Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"

Публикувано от virgozhi 
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:03:22
Цанков, кое по-точно е подвеждащо на рекламата?
Съгласен съм, че на пазара се предлагат сума ти глупости, които само лъжат клиента (депозит Активни пари на една многоуважавана банка например), но специално кредит ЕЕ няма нищо подвеждащо - практиката показва, че в над 80% от случаите клинтите си взимат безвъзмездната помощ без никакъв проблем!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:10:36
Цесекарев,
Прав си, аз не исках да се заяждам, но явно взехме да спорим с теб. По никакъв начин не смятам, че е правилно парите да се отпускат само срещу условието пак да ги върнеш под формата на лихви на банковата система. А за тези 80% - това означава, че 20% от хората се набутват с по-дебела лихва по кредит ЕЕ, срещу което не получават нищо :-)

Цанков,
Не съм взел заема все още, но това, което изглежда, е че бюрокрацията не е голяма за този кредит. По принцип тенденцията е нещата в банките да се уреждат по-лесно и по-бързо. За тавана от 850 евро - предполагам си наясно, че тези пари ще ги "видиш" само ако имаш поне 4 енергоспестяващи мероприятия - дограма, изолация на стени, на покриви, котли, слънчеви колектори и т.н. А казвам "видиш" в кавички, защото просто ще ти ги приспаднат от последните вноски или ще ти намалят месечната вноска. И в двата случая нетната настояща стойност на тези 850 или по-малко евро е доста по-ниска - просто казано това са 850 евро, но след няколкото години на твоя кредит, а не сега.... Прав ли съм, Цесекарев? :-)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-02 18:12 от roshav ohluv.
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:14:54
Донякъде си прав! За всяка отделна дейност има максимален размер на помощта! За дограмата, която се ползва най-често за кредита е 200 евро (или 391 лева).
Не си прав, че банките приспадат безвъзмездната помощ от задължението по кредита. Някои банки наистина го правят! При нас специално помощта ти се отпуска по сметката, която ти обслужва кредита, а оттам ти можеш да изтеглиш паричките и да почерпиш приятели, ако искаш, т.е. нямаме изискване клиентите да си погасяват лихви или част от кредита с получената помощ!
Цанков, отпуснал съм вече доста кредити ЕЕ и нормалния срок за отпускане при коректна оферта е 2-3 работни дни!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:16:08
"Ви предоставя възможност за финансиране по програмата „Енергийна ефективност” на Европейската Банка за Възстановяване и Развитие, при която имате възможност за получаване на безвъзмездна помощ в размер до 20 % от стойността на направените подобрения в дома. "

Цесекарев, това трябва да ви е познато! След като е "безвъзмездна помощ", то би следвало да мога да си направя ремонта с примерно 18% по-малко пари, като в това са включени и парите за банката. Може ли да стане това, след като при предсрочно погасяване ми вземате 4% от дължимата сума? Изобщо каква "финансова ефективност" може да се получи от това обещание?
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:23:44
Цанков, ако прочетеш внимателно всичките ми постове ще разбереш какво и кога можеш да "спечелиш" от кредита! Благодаря ти, че си погледнал сайта на ПроКредит Банк, там има мисля има доста добър пример как можеш да имаш полза!
Аз ще дам пример за да разберат и другите:
Примерно си взимаш кредит ЕЕ от 2000лв. За 12 мес срок за погасяване имаш разходи 120-130 лева за лихви (мисля че толкова беше за 1 година разхода), имаш такса за отпускане 10 лв. (0.5%) и 12 по 2.50 лева за обслужване на сметка или 30 лева. Като събереш сумичките грубо ти плащаш на Банката за тези 12м. айде сложи ги 200 лева. Безвъзмездната помощ, която можеш да получиш като помощ е максималния размер в случая от 391 лева.
По-нататък сметката е лесна:
1. Имаш качествена дограма (това се гарантира от факта, че консултантите са одобрили офертата, даже ако поискаш изрично могат да ти направят проверка на стъклата на място)
2. Изплатил си я разсрочено, което улеснява семейния бюджет
3. Спестил си около 200 лева разход за дограмата (391-200=191)

Ако имаш въпроси, стреляй!smiling smiley
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:26:50
Цесекарев,
Трябва да призная, че офертата ти, ако си бил изчерпателен за лихвите и таксите, е по-добра и може и да се ориентирам към вашата банка. Ще ти пусна лично съобщетение за едно разясняване, ако е възможно да направиш.
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:28:44
Добър пример! При обещани 20% може и да получиш 10%! При това става въпрос за 200лв. Нямам повече коментари. Чао!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:30:32
Никакъв проблем! Без да звучи нескромно ПроКредит Банк в момента предлага най-добрите условия за кредит ЕЕ! За това съм абсолютно сигурен!
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:33:04
Максимален размер на помощта има! Аз преди малко в поста си писах за хора като Цанков! Той най-вероятно има паричките да си направи дограмата и без кредит! Но защо да не вземем като дават някакви балъци от ЕБВР? Е, да, ама не! Максималният размер е именно заради това - за да се избегнат измамите и злоупотребите с фонда.
Re: КРЕДИТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
02-06-2007 - 18:41:01
Предизвикахте ме. Пише ли някъде, че кредита е за социално слаби, или нещо подобно? Ако да, защо това не е изведено в рекламата ви?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход