Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Система за проветряване!

Публикувано от marinkata 
Re: Система за проветряване!
25-08-2007 - 17:18:48
tio Написал:
-------------------------------------------------------
> Izvinqvam se zadopusnatata gre6ka, mechani4no sam
> napisal -bg vmesto com.


Не се коси smiling smiley
Важното е желанието за взаимопомощ.
Re: Система за проветряване!
26-08-2007 - 11:39:55
В понеделник отивам до фирмата ,която предлага дограма Тисен. Аеромата в момента се предлага безплатно.
Re: Система за проветряване!
28-08-2007 - 14:34:04
Ей.....радвам се, че някой спомена за тази система.Аз си сложих същото преди 4 или 5 години, в спалнята, отначало ми си струваше много вятър работа, ама е приятно, защото уж клапата е малка, ама винаги си влиза свеж въздух.Не съм заблязал да има промяна в шумо и термо изолацията.....Дори и да има, чак пък толкова, ....аз съм много доволен....добре че тогава си сложих....мислех, че фирмата иска само да си продаде продуктите, ама не е така. Тъй като тогава поръчах цяла къща, това ми го подариха...беше една млада госпожица. Явно много съм и ходил по нервите / smiling smiley , та ми подари това като промоция....На мен ми се струва, че тогава ми даде този Аеромат, само и само да има мира....Всъщност добра работа върши...Сега за апартамента ще си сложа на всяка стая.Пък дано пак ми подарят нещо.... :}
inj
Re: Система за проветряване!
28-08-2007 - 14:56:03
Тази система се използва много в скандинавските страни, особено за дървените къщи. Но както всичко в България и тя е побългарена. Това се слага на прозорците на спални и всекидневна. Вратите им са с 1 см процеп отдолу, а на бани 2 см. В кухната и баните има въздуховоди до един циклон, който изсмуква въздуха и го изхвърля навън. Така се получава вентилация на цялата къща и има постоянен приход на свеж въздух отвън. Самите устройства повечето са с влагоуловители и може да им се контролира електронно отварянето и затварянето (това за по-скъпите модели).

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: Система за проветряване!
25-02-2008 - 20:27:22
ima novi savremenni mashini narecheni vlagouloviteli koito mogat da mi pomognat, ako se reshite zvannete mi na tel 0887/734541
Re: Система за проветряване!
26-02-2008 - 11:31:19
Тези системи, каквито и да било, са много важни, защото няма какво да се говори, конденз при смяната на добреизолиращата ПВЦ дограма се получава....особено в спалните помещения. Аз сега си поръчах дограма и доколкото проучих пазара, попаднах на тази фирма, за която говорите тука, РРП Фенстер. Те предлагат тази система за проветряване, Аеромат се нарича, доста простичка на вид, отваря се механично, но един приятел каза, че бил доволен от проветряването чрез тази решетка. Все пак тази зима имахме доста студени дни, тогава кондензът и чрез неизолираните стени се увеличава, та аз имах доста проблем вкъщи, дори и при старата дървена дограма с естествени процепи за проветряване! Разбира се хората ми показаха и други електросистеми за проветряване, вградени под дограмата в стената или такива в дограмата с електронен датчик и т.н......но са доста скъпи! Така че ще видим този Аеромат каква работа върши!
Re: Система за проветряване!
27-02-2008 - 01:06:59
Добре де, та не може ли просто да си отвориш един джам за няколко минути и те ти свежест?
Нещо друго, топлинката не бяга ли през това чудо на техниката? Май загубите на енергия са голями, а? sad smiley
Re: Система за проветряване!
27-02-2008 - 02:26:13
Защо ми се струва че нещата нещо не се вързват. В Канада (дано не подразня някой хора със споменаването на чужд опит) в системата за отоппление се вгражда джаджа която да овлажнява въздуха, понеже иначе е много сух, в следствие на отоплението. Да, по прозорците би се образувало кондензат, но изходите за топъл въздух са винаги под тях, така че да ги обдухват. Та цялата отоплителна система в същото време върти въздуха така че да не застоява. А бе тъпи, тъпи хамериканците ама са го измислили.
Re: Система за проветряване!
27-02-2008 - 17:16:36
Абе не знам за канадците, на мен много ми е далече та да ги мисля, голе-долу се ограничавам до европейския опит.....Моят опит от добреуплътняващата дограма е следният: Имам ПВЦ дограма откъм 5 години в единия си апартамент. В спалнята зимата имам голям проблем. Дограмата много добре уплътнява, а ние добре си отопляваме през студените месеци, аз си ползвам активно услугите на Топлофикация smiling smiley ...Така че в един момент ми става жега вечер и съм оставял леко открехнъто крилото отгоре....ама си влиза студено....а свежият въздух е хубава нещо....затова си мисля, че такава система с леки процепи няма да е лошо решение...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход