Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Противоземетръсни шайби

Публикувано от comfort 
Противоземетръсни шайби
15-09-2007 - 09:00:54
Как да разбера дали вече построен 6 етажен блок има земетръсни шайби? Има ли нещо видно на пръв поглед или е само на чертеж? Защото, предвид колко е калпаво построена сградата започвам да се съмнявам, че строителя може да си е спестил доста неща
inj
Re: Противоземетръсни шайби
15-09-2007 - 12:43:08
Не може да са спестени противоземетръсните шайби и няма как да се видят освен на чертеж и по време на изпълнението им. Некачествени довършителни работи не значи некачествена носеща конструкция

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: Противоземетръсни шайби
15-09-2007 - 13:59:14
О, г-не. Не знам дали некачествените довършителни работи означават нещо или не, но положението в наши блок и плачевно. А още не е довършен!!! т.е. горе долу е нов.
Например:
Стълбите са в ужасно състояние: една много висока, една ниска- общо взето не са еднакъв брой варират 6-7 на едно рамо. Докато стигнеш до последния етаж ти висва езика (няма асансьор).
Площадките на и между етажите са много малки - около 2 на 1 метър- не можеш да пренесеш един хладилник нормално.
Не знам колко трябва де е височината на помещенията, но в нас в момента е около 2.40- след поставяне на подовите настилки.
Въобще УЖАС!



inj
Re: Противоземетръсни шайби
15-09-2007 - 15:05:31
Не бъркай конструктивна здравина на сградата с простотиите на архитекта ви.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: Противоземетръсни шайби
20-09-2008 - 20:31:42


Относно противоземетръсните шайби съм чувал от много хора
какви ли не глупости.Само че аз уча строителство и съм мн
добре запознат.Противоземетръсните шайби представляват
стени който са от основите и птодължават до последният етаж
на сградата.Те се изпълняват от стоманобетон или плътни тухли
единички (това вече е по решение на конструктора).
Противоземетръсните шайби могат да се открият само на чертеж
(ако сградата вече е измазана и от вън и от вътре) или с просто око.
Щом е ново строителство това предполага да има такива шайби.
Никой инвеститор не може да си позволи да пести от тях, защото се застрашава
целостта на сградата.
Надявам се да съм бил изчерпателен ако има нещо
питайте!




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-20 20:33 от slavito.
Re: Противоземетръсни шайби
20-09-2008 - 23:34:09
Дали можело да няма шайби....то нормални стени няма,те за шайби се притесняват.
Последния построен до нас нов блок-малко вътрешни стени,всичко останало е на колони.В плочите има останало какво ли не-дъски от кофража,стиропор от изолацията на съседното ниво...просто така го строяха,че докато от едната страна вече полагаха изолация и мазилка,от другата още съхнеха плочите на средните етажи.Огромни дупки в стените.Просто последния вход го зидаха буквало с остатъците от другите входове.Къде останала тухла,къде парче...В резултат всички външни стени бяха като швейцарско сирене.Честно казано...тухла 4-ка,която при поствяне да се ориентира с дупките навън...аз поне за първи път виждах.На последните етажи тухлите вече просто не стигнаха и сградата е достроена със стари.Докараха ги насипни,с хоросана по тях.Явно от някоя разрушена стара къща.
Как се завършва етаж за три дена-идея си нямате...зид,скоростно вътрешно измазване и едновременно с това-полагане на изолацията отвън.Да не би някой да дойде да види с какво се зида.
Втори феномен,за който ме подсещате...Сградата е предимно на колони.Леят си се на място,имат си арамтура вътре.Но когато сложиха кофража да леят плочата за покрива,между някои колони и плочата остана част от кофража.В единия край няма такова нещо,но колкото повече се доближава човек до другия край-става по-явно...нанякои места между плочата и колоната има две парчета от талашита на кофража.Явно така е нивелирана плочата.Отгоре е тавана.

Само за информация-апартаменти там никога не са били продавани след завършването на сградата.Всичко беше разпродадено още преди да има и дупка.
Re: Противоземетръсни шайби
21-09-2008 - 00:47:38
spinning smiley sticking its tongue out Туй за БГ-то не може да е истина smiling smiley Тука майстори ,специалисти,това-онова, :}
Да не споделяш впечатления от Занзибар? :}
Re: Противоземетръсни шайби
21-09-2008 - 01:15:17
И аз реших,че не може да е истина.За това всеки ден като минавах от там,ги гледах как работят и се дивях на фантазията на тия хора и на себеотрицанието на бъдещите новодомци.Не знам кЪв човек трябва да си,за да влзеш да живееш в такава сграда.Айде строителя...защо я прави така,ми е някак по-ясно.

Е...довършителните работи ги изпипаха,спор няма.Сградата изглежда добре,направо си "хваща окото".За 4 години не е паднала...дано поне изкара достатъчно,за да си изплатят хората ипотеките.
Re: Противоземетръсни шайби
23-09-2008 - 22:13:25


Донякъде сте прави, като споменавате за стените.Значи едва ли ще изненадам някой като кажа че в днешно време сградите са със скелетна конструкция.Тоест изцяло носещи са система от колони, греди и респективно плочата.Стените са по скоро за да изолират сградата от околния свят.По плашещи са наистина дефектите в носещата конструкция.
Re: Противоземетръсни шайби
24-09-2008 - 00:42:06
Те напоследък всички гледам така строят.Няма спор,че се строи бързо,но явно излиза и по-евтино.За 5 месеца имат 6 завършени етажа.Вдига се бетонното скеле на сградата и повече бетон няма.Арматуристи,бетонджии и кофражисти изобщо не се виждат със зидарите.Като дойдат следващите по етапи,предишните отдавна са си тръгнали.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход