Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цени за боядисване на фасада?

Публикувано от смисъм 
Re: цени за боядисване на фасада?
11-04-2007 - 10:27:40
Ами мога да ти кажа, че съм достатъчно опитен за да съм видял как си заминават хората, които са се взели прекалено на сериозно и са решили, че те определят правилата на игратаsmiling smiley
Ако наистина си сериозен ще обявиш, че боядисваш всяка фасада за определин пари НЕЗАВИСИМО ОТ СЪСТОЯНИЕТО И ПОЛОЖЕНИЕТО. Дали ще е 2, 5 или 20 лева няма значение - ще си дадеш цена и ще си поемеш риска.
Разликата, която не разбираш между мен и теб е, че аз мога и да загубя, а ти само печелиш. И след това ме обвиняваш, че съм печелил повече - ами рискувай и ти , а не ми разказвай митова за това как много мислиш за клиента. Мислиш как да му натресеш риска на него, а ти да обереш гарантираната печалба, а не го защитаваш от лошитеsmiling smiley
Re: цени за боядисване на фасада?
11-04-2007 - 12:53:29
В тоя ред на мисли да ви кажа аз до къде стигнах с моята сага с изолацията.
Значи моя стар приятел ми обяви цена 37 лв/квадрат за 6-ца ЕПС. Аз му поисках да ми оферира 7-ца ЕПС и 5-ца ХПС за бетоновите части - имам две своеобразни кули по фасадите от север и юг, които са си бетонови, както и голям пояс, носеш на окачвачи плочата на първия етаж, комбинира се с отделни елементи от чупките и става на места да е 5 на места 7 - няма преминавания в една равнина, обчо взето над 50 процента ще е ХПС-а. Цената която ми даде беше 43 лв за 7-цата ЕПС и 47 лв. за 5-цата ХПС. Цената включва материала, работата, скеле, местенето му, профили, капкоуловители, две шпакловки - първа с мрежата и втора върху нея, изправяне на фасадата до степен - ходиш с правия ъгъл и няма на какво да кажеш "преправете го".
Цената не включва работата по обръщане - 10 лв. на линеен метър (правих сметка че при 80 квадрата прозорци е около 1600 лв), не вклчва работата по измазване с мазилка и мазилката като материал. За самото мазане искат по 10 лв. наквадрат за работа и стойносттта на мазилката - около 8 лв. на квадрат, общо около 18 лв. Направиха 100 квадрата.
Аз отворих нета и почнах да ровя по офертите на фирмите. Викнах го и му казах, че верно, че работя в банка, но съм държавен служител и ако си мисли, че взимам петцифрена заплата не е познал, че цена 47+18= 65 лв/квадрат за положена изолация с положена мазилка няма при квадратура близо 400 квадрата и че или ми прави 45 лв цената с включена работата по измазването(аз мазилката ще си купя), хайде до 50, каквито оферти съм видял, или да си сваля скелето и до тук. Той каза да си помисля и да прозвъня сайтовете.
Почнах от вчера. Какво констатирах.
Фирма Дъглас например - сайта е www.sanirane.com ми казаха, да, цената от 24.35 на квадрат посочена в сайта е абсолютно актуална ако искате утре почваме. Тази цена включва обаче монтажа на ЕПС, полагане на мрежа, монтаж на скеле, демонтаж, почистване и двойна шпакловка, но без материала, профила , лепилото,
капкоуловителите Освен това квадратурата на прозорците се смята.
Отделно мазилката с грунда и полагането излиза около 20 лв на квадрат, пак не се вадят прозорците.
Е, като събера 20+24.35 излизат 44.35 на квадрат без материала за топлоизолация. Като сложа и него грубо 10 лв за ЕПС и 15 лв. за ХПС (там само квадрата е около 10 лв на фибран, малко по-евтини са другите) и пак излиза 60 лв/квадрат.
Нямам гаранция как ще го залепят, дали ще има прави ъгли.
Значи има разлика 5 лв....

Как бихте коментирали това....
Явно стигаме до същите проблеми, както с боядисването на фасадите коментирахте - дават се ниски цени за да те хванат и после почва голямото мазане....
До нас едни турци изолират блок. Питах бригадира им какво искат да ми направят къщата - 22 лв/квадрат за работа и 10 лв. на линеен метър за прозорците. Това за работа за изолация и мазилка. От мен скелето, материалите.
Дали да се хващам, много се колебая. Нямам гаранция за качество.
Моят човек ми казва - ако изкаш мога да работя на 40 лв. на квадрат мазане и изолация, но не ме търси за изправяне, ще пратя хората които работят на блоковете...
Re: цени за боядисване на фасада?
11-04-2007 - 16:36:01
Типичен пример за търговски трикове.Не е нещо ново.Разликата е тази обаче, че в цената от 18лв/м2 която аз коментирам за боядисване е скрито много пшовече от 2.50лв за работа.Това се опитвах да обясня, но вече и аз се изморявам.
Quote

Ами мога да ти кажа, че съм достатъчно опитен за да съм видял как си заминават хората, които са се взели прекалено на сериозно и са решили, че те определят правилата на играта.
Ако наистина си сериозен ще обявиш, че боядисваш всяка фасада за определин пари НЕЗАВИСИМО ОТ СЪСТОЯНИЕТО И ПОЛОЖЕНИЕТО. Дали ще е 2, 5 или 20 лева няма значение - ще си дадеш цена и ще си поемеш риска.
Разликата, която не разбираш между мен и теб е, че аз мога и да загубя, а ти само печелиш. И след това ме обвиняваш, че съм печелил повече - ами рискувай и ти , а не ми разказвай митова за това как много мислиш за клиента. Мислиш как да му натресеш риска на него, а ти да обереш гарантираната печалба, а не го защитаваш от лошите
Радвам се, че си ме разбрал.ВСЯКА ФАСАДА се боядисва на цена 2.50лв/м2.Естествено говоря само за членове на СПБ, които са поели ангажимент да спазват определени цени в определено направление.Знаеш ли и не мисля, че по начина по който мислиш можеш да загубиш.Ти просто за разлика от мен не поемаш, а мисля, че и не си поемал рискове.Което не говори лошо за тебе, все пак ти си тоя дето яде баницата, а уважението към клиента за теб е както ти се изрази "мит".Е за мен като член на СПБ пък и като човек не е така. winking smiley
Може и да греша не те познавам, но си мисля че ти ще отидеш на обекта и ще определиш цената по това как е облечен човекът с каква кола е дошъл, какъв му е телефонът има ли злато и т.н.Този хашлашки начин на работа го познавам.Имай смелостта да си кажеш цената и да поемаш рискова, но реални, а не само на думи.Чак тогава ще ти стане сладък хляба.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-11 16:40 от globustour.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход