Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля помогнете - ДЕКОЛИН!!!

Публикувано от branko_d 
Моля помогнете - ДЕКОЛИН!!!
15-04-2007 - 18:37:27
Здравейте,
преди няколко седмици си купих жилище.След като се изнесоха старите собственици,а з се заех с ремонта,но се сблъсках с проблем.В хола има тапети и аз реших да ги махна и да шпакловам.а след това да боядисам.Всичко добре,но днес като започнах да махам тапетите от долу се показа деколин или да бъда по точен долният му слой и лепилото с което е залепен.Оказа се,че е доста трудно за махане.Пробвах с шпакла,но става едва едва,пробвах и да го намокря с вода и пак с шпакла но не е по добре.Моля кажете как по бързо да го махна,че времето лети,а аз трябва да освобождавам квартирата.
Благодаря Ви!!!!!!!!
Re: Моля помогнете - ДЕКОЛИН!!!
16-04-2007 - 05:06:36
Що не му удариш направо шпакловката - първо един пласт шпакловка на циментова основа с мрежа, после отгоре финна гипсова.
Re: Моля помогнете - ДЕКОЛИН!!!
16-04-2007 - 08:12:20
ами един приятел (строител) който ще ми помага за шпакловката каза,че трябва да се махне.само,че досега са ми казали,че се маха само с шпакла,но става бавно,а нямам време
Re: Моля помогнете - ДЕКОЛИН!!!
16-04-2007 - 10:23:39
най-бързо и лесно ще е с предстенна обшивка (гипсокартон)
23-25 лв./м2 (труд и материали -до боя)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-16 10:24 от info.
Re: Моля помогнете - ДЕКОЛИН!!!
16-04-2007 - 20:47:29
Можеш да го махнеш с тесла но после ще трябва много да шпакловаш стените.Става и с пистолет за горещ въздух но е по-бавно.Успех. smiling smiley
Abu
Re: Моля помогнете - ДЕКОЛИН!!!
16-04-2007 - 21:57:49
Послушай nihonjin!
Циментова шпакловка с мрежа е най-здраво, евтино и бързо. Жалко, че и аз не направих така - от 1 седмица се мъча да боядисам стара стена, на която е имало винервайс, после 3-4 пъти блажна боя, после 5-6 латекс. Няма стъргане, няма и къртене (слагали цимент на мазилките навремето, чак се уляли), а боядисаното за нищо не става.
Re: Моля помогнете - ДЕКОЛИН!!!
16-04-2007 - 22:19:06
днес пробвах с метална четка като при въртенето и маха само по грубите късове,а за по финните ще трябва да я заменя с шкурка.
и други ми казаха за пистолет за топъл въздух но все още немога да намеря от никъде.
що се отнася до идеята за шпакловка моят човек които ще ми помага за шпакловката и дума недава да се издума да я започнем преди да съм изчистил стената
Abu
Re: Моля помогнете - ДЕКОЛИН!!!
16-04-2007 - 22:43:11
Ох, много искам да ти спестя моите настоящи проблеми... Можеш ли да намериш/наемеш малък пясъкоструен апарат? Май се майтапя, ама каквато и кочина да стане, поне ще свърши работа, че то аз от много пазене и бързане нищо не правя. Обсъдете с твоя човек може ли мрежата на шпакловката да се прихваща с такер (един голям телбод). Дано да се навие.
Re: Моля помогнете - ДЕКОЛИН!!!
17-04-2007 - 20:45:09
Пистолет за топъл въздух съм си купил от магазина на МЕТРО.
Re: Моля помогнете - ДЕКОЛИН!!!
22-04-2007 - 15:11:52
искам да кажа само,че се отървах от деколина с помоща на телена четка която сложих на дрелката и така го изчистих.много хвърля и замиват поне 2-3 четки,но става сравнително бързо.само искам да кажа,че долният слои и лепилото трябва обилно да са намокрени
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход