Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цени за боядисване на фасада?

Публикувано от смисъм 
цени за боядисване на фасада?
30-03-2007 - 23:42:52
Можете ли да ме ориентирате какви са цените на м2 за пребоядисване на фасада, като ще се наложи да се ползва скеле. Има ли значение цената в зависимост от етажа? Сградата е на 4 етажа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-30 23:43 от смисъм.
Re: цени за боядисване на фасада?
31-03-2007 - 00:11:04
Професионално, безвъздушно-цена за работа без материалите 2.5лв/м2.
Това е ориентировъчна цена без да е правен оглед. външно боядисване
Re: цени за боядисване на фасада?
31-03-2007 - 14:34:00
И без заскеляването нали? А пък материалите - колкото излязат, защото не може се сметне smiling smiley Иначе си голям професионалист.
Защо подвеждаш хората? Защо не им кажеш, че боядисването е най-малкото перо, което ще платят. Най-малкото защото в квадратурата на заскеляване се смятат и прозорците и всъщност е по-голяма.
Ако се мислиш за професионалист оферирай услуга, а не имагинерни понятия, защото от такива като теб истинските професионалисти ги разнасят като скъпчии smiling smiley

Основния ти проблем е, че дори не знаеш колко реално на кв.м. излиза да се боядиса една стена. Аман от пролетарии дето развиват частна инициатива. Що директно не си оферираш часова ставка и не искаш социалин придобивки smiling smiley
Re: цени за боядисване на фасада?
31-03-2007 - 15:36:08
Имам оферта от 18лв/м2, като става дума за 3-ти и 4-ти етаж. На по-долните етажи цената е 13лв/м2. Това нормални цени ли са, че нямам никакво понятие. :ami:
Re: цени за боядисване на фасада?
31-03-2007 - 21:21:25
skoro edin moi poznat sa6to ima6e fasad za boiadisvane
pusna obiava s data za ogled s adres za oferta,srok za obraten otgovor ot negova strana i ima6e dosta interes nai ve4e ot firmi koito prodavat boi i taka se polu4i 4e magazin za boi osiguri tehni boiadjii i rezultat be6e dobar kato cena,ka4estvo srok na izpalnenie...........
v takav slu4ai tesi slediat maistorite za6toto ako maistora si ostavi racete:sad smiley tova e negativ i za targoveca........
moiat savet e probvaite ne6to podobno....
uspeh
Re: цени за боядисване на фасада?
01-04-2007 - 22:38:40
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> И без заскеляването нали? А пък материалите -
> колкото излязат, защото не може се сметне Иначе
> си голям професионалист.
> Защо подвеждаш хората? Защо не им кажеш, че
> боядисването е най-малкото перо, което ще платят.
> Най-малкото защото в квадратурата на заскеляване
> се смятат и прозорците и всъщност е по-голяма.
> Ако се мислиш за професионалист оферирай услуга,
> а не имагинерни понятия, защото от такива като теб
> истинските професионалисти ги разнасят като
> скъпчии
>
> Основния ти проблем е, че дори не знаеш колко
> реално на кв.м. излиза да се боядиса една стена.
> Аман от пролетарии дето развиват частна
> инициатива. Що директно не си оферираш часова
> ставка и не искаш социалин придобивки


Човек, виж сега да ти обясня разликата между мен и теб.Приликата впрочем, е че сме от една и съща страна.Само, че като ти гледам нагласата имам чувството, че някой те е излъгал, че можеш да диктуваш цените.Откакто съм в бизнеса гледам всевъзможни псевдопрофесионалисти определящи цените си по слухове на техни съселяни или съграждани, което някои хора с право ще нарекат спекула.Кажи на трим души, че цената на картофите е 10лв, те ще кажат на още девет и така след месец ще ги видиш и на 12лв. Аз съм нещо като играещ треньор в моят бранш и като се замисля само с лявата ръка съм боядисал около 50000м2 безвъздушно, а не съм левичар smiling smiley .Колкото до това дали знам цената на м2 дори няма да те коментирам-смешно е.
Когато преди пет години уволнихме четките и валяците се зарекохме да направим същото и със скелетата.В момента в 90 процента от случаите ние работим с ножични лифтове и автовишки.Цената я знаеш на ден и тя е смешна защо да крием.И знаеш ли докато някои "професионалисти" с цени като тази за 18лв монтират скелето ние сме боядисали 3 сгради.Разгледай тези[www.bulpainters.com] снимки и се обогати малко.И те призовавам като колега, недей да заблуждаваш хората с високи цени, те имат право да знаят истината. smiling smiley

Целта ми не е да се заяждам с теб.С много от мненията ти във форума съм съгласен и задочно те уважавам като колега.
Re: цени за боядисване на фасада?
02-04-2007 - 09:24:51
За мен е нормална - обаче глобустур , твърди, че е много висока. Я му се обади и виж дали ще си изпълни качествено общенията, че аз лично не вярвам. Без да се заяждам с него мисля, че не е преценил всичко и ще има "ама тук трябва някой лев и за ..."
Re: цени за боядисване на фасада?
02-04-2007 - 09:34:44
Глобустур, просто ще се обадя някой ден да ви пробвам да видя колко всъщност ще ми оферирате. И да няма - ама там вишката не може да стигне дай допълнително. Или - не приспадаме прозорците в квадратурата, или двуцветното е по-скъпо...
А освен това - естестевон ще искам цената с материала да се оферира.
И още нещо - аз квадратури меря по чертеж само един път - ако имате забележки по квадратните метри - преди договора.
За твое успокоение ще ти кажа, че още не съм видял специализирана фирма, която да изпълни тези условия и затова се мъча сам с работници да върша всичко. Вместо да се заема с продажби и договори аз трябва да контролирам работници. Просто , защото не искате да се научите на редsmiling smiley
Re: цени за боядисване на фасада?
02-04-2007 - 11:01:52
миналото лято ни правиха топлоизолация със стериопор и боядисване с релефна боя като за труд със скеле от майсторите платихме по 14 лв. на кв.м. Материалите сами си ги купихме.
Re: цени за боядисване на фасада?
02-04-2007 - 15:50:25
Да допълня, че като казвам , че 18лв. на кв.м. ми се струва нормално имам предвид, че е включено всичко и квадратурата се брои само чистата. И то при положение, че не става въпрос за един кв.м.smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход