Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покрив- дървен или лят?

Публикувано от paraplaner4eto 
Покрив- дървен или лят?
05-07-2007 - 18:10:16
Благодаря ви за цялата ценна информация из форума.
Прегледах темите за покриви, но там се говори повече за това- какви керемиди и какви фолия.
По проект сме с дървен, но това което ме притеснява е, че няма да можем да завършим грубия строж от раз, а ще чакаме да ни отпуснат следващия транш.
Интересува ме дали бихме могли да го промени, но за това им с кой да се консултирам, това, което ни вълнува са плюсовете и минусите на двата вида основи за покрив.
Благодаря за всяка информацияsmiling smiley
Re: Покрив- дървен или лят?
05-07-2007 - 18:22:22
Ако ти върши работа във функционално отношение - дървен.
Дървение покрив се пави по-бързо от бетоновия, защото кофража на бетоновия по същество е дървен покрив.
Abu
Re: Покрив- дървен или лят?
05-07-2007 - 18:33:50
Сложно е за обясняване!
Накратко - дървен с бетонови носещи елементи, но зависи какво има надолу. Трябва съгласуване и с пожарната.
Аз предпочитам изцяло дървена конструкция, но е въпрос на проектиране и сметки (а качеството на материалите да съответства на проекта).
Re: Покрив- дървен или лят?
05-07-2007 - 18:42:40
Предполагам че ще е малка разликата, но каква е финансовата страна на въпроса?
Да, и ние предпочитаме дървен, но напоследък взех да се замислям отностно време и цена за изпълненеито на двата вида.
4овек вече хвърли светлина върху въпроса за времето.
Благодаря smiling smiley
Re: Покрив- дървен или лят?
06-07-2007 - 00:10:00
Той ти скицира и цената, казвайки пристичко, че бетоновия е нищо друго освен дървен за кофраж залят с пари....

Много е важно как е смятана къщата, ако ти е заложен дървен, аз бих се поколебал да кача 20 кубика бетон на главата си - това е един пълен тир над спалнята ти, който се крепи на колони смятани за две лАДИ, ОБРАЗНО....Помисли си, инженера е смятал какво ще носи конструкцията. Не напразно дори ако искаш да слагаш бетонови керемиди вместо битумни първият отговор трябва да е от конструктора - може ли да се носят или ще ти цъфне покрива. Щото една бетонова керемида е 5 кила, а една битумна е 200-300 грама.
Е, моят покрив е дървен - греди, ОСБ, 240 квадрата, около 15 кубика е дървото, ако не бъркам. АКО ПРАВИШ 200 квадрата плоча на 8 см са си 32 кубика бето. Сега виж колко тежи кубик дърво и кубик бетон и разбираш за какво гоеоря.
Ама май не са и 16 кубика, а по-малко материала ми, но да приемем 16....
Е, бетоновият е по- дълговечен, няма поддръжка, не го лазят насекоми, не разсъхва, има и пл\сове.
Но дървения може да се надстроява, а и сам по себе си е изолатор - окло 7 пъти по-добър от дървото
Като пари - по-евтин е дървеният, но може и по-скъп да излезе, ако обработваш всеки детайл. Стандартно е по-евтин.
Re: Покрив- дървен или лят?
06-07-2007 - 16:40:08
Da, прав си, благодаря. Покрива ни е 190кв, а и цената която са ни оферирали ни устройва. Но исках да чуя и още мнения за размислите ни.
Благодаря!
Re: Покрив- дървен или лят?
10-07-2007 - 00:21:00
ЗДРАВЕЙТЕ.АКО ПОКРИВА НА СГРАДАТА Е С ТОПЛО И ХИДРОИЗОЛАЦИЯ И 1 ПЛОЧА БЕЗ ПОКРИВ С КЕРЕМИДИ И ТАВАНСКО ПОМЕЩЕНИЕ,Т.Е АПАРТАМЕНТА Е В ПОЧТИ ДИРЕКТЕН КОНТАКТ С ВЪНШНАТА СРЕДА ИМА ЛИ ОПАСНОСТ ОТ МУХЪЛ,КОНДЕНЗ ,ПРОТИЧАНЕ?
Re: Покрив- дървен или лят?
10-07-2007 - 05:25:42
Ако изолациите са изпълнени както трябва няма опасност.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход