Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда

Публикувано от Joker 
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
24-01-2009 - 11:01:58
А на вентилацията имаш ли някакъв рекуператор. И аз мисля да си я правя сам с ПВЦ тръби за канализация и на по-късен етап да си купя рекуператор. Засега ще прекарам тръбите (в моя случай ще действат като въздуховоди) докато строим грубото. Дали тези тръби са подходящи, ако не - други идеи.
Къщата ще е от тухли Поротерм 25 N+F, 10 см. ЕПС отвън и 5 см. вата зад ГК отвътре. Прозорците ще само южни, 5 камерна дограма, трислоен стъклопакет с К- стъкло. Така се надявам да се доближа, макар и малко, до пасивния стандарт.
Планирам и водно подово, като само източника на топлина все още не е избран (котел ли камина ли, пелети, дърва, въглища.....голямо чудене ще падне).
Някакви забележки, идеи, мнения?
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
25-01-2009 - 14:36:19
topurov, знаеш ли с тези няколко реда колко въпроси поставяш???
Покани някоя фирма за вентилации да ти проектира системата, а после я прави на етапи. Рехау имат добри. Сложи си въздуховоди от качествен материал, нали е важно какво всъщност дишаме. В този ред на мисли аз не харесвам подовото отопление! То не си играе добре с домашния прах, а от там и с качеството на въздуха.
Колко би ти се оскъпило, ако вместо 10 см ЕПС сложиш 20 см, с 5-те см вата вътре??? Дограмата ти е добра /не и отлична/ и при правилен подход може да се окаже, че нуждите ти от отопление ще се покриват от минимален източник, който също е инвестиция.
На твое място бих сметнал колко би ми струвала къщата като ПК и то с всички екстри /имаш изпълнено едно от най-важните условия - южното изложение/ и след това реши с кое да правиш компромис, кога и на колко етапа да я завършиш. *book*
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
25-01-2009 - 17:55:21
Благодаря ти asdf123,
определено ме замисляш за ЕПС-а.
Какво имаш впредвид относно дограмата?
А подовото е една мечта от която няма лесно да се лиша. Чувал съм аргументите за праха, но от опит знам че той зависи най-вече от домакините (аке не се чисти в една къща - кошмар). Пък и нали ще има вентилация с рекуператор. По-скоро се чудя с какво да захраня това подово.
Поздрави!
smiling smiley
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
25-01-2009 - 18:04:58
Нищо не разбрах...вентилирана стена ли искате да правите?
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
25-01-2009 - 18:29:33
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Нищо не разбрах...вентилирана стена ли искате да
> правите?

Не. Искам да си направя вентилационна система в къщата (смучи въздуха от мокри/мръсни помещения, вкарва свеж и сух въздух в останалите, има рекуператор между двата кръга - такива ми ти работи), като в пасивните къщи...
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
25-01-2009 - 19:24:26
topurov ,ако откриеш някъде рекуператори да продават ,дай инфо!
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
25-01-2009 - 19:51:53
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> topurov ,ако откриеш някъде рекуператори да
> продават ,дай инфо!


Няма проблем!
В чужбина има огромен избор, но за съжаление нещата в БГ са коренно различни.
Поне засега не съм намерил.
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
26-01-2009 - 00:45:41
Като сте отворили приказка за тухли....я дайте мнение за следната система:



Кратко обяснение за НЕанглоговорящите:

1.Тухлен зид-стандартни единички,"носещ" вариант на зидарията-надлъжно и напречно постаени тухли.
2.Сепаратори-пластмасови профили
3.Вътрешна зидария Итонг (от най-тлъстия)
4.Някаква шпакловка...вероятно подсилена със стъклофибърна мрежа.

Между тухления зид и итонга е запълнено с нещо...вероятно перлит или негов аналог.Предполага се наличие на тивек.Липсва каквато и да е външна изолация-само е измазана фасадата.
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
28-01-2009 - 22:25:27
Салвадор- това сигурно е готина система, и скъпа- 2 зида, работа и материали...
- Ние сме в България и гледаме на нещата от към 450 лв средна заплата за страната.
- При нас е добре и стомано- бетонна конструкция, тухли 4-ки и стиропор отвън.
Които има лев прави със "фибран" а вътре е гипскартон- ако има лев -е с минерална вата sad smiley Не сме глупави и знаем,че може вън да е саидинг с изолация с графит на BASF но тука е така...
- И сме добре /мисля аз/ щото сме на топло и сухо и нема да ни отвее някои ветрец, като американците. Завалииките си живеят в къщи от шперплат и ги спасяват само климатиците и многото пари дето плащат за сметки-но нема да ги мислим-те имат.
- Да ме извинят предварително привърженицте на сглобяемите конструкции *beer*
и те си имат преимства- сигурно...Но по темата-човече, направи си изолация -по цял свят правят. Ние да не сме по-....така-а? Тука зимата е 2 гр. а лятото 40. Струва ми се голям диапазон за да пренебрегнеш изолацията.
Стиропор 5 см. си е един голям ... тестис /особено при плътност 14-18 но по-добре от нищо. А и с тая заплата българина какво да си позволи? А мога да ти говоря за изолации... *drunk* у наще село се говори,че аз съм ги измислил, не съм сигурен дали е така :]
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
08-02-2009 - 21:47:56
Здравейте
да си призная някой път ме вадите от обувките.
Ако имаш пари фибран бързо намери сайта и прочети каде се слага и кога е гладък и кога грапъв.
arbanasi прочет на сайта на Рьофикс за ТИС има много подробно какво се прави.
и Boby да ти се обади като започнат да падат и цепи неговата фасада.
Немога да разбера защо не почнете да си печете тухлите.
За информация ще кажа че само ние имаме изпълнена фасада с 20 см. ЕПС без да пда чустват засегнати.
Аз лично като не разбирам питам или се уча. Подържаме лаборатория в Австрия за да можем да отговорим качествено на всички въпроси.
Фасадата на една сграда е като кожата на човешкото тяло и по тая причина се продават системи за топлоизолация. Сградата трябва да функционита правилно.
а иначе ефекта са паднали фасади, мухъли, плесени и т.н.

Регионален мениджър Ivaylo Ivanov
Продажби - Verkauf
ROEFIX EOOD
BG-4490 Septemvri, ul."Spartak" 10
Mobil: +359 894 47 07 29
Ivaylo.Ivanov@roefix.com
www.roefix.com
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход