че мен също ме интересува.
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 14:32:44
За първи път чувам, че от сапуна и шампуана умират бактериите, аз съм химик по образование и до сега не го знаех. Интересно защо слагаш всички пластмаси под общ знаменател?
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 14:45:43
rozalinalina Написал:
-------------------------------------------------------
> За първи път чувам, че от сапуна и шампуана
> умират бактериите, аз съм химик по образование и
> до сега не го знаех. Интересно защо слагаш всички
> пластмаси под общ знаменател?

Това мнение, контрамнение или какво? - кажи моля, как е според науката.


Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 14:54:11
Не искам да спорим безсмислено, за всеки конкретен случай и конкретното решение.
И не съм казал никъде, че някой ще ти разреши преливник, естествено...
А колкото до бактериите и сапуна - не ми се коментира, ако наистина си химик знаеш какво съдържат перилните препарати, не добрия стар сапун за пране на баба, а праха за миялна и верото.
Който иска да чете сериозно за принципа на работа и устройството на пречиствателните станции, има френски и руски сайтове, където, за разлика от българските има подробна и изчерпателна информация, но принципа навсякъде е - разделяне на "сивите" и "черните" води, смесването им в един съд ще съсипе бактериалната култура в станцията. Така че, проблемът изобщо не се решава, ако няма наклон само с пречиствателна станция.. Тя решава тоалетните, въпросът е къде изливаме сивата вода...
Спирам дотук, нямам намерение да влизам в спор, успех в продажбите!
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 17:09:01
rozalinalina Написал:
-------------------------------------------------------
> За първи път чувам, че от сапуна и шампуана
> умират бактериите, аз съм химик по образование и
> до сега не го знаех. Интересно защо слагаш всички
> пластмаси под общ знаменател?

Така е clap: Нещо повече всички перилни препарати и шампоани допуснати до пазара са биоразградими Споко с бактериите! smiling smiley
Re: изгребна яма или пречиствателна станция
23-09-2008 - 17:32:21

Ето статия


където е разказано подробно за цептичните съоръжения - били те ями или станции, в съдове.


цитат:

С течением времени взвешенные, коллоидные (студенистые) и нерастворенные вещества постепенно образуют на дне осадок. Это так называемый сброженный активный ил, представляющий собой биомассу, состоящую из сообщества бактерий и простейших (их мудрено называют микробионтами), обитающих в осевших на дно нерастворимых органических и минеральных веществах. Объем ила в процессе работы септика постоянно увеличивается, и его время от времени требуется удалять, для чего предусматривается специальный люк. Минимальный срок пребывания стоков в септике, необходимый для частичного разложения находящихся в них примесей, составляет 3 дня, поэтому объем резервуара рассчитывается из трехкратного суточного расхода жильцами воды (с учетом, естественно, их индивидуальных потребностей).

Процесс брожения лучше всего протекает при слегка повышенной температуре, поэтому не следует допускать слишком сильного охлаждения септика в зимнее время. Чтобы не снизить уровень жизнедеятельности микроорганизмов, над септиком укладывают слой грунта, обычно толщиной 50-60 см и даже более. На активность бактерий негативно влияет и присутствие антибиотиков, хлора и других токсичных веществ, вот почему нежелательно сбрасывать в ИОС лекарства и домашнюю химию. Недопустимо попадание в септик талых и ливневых вод - они могут вызвать его переполнение, что сильно ухудшит или совсем прекратит процесс очистки. Дождевую или талую воду следует отводить через ливневую канализацию. Для биологического разложения очень важно, чтобы в сточных водах всегда обитали анаэробные бактерии. Этого можно добиться, если, периодически удаляя из септика ил, оставлять там примерно 10-20% осадка

край на цитата


В момента не мога да се сетя за френския сайт, където четох същото - всеизвестно е, че пионерите в тази област са французите, оттам и канадците (чрез заселниците), но съм го дал в предишната тема за ямите.

Неведнъж съм споменавал, че не ъм специалист и си позволявам да се обадя само за неща, за които съм сигурен, а съм сигурен, защото съм си дал труда да поровя и прочета на руски, френски или английски (друг език не зная), неща, които, за съжаление не може или рядко може да срещнеш в нашите списания - просто в БГ рекламата е водещата, нашият потребител е сляп и мързелив и лесно се води за носа, а майката му е... информацията....
Елементарно!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход