Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гипсокартон или циментова замаска за банята?

Публикувано от lazarus18 
Re: Гипсокартон или циментова замаска за банята?
16-04-2007 - 16:13:12
Несериозни са за хора без необходимото образованиеsmiling smiley ЗА инженер е престъпление да даде решение "събаряй" преди да се замисли.
Re: Гипсокартон или циментова замаска за банята?
16-04-2007 - 16:34:54
"Несериозни са за хора без необходимото образование ЗА инженер е престъпление да даде решение "събаряй" преди да се замисли."

Абсолютно. Много хора взеха да мислят че разбират от строителство без да имат и грам официално образование по въпроса, само защото са направили 100 бани или 50 кухни.
"Луд изяда и пет зелника ама не е луд той..." , ама карай да върви.
smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-16 16:39 от nihonjin.
Re: Гипсокартон или циментова замаска за банята?
16-04-2007 - 16:50:05
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Несериозни са за хора без необходимото образование
> ЗА инженер е престъпление да даде решение
> "събаряй" преди да се замисли.


"Като знам как станах инженер,кажи ми как да ида на доктор"
......нищо лично.

"само защото са направили 100 бани"
според теб кой е по-компетентен по въпроса?
майстора който е направил 100 бани или Вие г-н Инженер.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-16 19:29 от info.
Re: Гипсокартон или циментова замаска за банята?
16-04-2007 - 20:45:06
Прережете 1 кв метър от гипскартона и вижте как е залепен.Но като знам как се прави новото строителство по-добре го свалете и си направете варова мазилка.Така ще е по здраво хващането на мивката и другите аксесоари в банята.А иначе си е чист късмет да ви се задържи мивката,бойлера и др.работи в банята. smiling smiley smiling smiley
Abu
Re: Гипсокартон или циментова замаска за банята?
16-04-2007 - 22:15:30
Най-важното според мен е разстоянието между гипсокартона и тухлената стена. Ако е до 2-3 см, нямаш грижи и за плочките, и за окачването на мивка, бойлер и т.н. При по-голямо става съмнително и аз ако бях на майстора щях да го правя "на твоя отговорност", макар винаги да има решение и преди "събаряй!".
Re: Гипсокартон или циментова замаска за банята?
17-04-2007 - 03:47:13
"според теб кой е по-компетентен по въпроса?
майстора който е направил 100 бани или Вие г-н Инженер."

По въпроса КАК да се закрепи гипсокартона, по-компетентен е инженера.

По въпроса какви движения на ръцете и краката, и в каква последователност да се направят за да се осъществи по-бързо въпросното закрепване, по-компетентен е майстора. И то пак ако е получил някакво обучение. Т.е. за да си майстор първо трябва да си бил чирак.
Re: Гипсокартон или циментова замаска за банята?
17-04-2007 - 10:10:03
Добре де, а дали няма да стане да се изреже отгоре ивица 10 см по стената надлъжно и през нея да се насипе по-гъсто лепило за гипскартон или разтвор но не мляко, а почти земновлажен, за да не се сваля и маже наново. Един вид става като кофраж картона и ако му се набият и винтове, те ще са като арматурка....
Е, няма да го вибрираме... :}
Абе може да се измислят решения...
Re: Гипсокартон или циментова замаска за банята?
17-04-2007 - 12:38:38
Като ще правим "мозъчна атака", още едно предложение:
4овека спомена за евентуална "гъвкавост" (май беше). Та ако не сме сигурни къде и достатъчно ли са кюфтета, си мисля че би могло в желаните (и евентуално по науката) местата на бъдещите дюбели да се пробие отвора, да се впръска умерено монтажна пяна (да не изкриви или отлепи картона) и да се монтират дюбелите. Струва ми се така се решават всички споделени проблеми. Дюбелите ще работят "на твърдо", а и някакво допълнително залепвне на по-голяма площ.
Re: Гипсокартон или циментова замаска за банята?
17-04-2007 - 13:45:50
Естествено , че азsmiling smiley Не казвам, че няма майстори с инженерно мислене, но като цяло са много малко.
Re: Гипсокартон или циментова замаска за банята?
17-04-2007 - 13:50:53
Е нали същия този майстор работи в новото строителство. Каква е гаранцията, че този дето идва последен е най-добър?
Като сте тръгнали по-добре сам да си постори човек блок, аsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход