Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
22-11-2009 - 17:18:17
Нормално...То по принцип си е дивотия да се захранват битови потребители с ток от фотоволтаици.На това пазара му са промишлените консуматори-те са натоварени в светлата част от денонощието.Битовите точно тогава никаква консумация нямат.
Re: Слънчеви колектори
22-11-2009 - 18:04:58
Да знам колко струват 10kw и на 0.73лв го изкопуват в EVN . /filmatoplo / ако е вазможно и не нахално питай от каде го е закупил .Господа за фото волтаиците има сметка само в райони с проблемно захранване и недосик на ток.За да можеш да черпиш и да отдаваш .Трябва ми цена по ниска от моята .Живота на акомулаторите е10г *write*
Re: Слънчеви колектори
22-11-2009 - 21:53:26
vas007 не знам каква по-ниска цена от тази търсиш??? нормално цената на фотоволтаиците в зависимост от това какъв модел са, но мисля че по-евтините - аморфните - могат да се намерят за по 2евро на ват. Така че, ако ти ги дават тия на 3лв мисля че беше... не знам кво търсиш още.... приличаш ми малко на едни познати дето търсят алуминиеви радиатори на 6лв реброто с данъка... пък ходи му обяснявай, че само метала струва повече.

2V6 получи ли си пелтие елементите? пробва ли ги вече?


www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Слънчеви колектори
23-11-2009 - 07:59:03
Американски са на моя човек материалите .Я вижте тук -СТС Солар .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-23 08:00 от filmatoplo.
2v6
Re: Слънчеви колектори
23-11-2009 - 09:58:25
Quote

syncho Написал:
-------------------------------------------------------
> 2V6 получи ли си пелтие елементите? пробва ли ги
> вече?

Не още. Май е изпаднало писмото някъде по-пощите...






Re: Слънчеви колектори
23-11-2009 - 20:20:45
Благодаря ви *rose*
Re: Слънчеви колектори
22-01-2010 - 12:09:46
Здравейте от мен, зачетох се просто тук и не можах да разбера за соларните системи отворен тип ето като тази система например какъв точно е проблема при тях?
И какво и е на цената? Кръстникът има такава със 130 литров бойлер и е много доволен!
2v6
Re: Слънчеви колектори
22-01-2010 - 14:20:28
Quote
Todor71
Здравейте от мен, зачетох се просто тук и не можах да разбера за соларните системи отворен тип ето като тази система например какъв точно е проблема при тях?
И какво и е на цената? Кръстникът има такава със 130 литров бойлер и е много доволен!

Тази система при -15 градуса има вероятност да замръзнат и гръмнат всичките стъклени тръби, да изтече целия бойлер и да продължи да тече от студената вода докато някой не разбере и я спре.

Re: Слънчеви колектори
22-01-2010 - 21:03:32
Това на снимката не е ли тръбен колектор?
Каква вода...
Re: Слънчеви колектори
26-01-2010 - 18:15:47
Този специално е с вода. Най-елементарната система, която обаче трябва да се източва през зимата. И като най-евтина система всъщност е с най-бърза възращаемост. За не повече от две години.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход