Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
03-08-2008 - 20:25:16
Преди 2 години и дума не можеше да става за пряка реклама във форума , особено в тази тема .
Re: Слънчеви колектори
03-08-2008 - 20:59:45
filmatoplo, обясни на човека защо системата му не топли колкото очаква. Аз знам, но няма да си правя реклама - ти имаш най-голям опит с плоски панели. За колко бургаски мускатови ще се хванем на бас, че като е избирал колектора в магазина са го уверявали че ще може и над 100 градуса да загрява водата?
Re: Слънчеви колектори
03-08-2008 - 23:12:42
vasilnikolov Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам да ви питам нещо. Монтирах слънчев
> колектор-селективен,български на Мадара Шумен със
> 100л. бойлер помпа,разширителен съд,абе всичко
> както си му е реда но нещо не може да нагрее
> водата както трябва.От какво мове да е
> това.Нагрява панела на не повече от 65 градуса а
> боилера може би на 50.

Ами всичко много хубаво си направил, но по мое лично мнение си спестил в най-важния компонент... колекторите. Най-вероятно са твърде малко като площ за обема вода, който искаш да ти топли. А също така не очаквай чудеса, ако имаш постоянно потребление на вода през деня. Но аз съм попринцип скептично настроен и не мога да бъда обективен, когато става въпрос за плоски колектори. Все пак виж дали някой от тези проблеми, които съм посочил, не са на лице.

А може и да не е било достатъчно слънчево :ami:


www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
2v6
Re: Слънчеви колектори
04-08-2008 - 07:39:21
Quote

vasilnikolov Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам да ви питам нещо. Монтирах слънчев
> колектор-селективен,български на Мадара Шумен със
> 100л. бойлер помпа,разширителен съд,абе всичко
> както си му е реда но нещо не може да нагрее
> водата както трябва.От какво мове да е
> това.Нагрява панела на не повече от 65 градуса а
> боилера може би на 50.

И как трябва да нагрее според теб водата?
Какъв размер е колектора? Какъв е бойлера? Колко са дълги тръбите? Как е настроен контролера? От каква температура тръгва сутрин?

И това "може би на 50" какво значи?



Re: Слънчеви колектори
04-08-2008 - 12:30:51
Не знам аз за това питам.Колектора е 2,15кв.м.Боилера е sunnysystem 100л. със 2 серпентини има тръбен път 3м.Контролера тръгва от 19-20 градуса и е настроен на температурна разлика 10 градуса между двата датчика да включва помпата.Боилера не показва правилно и не мога да разбера колко градуса е водата вътре,но контролера не е вдигнал повече от 61 градуса в наи топлото време.
Re: Слънчеви колектори
04-08-2008 - 16:17:55
според мен тия 10 градуса разлика са много. Друг е въпроса, че до сега не съм попадал на бойлер на сънсистем, на който да му работи термометъра. Също доста зависи и от това дали има добра изолация слънчевия кръг. И пак казвам ако я ползваш тая вода няма как да ти вдигне повече. Все пак filmatoplo може да каже, ако има нещо специфично при плоските колектори, което да прави проблем. Ние слагаме само вакуумни.


www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Слънчеви колектори
04-08-2008 - 18:00:21
Който е монтирал системата да я оправя ,аз подържам въпросите на 2v6 там се крие истината - нагласа на контролера,обезвъздушаването , дебит на помпа и др. Утре може и система с вакумни да се провали при неправелен монтаж .
Re: Слънчеви колектори
04-08-2008 - 20:18:40
avatar
Дайте една атрактивна оферта с изпълнение и материали за сл.панели които да ме топлят зимата....и квото още там е нужно...
Ние сме 4 човека и ще сме в 2 апартамента от по 47 м2 един над друг-последни етажи....
Ха сега да ви видя! :] :] :loveu:

Чест и почитание
Re: Слънчеви колектори
04-08-2008 - 21:15:49
Гогол, може да вземеш какъв да е колектор, но за зимата му монтирай по една електрическа печка отпред да го грее. Иначе ще си мръзнеш.... :}
Re: Слънчеви колектори
04-08-2008 - 21:45:55
avatar
confused smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley що?


Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход