Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
27-08-2008 - 22:39:39
Днес достигнахме само 2 вата по-малко от написаната като максимална мощност за панелите.
Предполагам че е заради леката мараня в небето, да му се невиди не се случи един слънчев ден последните 2 седмици.
Обаче без следяща система и подвижна стойка - забрави, само по обед и за малко!
2v6
Re: Слънчеви колектори
28-08-2008 - 10:16:43
Quote

Fokus_42 Написал:
-------------------------------------------------------
> Днес достигнахме само 2 вата по-малко от
> написаната като максимална мощност за панелите.
> Предполагам че е заради леката мараня в небето, да
> му се невиди не се случи един слънчев ден
> последните 2 седмици.
> Обаче без следяща система и подвижна стойка -
> забрави, само по обед и за малко!

Максималната мощност PV колекторите се дава при определени условия, едно от които е температурата на самия колектор. При повишаване се намалява производителността им.
Ако сега при тези жеги дават над 99%, то зимата ще се получава над 100% мощност от тази в спецификацията.
Максималната мощност обикновено се дава за 1000W/m2 слънчево греене при 25 градуса на панела. Номиналната мощност може да е при 800 W/m2 и 47 градуса и е около 60% от максималната.
При какви условия са дадени тези 500W за вашите колектори?
Премерихте ли температурата на панелите, когато генерираха 498W?

Най-голяма ефективност се получава от хибриден колектор - плосък колектор за загряване на вода с вградени фотоволтаични елементи. Така се поддържа ниска температура за по-добра работа на PV елементите и от същата повърхност се произвежда голямо количество топла вода.

Re: Слънчеви колектори
28-08-2008 - 19:12:29
Днес 28 август - моите колеги взеха да разбират и от фотоволтаични панели , догодина се очаква да спорят и за ядрена физика и мулекулярна биология - а забравих свободните екскурзии до марс чрез телепортация. smiling smiley
LKK
Re: Слънчеви колектори
28-08-2008 - 19:33:43
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Днес 28 август - моите колеги взеха да разбират и
> от фотоволтаични панели , догодина се очаква да
> спорят и за ядрена физика и мулекулярна биология -
> а забравих свободните екскурзии до марс чрез
> телепортация.

Няма нищо лошо, човек да разбира от нещата. Има си хора за всичко - едни да разбират, други да монтират.
smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Слънчеви колектори
28-08-2008 - 20:12:16
То зарибяването отдавна е започнало , преди 10 години една фирма се опита да показва на Пловдивския работата на фото панелите с мостра която движи водна помпа ,само че не съм сигурен точно какво става - има акумулатори и юпс и децата знаят че помпата ще работи дори и панелите да ги няма в случая .
Re: Слънчеви колектори
28-08-2008 - 21:30:05
хехехе filmatoplo не беше преди 10 години ами някъде преди 4 и това бяхме ние smiling smiley. Е може да е имало и други преди нас де, но тогава ние бяхме направили такава постановка с две помпички дори на 12V и изглеждаше като шадраванче. ако знаеш само колко хора искаха да си купят шадраванчето... Изобщо не забелязваха фотоволтаиците... А и м/у другото имаше едно малко акумулаторче, което се зареждаше за един друг изложител на фотоволтаици, който беше в една от палатите и за съжаление лъжеше после хората, че му работели и на сянка... :}

Ееех какви времена бяха. Сега не ми се занимава с тях, защото все още си мисля, че за сега са с много малка ефективност. Пък и от тоци... "не разбира, кара валяк!" :]

Който иска нека се занимава. На мен са ми достатъчни тези, които правят топла водичка да се пълцикам босичък и голичък в банята на спокойствие winking smiley


www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Слънчеви колектори
29-08-2008 - 10:50:58
Само да ви кажа добър ден на всички.Специални поздрави на филма,с който се познаваме задочно от тук и на г-н Станимир Канев(мисля че ти трябва да си),с когото пък имах щастието да се запозная лично.
Лека и доходна от мен и нека всичики колектори бъдат монтирани smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
29-08-2008 - 11:16:30
Здравей gogo .Каде се изгуби ,какво ново в града на тепетата.
Re: Слънчеви колектори
29-08-2008 - 11:40:18
Новото(поне за мен) е Сънчо,който така се е развихрил из форума.Иначе,както предполагам на всякъде,август е много тегав месец.Другото е,че вече имам цяла година стаж като семеен човек и сменям местожителството.И за да не съм извън темата,ще агитирам комшиите(така искам да нямам такива) да земем да заключваме покрива на блока и да видиш тогаз една реклама едно чудо smiling smiley По Бургас как е.Разбрах,че разни шейхове имат сериозен интирис към южното ни черноморие.
2v6
Re: Слънчеви колектори
29-08-2008 - 15:35:12
Quote

gogo Написал:
-------------------------------------------------------
> ...Иначе,както предполагам на
> всякъде,август е много тегав месец...

E-e, какво му е тегавото на август?



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход