Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

za slun4evite kolektori

Публикувано от pavleta 
Re: za slun4evite kolektori
29-07-2007 - 15:37:35
kajimi adresi na firmi koito predlagat slan4evi baterii v bg.
Re: za slun4evite kolektori
30-07-2007 - 20:33:33
За Коки . Виж в Гугле - слънчеви инсталации . Аз монтирам слънчеви панели и бойлери на фирма Сънсистем - Шумен от създаването и до сега . Панели главно плоски - медни стандарт и медни със селективно покритие с работна площ- 2,15 м2 . Леко потръгват и вакумните .Бойлерите им които ползвам са главно 300, 400 , 500 и 1000 литра -емаелирани или хром-никел съответно с 1 или 2 серпентини . Друг техен продукт е комплекта термосифонна слънчева инсталация - стойка, панели и хоризонтален бойлер намиращисе на покрива - стил Гърция . Универсална система - понеже панели , стойки и други елементи от стандартните полета се монтират и на термосифонките .
Re: za slun4evite kolektori
30-07-2007 - 20:57:14
За Тео . За предпочитане е пиролизен комбиниран котел (сухи дърва -въглища) - от двата модела Вайсман и Атмос . Имат добро изгаряне и високо КПД . Чугунения котел Де Дитрих е малко по примитивен и без прецизно регулиране на температурата на водата в котела .
teo
Re: za slun4evite kolektori
31-07-2007 - 18:01:41
FilmaToplo
Ще съм благодарен ако ми посочите точния модел на комбинирания котел Атмос или Вайсман. Вероятно съм останал с грешно впечатление, че пиролизните котли са главно за дърва или...........
С каква слънчева система да го комбинирам ?
Предварително благодаря !
Re: za slun4evite kolektori
01-08-2007 - 15:29:20
Котлите Атмос са чешки виж Atmos.cz руския вариант двата вида c30s и dc32sp . За VEISSMAN модела е Vitolig 150 виж в гугле .
teo
Re: za slun4evite kolektori
02-08-2007 - 10:50:31
Мерси ФилмаТопло. Ще потърся съдействието на чичо Гугле smiling smiley

Апропо за слънчева инсталация какво би препоръчал ?
Re: za slun4evite kolektori
02-08-2007 - 15:57:39
Както при отоплителните така и при слънчевите системи избора на компоненти е голям .Добри по качество са вакумно тръбните панели , след тях се редят плоските - медни панели със селективно покритие , и стандартните медни панели с черно матово покритие .Бойлерите са с по голям диапазон като модел (от гледна точка къде и какъв е топлообменника или серпентината и техния брой) и материал от който са направени (хром -никел , неръждаема стомана)или антикорозионно покритие в самия балон (керамично,пластмасово или емаелирано .Също изолациите и интериорния вид на бойлера е от значение съответно полиоретан и пластмаса .
teo
Re: za slun4evite kolektori
02-08-2007 - 16:51:38
Мерси ФилмаТопло
Re: za slun4evite kolektori
03-08-2007 - 20:17:00
Колеги от Мултитерм . Моля пратете ми материал за това отопление чрез слънчева инсталация и водно подово .Повярвайте ми има голям интерес към тази система , така и вашето име ще бъде рекламирано . Щесе радвам ако ми отговорите .
Re: za slun4evite kolektori
11-09-2008 - 01:31:54
zdraveite pi6a vi otslan4eva anglia.az ako iskam da si sloja slan4evi kolektori,s tova ni6tojno slanze ni6to njama da stoplja.az sam 4uval za tezi ultravioletovite paneli ama neznam zaslujavat li si.4akam otgovor mersi
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход