Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
15-06-2008 - 22:18:15
Ето днес и на Фокус системата без слънце не работи добре. Дайте идея колеги за соларка термосифонна - 200, 250 литра която може да се купи веднага с плоски или вакумни панели за мой клиент , тези от Сънсистем са с поръчка от 40 дена :g:
2v6
Re: Слънчеви колектори
16-06-2008 - 15:38:22
Quote

Fokus_42 Написал:
-------------------------------------------------------
> Лично filmatoplo ще поканя да сложи един плосък
> да работи до един "Фокус-42".
> "красиви думи" наричаш ежедневни записи, измерени
> данни всяка минута, камера, сайт, ..... КОЙ друг
> ги показа? ? ? Някой вакъмно-тръбен? Я стига с
> това: "Ние нашите си ги знаем". И хайде стига
> преувеличения заради външната температура - тя
> засяга ПЛОСКИТЕ, знаете го много добре. Фокус-42
> си е добре изолиран и зимата го показа, но като
> гледам статистиката на сайта, нещо не сте се
> засилили да четете Excel таблиците.
> На масата ми работи това:
> [www.affordable-solar.com]
>
> исках да пусна 2 такива, един статичен и еидн
> залепен на Фокус-42. Общата им цена минава парите
> за един плосък панел с помпа и тръби. И макар за
> малко ще ги пуснем онлайн. Тогава ще имаме числа
> от признат в цяла Европа уред, а някой ще търси
> красиви думи да хвали плоски панели.

Сайта ви е добър. Е не е нито първия, нито единствения сайт с подобна информация, но ви поздравявам за идеята! За едно си прав - вие сте единствения български производител, представящ продукта си по този начин. Колекторите ви също ми харесват. Сигурен съм че са по-добри от плоските. Без майтап!

"Красиви думи" е твой израз! Под "красиви думи" имах впредвид това:

Quote

Fokus_42 Написал:
(6) Икиномически погледнато - ако Фокус-42 е ДВА или ТРИ пъти по-скъп от плосък колектор, а топли Четири до ПЕТ пъти повече за същата площ, кое ще натежи в избора на клиента - по-малка инвестиция при закупуване на система? по-къс срок на изплащане? по-голяма ефективнст при ежедневна работа?

Не ми отговорихте на въпроса колко е по-скъп вашия колектор?

Таблиците ви не ми помагат. Там не се вижда колко е по-добър вашия колектор от плоския.

Това дето ви работи на масата няма да ви помогне хич! За какво е признат този уред в Европа?! Ако не сте разбрали това е фотоволтаичен сензор. Използва се за измерване на добива на фотоволтаична енергия. Проблема е, че този уред измерва около 10-15% от слънчевата енергия (част от ултравиолетовия спектър). Останалата част как ще раберете колко е?

Re: Слънчеви колектори
16-06-2008 - 21:49:09
И при мен плоските работеха след 20 януари, когато се вдигнаха мъглите в София. За съжаление след като паднаха мъглите през ноември та чак до 20 януари - никакъв шанс.
Re: Слънчеви колектори
16-06-2008 - 23:59:39
На Рехау плоските панели дават добри резултати , за 1000 лита вода слагаме по 7 броя .
Re: Слънчеви колектори
17-06-2008 - 20:35:29
Айде още един бойлер 500л и 5 панела селект за Арапя smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
19-06-2008 - 00:39:50
2v6, файла от 16.06.2008 показва линейно поддържана мощност от 10:00 до 15:30, т.е. 5 часа и половина време, през което всеки статичен модел щеше да опише добре познатата ти полусиносоидална графика, достигайки максимума си за около час по обед.
Исках с два уреда за измерване на падаща слънчева енергия да демонстрираме именно разликата статичен-динамичен колектор. Много ясно е не мерят целия спектър, но мерят еднакво и мога да го пусна да тече като втора графика в реално време на сайта. Единия залепен да се върти заедно с Фокус-42, а другия ориентиран като статичен модел.
Всъщност..... има ли нужда да се доказва?
2v6
Re: Слънчеви колектори
19-06-2008 - 18:31:54
Quote

Fokus_42 Написал:
-------------------------------------------------------
> 2v6, файла от 16.06.2008 показва линейно
> поддържана мощност от 10:00 до 15:30, т.е. 5 часа
> и половина време, през което всеки статичен модел
> щеше да опише добре познатата ти полусиносоидална
> графика, достигайки максимума си за около час по
> обед.
> Исках с два уреда за измерване на падаща слънчева
> енергия да демонстрираме именно разликата
> статичен-динамичен колектор. Много ясно е не мерят
> целия спектър, но мерят еднакво и мога да го пусна
> да тече като втора графика в реално време на
> сайта. Единия залепен да се върти заедно с
> Фокус-42, а другия ориентиран като статичен
> модел.
> Всъщност..... има ли нужда да се доказва?

Може за някого да е полезно. На мен не ми е необходимо - знам , че насочването увеличава ефективността с около 30%.

Аз имах конкретен въпрос - как да разбера колко повече топлина ще се получи от вашия колектор в сравнение с посочения за 337 лв? Това няма да се разбере от експерименти с фотоволтаични сензори.

Също така не е ясно колко струва един ваш колектор при закупуване директно от ваш склад?


Re: Слънчеви колектори
20-06-2008 - 16:32:12
Защо усложнявате нещата , кажете(визирам Фокус и др)колко системи монтирахте днес ,вчера или за месеца .
Re: Слънчеви колектори
22-06-2008 - 17:13:34
Tia ot Synsystem pak mi vdignaha nervite na edin ot bojlerite techeshe nagrevatela (izvinete za rimskite bukvi ).
Re: Слънчеви колектори
22-06-2008 - 18:13:09
2V6, по информация от лабораторни изпитания вакуумните дават около 20% повече топлинна енергия при еднакви условия. Всичко друго е от лукаваго !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход