Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Машинни замазки за един ден

Публикувано от magea 
Re: Машинни замазки за един ден
07-06-2007 - 11:58:40
Стефане, машината не разнася замазката... Разнасят я ръчно, като както вече споменах, изсипват сместа на купове в стаята, като маркъучът е вързан за едно трикрако, високо около метър, което "плюва" купчинките. Според мен, философията е в бързото разнасяне на нивата с тоя лазарен нивелир и това, че сместта се забърква в камиона и е изсипана на близо за разнасяне, т.е, не се бърка на място.
И още нещо. Тъй като е земно влажна, повърхността не седи като полирана. Македонецът, дето ще ми маже каза, че при тях минават с още една допълнителна машина, като ръсят цимент отгоре и буквално настилката става като излъскана.
Ако се решиш все пак, най-важното е да си видиш нивата предварително, както споменах.
И още нещо, за което ме е яд на себе си.. Трябваше предварително да ги предупредя че ще правя нивата на стъпалата. Тъй като там е по-голяма врътка с нивата, кофраж, не ми ги направиха под претекста че не са си взели "подходящ кофраж" sad smiley. То е ясно, че там работата е пипкава и не им се занимава. Но сега само заради тия стъпала, трябва да карам допълнително пясък, цимент и да се боря с тях. sad smiley Имай го това в предвид. Излизат и с претекста, че тоя дето прави (монтира) стъпалата си прави основата. Да ама при моето отворено стълбище, сега като измажа, после трябва да наставям страничната мазилка... sad smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-07 12:01 от magea.
Re: Машинни замазки за един ден
07-06-2007 - 11:59:10
Мен ме притеснява, че нямам гаранция, че с машината не работят същите тези юнаци от които ти се притесняваш. Или ако при Магеа са били читави, то може и да ги уволнят и да назначат полуидиотиsmiling smiley
Освен това опашатата лъжа, че не може по-малко от 4см изобщо не ми харесваsmiling smiley
Ти специално по-добре да отидеш на машинно, защото няма да имаш време да се занимаваш с майстори.
Цената , която ще платиш за добро ръчно пак ще е толкова, на мен не ми харесва зарибяването. Що не си кажат още в началото, че ще ти е 15лв. на кв.м.?
Re: Машинни замазки за един ден
07-06-2007 - 12:03:48
И още нещо... Работниците са от Дупница и пътуват оттам. И според мен са инструктирани да удебеляват. Докато се усетиш са ти напраскали 5 и повече см. Излизат и спретекстта, че например тръбите на парното трябва да се покрият минимум 2 см, и ако са в шлаух, като при мен, директно си отива на минимум 5 см, и ако нивото на плочата за лош късмет точно там е по-високо, съответно и замазката става и над 5 см.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-07 12:08 от magea.
efo
Re: Машинни замазки за един ден
08-06-2007 - 16:34:16
Здравеите приятели,нашата фирма изваршва и тази услуга.
Само 4е ние го правим сас стационарна машина и сместа се приготвя на място.
Има подобна производителност.
ПРОДАМА МЕ и машини за тази работа.
Нашата цена е средна и коректноста е голяма.
за пове4е информациа не тел.0888593681
efo@termopolbg.com

Другата услуга,която извършваме е МАШИННО НАНАСЯНЕ НА
ПЕНОПОЛИУРЕТАНОВА ИЗОЛАЦИЯ
/кажете си мнението и за нея,4е малко се познава и малко се коментира/

Благодаря ви

Почивам на Sunny Beach
Re: Машинни замазки за един ден
08-06-2007 - 16:37:48
Ами масовото мнение е че е добра изолация, но на много висока цена. Защо не ни разкажеш повече?
efo
Re: Машинни замазки за един ден
08-06-2007 - 17:06:41
На цена излиза като изолациятя сас стиропор,само 4е място за сравнение няма.
Нашата бригада изваршва вси4кото това.
18лв на м2 излиза само изолацията с работата и материалите,
18лв на м2 излиза с довършването до краи
И все пак зависи какво то4но иска клиента за оформяне на краината цена.

В момента работиме с 35_70м3 плътност,
на дебелина 2,5 до 3см,което одговаря на 8 до10см стиропор
вижте характеристиките и пове4е информация в нашата страница
www.termopolbg.com
efo@termopolbg.com
0888593681 Владимир

Почивам на Sunny Beach
Re: Машинни замазки за един ден
08-06-2007 - 17:15:44
Видяхме ги - 3см. не отговарят на 8 см. стиропор.
Я кажи при 5 см. каква е цената за стена и при 8 см. за под и този път по-внимателно с техническите характеристикиsmiling smiley
efo
Re: Машинни замазки за един ден
08-06-2007 - 17:29:44
ОК. 4овек виж първо характеристиките и тогава ми пиши.
Даи си мнението по въпроса с твоите познания за наи_добрата топло,ходро и шумо изолация, аз работя с данни.Това ти е много добре известно.
Моляти се даи друго мнение.

Почивам на Sunny Beach
Re: Машинни замазки за един ден
08-06-2007 - 17:58:03
Видях на сайта който си пратил - топлопроводимост 0,026.
БИ следвало на стиропора да е 0,075-0,12за да може 2-3 см. да отговарят на 8-10, ама за твое съжаление на стиропора беше някъде към 0,3-0,35, а на ектрудирания полистирол към 0,27, на тежката каменна вата до 0,4. Това са ми спомените, може да има леки отклонения ама не чак в пъти.
От друга страна за да имаш к-0,5 при 3 см. ти трябва материал с почти два пъти по-добри характеристики от тез, които давате., някъде към 0,015.
Има си места за приложение тази технология, не е нужно да изнасилвате нещата и да се конкурирате там където не можете.
За да има поне някакъв смисъл дай цена на кубик положена пяна - някакви ориентировъчни. Тогава клиентите сами ще и намерят приложение.
efo
Re: Машинни замазки за един ден
08-06-2007 - 18:15:12
Тази технология за изолиране на сгради се доказва ве4е пове4е от 40 ГОДИНИ в целия свят,така 4е ти не си (4овекът),които може да промени нешата.
И незнам какъв ти е хонорара за да си у / ВСЕКА МАНДЖА МАРУДИЯ /


БЛАГОДАРЯ

Почивам на Sunny Beach
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход