Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Машинни замазки за един ден

Публикувано от magea 
Re: Машинни замазки за един ден
08-06-2007 - 18:25:36
Технологията си е перфектна стига да се използва там където е удачно.
Ама ти явно не искаш да кажеш за изолиране на покрив с 8 см. колко струва и дали може замазката отгоре да не е армирана. И дали наистина има ефект на хидроизолация. Т.е. може ли да се направи деатйли на покрив - 8 см пяна и 4 см неармирана замазка, което да ни спести лепенето на ХИ. И ако може колко струва.
Не виждам защо се сърдиш за неща, които са факти - коефициенти.
Abu
Re: Машинни замазки за един ден
14-06-2007 - 07:19:06
4овек,
единият строител, с когото работим от дълго време, прави на сградите си такава изолация (на основи, тераси и покривна плоча). За покрива задължително после има замазка и хидроизолация. Не защото е влагопропусклива, а защото от 5-6 опита нито веднъж пяната не беше равномерно нанесена, нито пък опазена ненадупчена, т.е. не става без допълнителна хидроизолация. По терасите може и само пяна, замазка, теракот, но не рискуваме и слагаме един пласт хидро (с посипка, да хване теракотът).
Дори и да ставаше като на книга, после замазката с какво ще я защитиш - нали само след година две ще се пропука и изрони, какво правим тогава?
Може да е проблем на работниците, но въпросът ми към efo е как се гарантира равномерното нанасяне и как се поправят наранените места? Като цяло много ми харесва, но изпълнението, поне което виждам, доста куца. За основи е направо супер!
До Ефо
15-06-2007 - 21:29:11
Ефо,
Това че ни запознавате с една нова (на 40г.) технология е чудесно. Както виждате никой не Ви намеква за "некоректна реклама".
Действително имаме интерес към тази технология и въпросите и коментарите на Боби, 4овек и Абу са си точно на место.
Аз също Ви моля да дадете по-прецизни характеристики и ценови сметки (тези в сайта действително им "има нещо"winking smiley.
За хидроизолационните свойства също ми е доста интересно - обикновената строителна пяна май не върши такава работа - Вашата с какво се отличава?
Мисля че ще е от ВЗАИМЕН интерес.
Re: Машинни замазки за един ден
18-06-2007 - 12:45:29
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход