Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

външна изолация - моля за съвет

Публикувано от Plamen-s 
външна изолация - моля за съвет
12-06-2007 - 19:21:01
Здравейте,
Предстои ми ремонт на една от стаите и искам да си подменя дограмата и да си сложа изолация отвън. Живея в блок, тип ЕПК. Проблемът ми е следния - отвън на стената има някакви орнаменти, които са издадени около 10 см. от основната стена. Бих искал да разбера Вашето мнение, дали има смисъл да слагам външна изолация и какъв ще е ефекта, като така ще се получи празно въздушно пространство между стената и изолацията, пък и там ще влиза вода? moody smiley:
Благодаря ви предварително за мненията!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-12 19:36 от Plamen-s.
Re: външна изолация - моля за съвет
27-06-2007 - 15:04:09
ima na4ini ,triabva mi pove4e imformatzia.
Re: външна изолация - моля за съвет
27-06-2007 - 15:27:11
Смисъл от външна изолация винаги има, за това мисля че не би следвало да имаш колебания. Това, че остава въздух не би следвало да те притеснява - въздухът е идеалният изолатор и ефекта на изолационните материали е именно поради безбройните въздушни шупли в тях. Въпросът при теб е как дасе закрепи изолацията надеждно, щото хем да е здраво, хем да не влиза вода, за това трябва да намериш решение, защото овлажниш ли или недай боже намокриш вътрешното пространство, от изолатор става проводник на студа/топлината и постигаш обратен ефект...
Re: външна изолация - моля за съвет
27-06-2007 - 15:43:35
Виж как са закрепени тия елементи.А защо просто не ги изкъртиш,докато стената стане равна?То ако ще правиш изолация,няма смисъл от тия елементи,така или иначе няма да се виждат,ми поне да не пречат.Това е моето виждане.
Re: външна изолация - моля за съвет
28-06-2007 - 15:55:46
Изолация само на част от блок, т.е. само на един етаж от него си е чиста дивотия, която само в България я има. Все едно зимата да си облечете кожуха и да излезете боси на снега :crazy:
Re: външна изолация - моля за съвет
28-06-2007 - 18:14:46
Е малко пресилено казано но е абсолютно вярно че ефекта на изолацията е много намален.
Re: външна изолация - моля за съвет
28-06-2007 - 18:30:21
Да го кажем и по друг начин: една част от сградата има различни температурни разширения от останалата част.
Бетона е отличен термичен проводник. Какво постигаме като изолираме половин панел например?!?
Re: външна изолация - моля за съвет
28-06-2007 - 18:59:46
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Бетона е отличен термичен проводник. Какво
> постигаме като изолираме половин панел например?!?


Интересно, да не би да предлагаш въобще да не се изолира, щом е очевидно, че един панелен блок от поне 30 апартамента е очевидно че няма начин да се организира да се изолира повсеместно, щото хората просто нямат пари? Хайде да сме по-позитивни.
Re: външна изолация - моля за съвет
28-06-2007 - 20:46:17
asdf123,само в България го има тва,щото стандарта ни е такъв.Иначе съм съгласен,че целия блок има по-голям ефект,от единична изолация,но и тази единичната пак е нещо.
Re: външна изолация - моля за съвет
28-06-2007 - 21:40:37
Добре, ами ако направя замазка за да изравня стената, няма ли да стане по-добре или трябва да се опитам да изкъртя орнаментите? Все пак няма ли да ми се реши проблема и да ми отпаднат тези евентуални проблеми ако си сложа направо изолацията отвътре?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход