Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
04-08-2008 - 21:57:01
filmatoplo не съм казал, че не може да се получи. А и също оспорвам самото изпълнение на тази система.

gogol хората, които не разбират обясняват с печки. Истината е обаче, че не можеш да се грееш, т.е. да отопляваш жилище изцяло със слънчеви колектори. Задължително е присъствието на допълнителен източник на енергия. Въпреки това може да се направи ниско температурно подово и там ползата от колекторите ще се усеща реално, а не като при радиаторите, където няма как да се усети.

Поздрави.


www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Слънчеви колектори
04-08-2008 - 22:04:40
Гогол готов ли си да платиш този мерцедес .
Re: Слънчеви колектори
04-08-2008 - 22:07:19
avatar
Ако е по нов от моя да, ама истински се съмнявам да е тъй....! :]

Чест и почитание
2v6
Re: Слънчеви колектори
05-08-2008 - 10:52:40
Quote

vasilnikolov Написал:
-------------------------------------------------------
> Не знам аз за това питам.Колектора е
> 2,15кв.м.Боилера е sunnysystem 100л. със 2
> серпентини има тръбен път 3м.Контролера тръгва от
> 19-20 градуса и е настроен на температурна разлика
> 10 градуса между двата датчика да включва
> помпата.Боилера не показва правилно и не мога да
> разбера колко градуса е водата вътре,но контролера
> не е вдигнал повече от 61 градуса в наи топлото
> време.

На пръв поглед изглежда нормално. Щом с един колектор за 600 лв имаш гореща вода значи нагрява както трябва. Имаш ли с какво да го сравняваш за да си недоволен?

За по-точни изводи трябва да се направи измерване. На контролера трябва да има показание на температурата в бойлера. Източваш го някоя сутрин целия. Записваш в 8 часа и така през 1 час без да точиш вода от него. Ако целия ден е слънчев може доста точно да се определи колко добре ти работи системата.



Re: Слънчеви колектори
05-08-2008 - 11:12:44
Здравейте!Монтираха ни слънчеви панели от Интеграл 2005.Не е вярно,че български панели се произвеждат само в Шумен.Хората от Интеграл са перфектни!Всичко ,с което са оборудвали инсталацията е просто и лесно за наблюдение.А и когато имам топла вода дори в излишък,не ми се налага да наблюдавам каквото и да било.
По цял ден ни няма в къщи,обаче нямам притеснения,че ще прегреят-напоследък температурите са доста високи.Температурата в бойлера ни достига около 85 С.

Самонасочващите се колектори са нещо ново.Майка ми работи в Гърция-дори и там няма такива.
clap: clap: clap:
Re: Слънчеви колектори
05-08-2008 - 11:56:39
КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ТУРСКИТЕ КОЛЕКТОРИ?
Re: Слънчеви колектори
05-08-2008 - 15:51:15
в отговор питането на vasilnikolov

Вероятно имаш в предвид Шуменската фирма SUNSYSTEM. Мадара бяха едни други неща...

Първата ти задача е да узнаеш наистина каква е точната температура, до която се загрява бойлера ти. Това най-просто става с термометър, а не с индикатор. Каза, че бойлера ти е също шуменски с 2 серпентини и мисля, че те имат заработени гилзи за термометър или датчик за термометър.
Надявам се знаеш, че колектора в твоя случай трябва да е свързан с долната/ниско температурна серпентина.... smiling smiley

За оправна точка ще ти дам параметрите на моята система тъй като е подобна:
колектора е същия селективен, но хоризонтален - 2,15м2
бойлер хоризонтален 120л с водна риза и серпентина (колектора е свързан с водната риза)
системата е термо-сифонна (без помпа и управление и т.н.) и тръбен път от колектора до бойлера е 8 метра.
Имам термометър на бойлера, който се намира на 1/4 от долния край на бойлера
Температурата при дневна консумация на вода 40-50л достига до 60-65 градуса а при липса на консумация през деня достига и над 70 градуса при начална сутрин 25-30 градуса (естествено в най-слънчевите дни напоследък). Температурата на водата в горната част е логично да е и по-висока....

Успех с меренето на температурата на първо време...

Поздрави!

Re: Слънчеви колектори
05-08-2008 - 16:44:13
въпрос към Фокус

Кога ще видим как топли един фокус колектор болера от 120 л?

Мисля, че това на всички ще е интересно...

... и май чакано отдавна...

:ami:
Re: Слънчеви колектори
05-08-2008 - 20:40:14
Фокус какво имаш да губиш от следния опит - точиш бойлера до 15-20 градуса и стартирваш в 8 часа с един панел ей така за проба , ако загрее печелиш .
Re: Слънчеви колектори
06-08-2008 - 09:28:45
Фокус защо не четем - добре наблюдавайте онлайн , бойлера е на 68 градуса ей сега ще го источа до 20 градуса и ще спра 2 панела . Наблюдавайте фокус какво може . честно бойлера никога не сме го видели да стартира от 20 гр , все от 65 до 85 без консумация - айде стига 120 литра е все пак 1 човек да се изкъпе и ще се охлади . Август е , ако сега не се направи този тест кога .чакаме и наблюдаваме колега , моля колеги и др потенциални клиенти да изискат същото .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход