Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
12-06-2008 - 16:38:25
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Те обикновените помпи Грундфос нямат дебитомер ,
> пък знае ли някой колко литра в минута трябва да е
> дебита

Ами за нашите колектори си знаем. Другите би трябвало също производителя да го е сметнал и да го е дал при положение че е сериозен производител разбира се.


www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Слънчеви колектори
12-06-2008 - 18:44:19
Всеки крие защо и аз не знам .Лично аз днес нагласих дебитомера при пуска на една система с 8 плоски селективни панела . За панелите на шумен дебита е 40 литра на квадрат на час . Дебитомера нагласих на 10,6 литра в минута . Скалата е от 5-30 лм помпената група Рехау с Грундфос 3 скорости 25-60 .За времето от 2,5 до 5,5 часа загря 1000 литра от 20 до 40 градуса няма да спя на тавана я .Побра 55 литра течност , налягане 3 бара .Първия час през 15 минути помпата спираше за по 2 минути - времето леко се мъглеше с бриз от североисток май ще вали един два дена , утре сме на пуск на друга система с 10 панела - там помпата е обикновена Грундфос без дебитомер , правил съм проверка 12-13 литра в минута дебит . Сега вие дайте пример за вашите дебити - тонове течност минава за сезон през нас, гурчилак гаден пу smiling smiley
2v6
Re: Слънчеви колектори
14-06-2008 - 17:29:38
Quote

Fokus_42 Написал:
Изпратено от: Fokus_42 (IP съхранено)
Дата: June 11, 2008 08:17PM
-------------------------------------------------------
> Съгласен съм,
> точно това мислим да направим
> мислим го от една седмица и май момента е назрял.
>
> Да са 3-те типа колектори, на една площадка, под
> едно слънце, с едно и също количество вода, с едни
> и съши помпи и дебит, еднакви тръбни трасета и
> изолация.
>
> Ако сте съгласни - правим го. Имаме всички
> компоненти в излишак за такъв тест.
>
> Утре пускам измерване на падаща слънчева енергия в
> реално време, заедно с температура на околната
> среда. Наблюдавайте онлайн.

Май и вие разчитате на сладки приказки!

Аз имам обикновен алуминиев плосък колектор. При мен назря момента да "ъпгрейдвам" системата с още един. Засега съм се насочил към тези:

PK-StandartPlus-1.66
( BNNS Solar Systems )
Цена: 337.00 BGL (Цената е с включено ДДС)

Quote

Fokus_42 Написал:
(6) Икиномически погледнато - ако Фокус-42 е ДВА или ТРИ пъти по-скъп от плосък колектор, а топли Четири до ПЕТ пъти повече за същата площ, кое ще натежи в избора на клиента - по-малка инвестиция при закупуване на система? по-къс срок на изплащане? по-голяма ефективнст при ежедневна работа?

За да си взема ваш колектор колко трябва да дам - 3-4-5 пъти повече? Ако вашия дава 4 пъти повече топлина заслужава да се дадат 1000 лева. Само че все още не сте доказали че вашия дава 4 пъти повече топлина!

Няма обяснение и това - като имате компонентите защо не сложите на вашата площадка един плосък колектор, да сравняваме данните онлайн? Не сега, а още преди няколко месеца имаше такова предложение.

Добре че поне външната температура пуснахте, иначе само на "красиви думи" бяхте останали smiling smiley





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-14 17:48 от 2v6.
Re: Слънчеви колектори
14-06-2008 - 19:30:32
Добре де имам един въпрос вие през зимата топла вода не ползвате ли че само плоски колектори си слагате?


www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Слънчеви колектори
14-06-2008 - 20:22:38
Лично моите монтирани системи са само по хотели, и изрично съм ги питал да ли желаят друг вид панели и съм получавал този отговор- зимата не ми трябва топла вода .И цената тая пуста цена , хотел трудно се строи вече и 15-20 000 лева накрая малко стряска клиента и при дадени оферти печели средна хубост - плосък селективен сравнен с плосък турски алуминиев и вакумно тръбен. Иначе ако някой предложи цена за един брой вакумен панел който може да затопли 500 л бойлер на цена около 3-3400 лева да се обади ще се продават на пазара .Нали се сещате да заменим 5 селективни от по 620 лева с един( вакумен качествен ) за горната цена - вие сте .
Re: Слънчеви колектори
14-06-2008 - 20:59:30
И още едно запитване за термосифонна соларка с вместимост на бойлера 200-250 литра спешно цена и време за доставка за реален клиент в Царево - може с плоски панели мед или вакумни .
Re: Слънчеви колектори
15-06-2008 - 00:32:13
Лично filmatoplo ще поканя да сложи един плосък да работи до един "Фокус-42".
"красиви думи" наричаш ежедневни записи, измерени данни всяка минута, камера, сайт, ..... КОЙ друг ги показа? ? ? Някой вакъмно-тръбен? Я стига с това: "Ние нашите си ги знаем". И хайде стига преувеличения заради външната температура - тя засяга ПЛОСКИТЕ, знаете го много добре. Фокус-42 си е добре изолиран и зимата го показа, но като гледам статистиката на сайта, нещо не сте се засилили да четете Excel таблиците.
На масата ми работи това: https://www.affordable-solar.com/sma.sensorbox.htm
исках да пусна 2 такива, един статичен и еидн залепен на Фокус-42. Общата им цена минава парите за един плосък панел с помпа и тръби. И макар за малко ще ги пуснем онлайн. Тогава ще имаме числа от признат в цяла Европа уред, а някой ще търси красиви думи да хвали плоски панели.
Re: Слънчеви колектори
15-06-2008 - 09:38:42
Аз не съм против панелите ви Фокус напротив давам умни идеи и предизвиквам тяхното реализиране . Фразата - красиви думи - не е моя . Нали се сещаш че експеримента по сравняването на панел фокус и плосък е да открои по добрия smiling smiley , но наистина ме интересува какви показатели биха дали различните панели качени на вашата въртелешка - слънчоглед smiling smiley .
2v6
Re: Слънчеви колектори
15-06-2008 - 21:48:05
Преместено на стр.41 smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-16 15:39 от 2v6.
2v6
Re: Слънчеви колектори
15-06-2008 - 22:04:18
Quote

syncho Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре де имам един въпрос вие през зимата топла
> вода не ползвате ли че само плоски колектори си
> слагате?

При мен плоския си грее и зимата. Ако ми докажете, че вашите вакуумни топлят толкова, колкото са скъпи ще си взема вакуумен вместо плосък.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход