Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кирпич

Публикувано от perko 
Кирпич
05-06-2007 - 00:32:31
Някои замислял ли се е дали да не използва кирпич вместо тухли
Виличката, така мисля да я направя. Сега е едно паянтово бунгало с керемиден покрив. Ще си има плоча и колони но вместо тухли ако се сложи кирпич се спестяват много пари, освен за тухли така и за изолация. Пръст и слама колкото искаш.
Става дума за 30 м2 с таванче.
Мисля да го направя така, за майтапа ако не друго.
Re: Кирпич
05-06-2007 - 08:16:20
Пробвай с балирана слама, по-малка ще е хамалогията.
Re: Кирпич
05-06-2007 - 08:34:58
Изобщо не е майтап - по една немска ТВ гледах как си правят подобна. Хората съчетаваха много интересно старото с модерното и за тях всичко това е естествено под знака "екологично". Впрочем в интернет сигурно има много ресурси; напр. може да се търси за "adobe building" на английски, на немски не знам как е.



ПП
А за балираната слама ето цяла книга «Practical Straw Bale Building»



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-05 08:41 от timber.
Re: Кирпич
05-06-2007 - 12:50:55
Прочетох в нета малко за кирпичени къщи - в тексас има някакъв ентусиаст прави сгради от кирпич.
Взима глина или пръст, малко пясък, вар и слама. Всичкото това го обърква с вода и след това сместта се пресова с една хидравлична преса. Е нямам преса на раположение - най-много да направя едно кръгче с колата отгоре smiling smiley ще стане по-здраво и от тухла.
Събота, ще пробвам да направя няколко и може и да се откажа, ще видя.
Re: Кирпич
05-06-2007 - 13:24:05
ПЕРКО,ама и името ти хубаво!И идеята ти хубава!Не се отказвай,на мойта вила едната страна на двора е изградена от кирпичени тухли.Не са мръднали.Само в основата има 2 реда червени единички.Като дете съм виждал ,как се правят, с дървени форми,след това се оставяха под навес да съхнат.Направи къщичката ,качи някоя и друга снимка и ще видиш реакцията на хората.Нищо чудно за такава нестандартна идея да получиш и оферти.
Чакаме Българския вариант на еко-къщи.Успех!!! clap:
Abu
Re: Кирпич
05-06-2007 - 20:47:25
Браво, perko!
Добра идея ми даваш! Взех да копам за гьолче с рибки, а нямам какво да правя пръстта - то едно глинесто, към 2 кубика. Да взема да омешам с гюрлюка, дето все го кося и да си спретна едно вътрешно зидче на два реда към съседа. Може и да му туря малко цимент, правил съм веднъж цимент с пръст и стана поносимо.
Re: Кирпич
05-06-2007 - 21:19:07
Аз пък съм виждал една технология дето в форми от EPS се залива бетон и се гради стена вдновременно изолирана (защо не вместо бетона кирпич) smiling smiley
Re: Кирпич
06-06-2007 - 03:05:27
Интересно е строителството с трамбована глина. Прави се кофраж като за изливане на бетон и в него се трамбова смес от глина, вода и цимент. Ако се направи качествено ефекта е великолепен. Стената излиза минимум 600мм широка като по този начин нуждата от допълнителна топлоизолация отпада.
Re: Кирпич
06-06-2007 - 03:11:51
[www.kapelle-versoehnung.de]

един параклис в Берлин построен по този начин
Re: Кирпич
06-06-2007 - 10:56:23
Доста материал събрах в ПЦ-то за т.н. сламени къщи (strawbale). Има цели ръководства с подробности, планове, изчисления за топлопроводимост и т.н. Една стена изградена със слама е 4 пъти по лека от същата с обикновни тухли. Дори има примери за къщи на 2 етажа, спортни зали (в Англия) и т.н. Всичко е дърво, сламени бали ( в БГ се предлагат за 1 лв.), PVC дограма и камък. Стените се получават над 50 см. дебелина, измазани от вън и вътре. През лятото вътре е хладинка,а зимата задържа топлината. Струва ми се, че една наша стара селска къща със зимник "трепач" , която иначе не подлежи на възстановяване, ще изглежда добре, ако се пеправи със сламени бали, като се запазят здравите носещи греди и се добавят нови и рамки за прозорци и врати, както и нов покрив.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход