Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Система за проветряване!

Публикувано от marinkata 
Re: Система за проветряване!
24-08-2007 - 16:52:18
Вижте, влагата в едно жилище може да дойде откъде ли не.....много е писано и говорено за това, истината е , че пестене на енергия или не, не можеш да се запечаташ в дома си.....изолация или не, винаги може да се появи плесен в някой ъгъл, поради простата причина, че влагата във въздуха трябва да отиде някъде и най лесното място е стената, независимо дали отвън сте залепили изолация или не.Виждала съм всякакви случаи, нали всички правим ремонти...и човек се учи от приятел на приятел, така да се каже....Аз лично съм много доволна от тази система, макар и много елементарна да е тя, една клапа, която се отваря и затваря....а и на мои приятели го препоръчах....Няма значение, аз само споделих, че има решение за проветряване , без всякакви там изсушители на въздуха и т.н....
Re: Система за проветряване!
24-08-2007 - 17:21:15
Здрасти Начев,
Радвам се да те видя отново тук - явно доста време ти е отнел ремонта на къщата - поздравления.
Някъде писах преди време (1-2г) за нещо подобно, видяно на Стройко. Там обаче клапата, която беше предвидена за монтаж ВЪВ дограмата се отваряше автоматично според влагата - на принципа на влагомера с косъм. Повече не съм ги мяркал тези хора, а и май няма да открия координати.
Тук колежката май пише за ръчно задвижване - това другото ми изглежда по-издържано като енергийна ефективност защото,както пише по-долу asdf123 влагорегулирането изисква енергия (загуба на топлина). В това отношение тези изсушители, които се появиха напоследък може би са по-добър вариант, но на мен не ми се нрави да се врътка един и същ въздух около влажни повърхности.
Явно се появяват варианти, но всичките са с някакъв компромис.

Маринка, не се появява засега твоето изделия в Нета, фирмата също - да повторя молбата за снимка.
Re: Система за проветряване!
25-08-2007 - 10:24:40
не може да не го намирате, вчера проверих, фирмата се казва РРП Фенстер - www.rrpfenster.com......там хората са показали всичко и е доста изчерпателно писано за този Аеромат. Любо, просто трябва да набереш сайта......щом при мен излиза, значи и при теб ще стане.........
Не казвам, че това е супер решение, просто споделих, че на мен ми допада.....Освен това, вчера се обадих на фирмата и ми примониха, че това е продукт на Siegenia, тоест фирмата с обкова. Те имали и климатична и вентилационна техника.....Това, което всъщност ми монтираха миналата година, т.нар Аеромат, било от най-опростените проветрители.....Имали с ел. задвижване, това, което ти обясни и такива, които се вграждали в стената под прозорците и т.н.
Но на нашия пазар били много скъпи и нямоло интерес......затова са успели да наложат само тази ситема, за която ви разказах......Така че , нищо ново под слънцето....
Re: Система за проветряване!
25-08-2007 - 10:31:31
Сега намерих една брошура на Sigenia, там са показани доста видови такива проветрители, само че е на немски
[www.pbapps1.siegenia-aubi.com]
Re: Система за проветряване!
25-08-2007 - 11:17:21
Пак не чух цената. А всеки ще прецени има ли нужда от системата. Аз нямам влага или конденз, но е интересно да знам за други случаи. Как никой от моите познати няма конденз, а толкова други хора се оплакват? Има нещо което не е както трябва и трябва да се проучи всеки конкретен случай. Ако системата не е много скъпа то хората ще си я сложат и без да са сигурни, че имат нужда, но в противен случай, защо да го правят. То ако питаш търговеца, той ще ти каже, че са задължителни, но не е така. Ето аз съм пример - две зими нямам проблем. Мои познати също. Да не се увличаме по поредната мода, без да сме сигурни, че е нужно. Вие се оплаквате от влага, други пък си слагат мокри кърпи на радиаторите, че им е сух въздуха.
Re: Система за проветряване!
25-08-2007 - 12:08:57
Доколкото си спомням около 100 ,- лв. на едно крило струваше......не е болка за умиране всъщност....на две спални поставих по една система.....истината е, че ако не от влагата, поне от застоялия въздух в спалнята ни оттърва.....така че не сме изгубили ....въобще не затварям клапата, нито зиме , нито лете....
Re: Система за проветряване!
25-08-2007 - 12:49:26
Сто лева на крило не е скъпо. И наистина е добре да има проветряване. Благодаря за информацията и успех.
Re: Система за проветряване!
25-08-2007 - 13:49:13
И аз благодаря Маринка,
Видях и сайта - просто Тио не беше дал вярното разширение - .com, ама кой да се сети да провери.
А някакви впечатления за външния шум?
tio
Re: Система за проветряване!
25-08-2007 - 15:01:26
Izvinqvam se zadopusnatata gre6ka, mechani4no sam napisal -bg vmesto com.
Re: Система за проветряване!
25-08-2007 - 16:59:23
Любо,
Ремонтът ми се отложи, тъй като от пролетта до края на юли един местен майстор все ме обнадеждаваше (май му се вика лъжене :-)), но накрая ми свършиха нервите и му казах, че сме приключили и да забрави и той за мен - и за добро и за зло.
Намерих една малка бригада в съседно село и за 2 седмици нещата приключиха.

По настоящата тема:
Прегледах страницата на Сигения и там има разни и нтересни детайли.
Да, най-просто и условно наистина може да представим нещата като клапи, но хората са отишли доста напред. Визирам само тези системи, които са интегрирани в профила на самата дограма.
Предлагат се различни решения :
- Проветряване с различна интензивност,
- Проветряване в комбинация с шумоизолиране,
-Проветряване в комбинация с шумоизолиране и с обратно използване на топлината.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход