Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

покрив поликарбонат??

Публикувано от me_ 
me_
покрив поликарбонат??
14-06-2007 - 10:58:16
Здравейте.
Покрива на сграда го направихме целия с поликарбонат. Освен това няма стени, а само подвижни прозорци. Поликарбонатат е от Германия, казаха ни, че е със специално покритие, което не пропуска слънчевите лъчи. Естествено сега в летните дни е топлинен ад - все едно парник. Нито климатици помагат, нито отваряне на прозорците. Как можем да спрем проникването на слънчевите лъчи, някой дали има идея? Бяха ми предложила да се закачи плат на тавана, който да поглъща лъчите?
Помагайте
Re: покрив поликарбонат??
15-06-2007 - 03:26:12
По-скоро работа ще свърши някаква преграда над поликарбоната - сенници или нещо от сорта. Иначе ако залепите рефлектиращо фолио жегата ще намалее до някаква степен.
Re: покрив поликарбонат??
15-06-2007 - 20:20:41
me_ Написал:
-------------------------------------------------------
Поликарбонатат е от Германия,
> казаха ни, че е със специално покритие, което не
> пропуска слънчевите лъчи.

Това в какъв вид Ви го "казаха"?
Аз доколкото знам УВ защитата (обикновено едностранна) пази САМИЯ поликарбонат.
Знам поне две места със същите проблеми.
На едното ги решиха (преди 4-5г.) като се отказаха от "светлия" покрив и сложиха вътрешна изолация.
На другото държаха на светлината и пробваха разни фолия и сенници (вътрешно). Не съм се интересувал какво стана, но мога да попитам.
И на двете места беше ужас - мислех, че вече всички го знаят.
Що за помещения имате и кой Ви набута така?

Re: покрив поликарбонат??
09-07-2007 - 13:10:48
И ние имаме същия проблем. Открих материала LLUMAR, американско фолио вносител фирма СанСек. Поставяха го в МОЛ гр.В.Търново. Има добър ефект, но е малко скъпо - 16.50 лв и нагоре кв.м без ДДС и без поставянето.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход