Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

za slun4evite kolektori

Публикувано от pavleta 
za slun4evite kolektori
21-03-2007 - 13:43:00
interesuvam se moga li da zatoplqm jili6te ot 120m3 i boiler i kakva kolektorna sistema trqbva da da si zakupq...?
Mojete li da me orientirate za cenite ?
Re: za slun4evite kolektori
21-03-2007 - 19:33:47
Да може , но трябва да имате изградена система за отопление чрез водно подово . Монтира се буферен съд- бойлер с вграден в него топлообменник който се затопля денем от слънцето чрез вакумни слънчеви колектори монтирани на покрива . Водата загрята в буфера чрез помпа циркулира в тръбите на водното подово и така се отоплява сградата.В буфера има също вграден малък бойлер за битово ползване на топла вода .Като допълнителен источник на енергия се ползва електрически нагревател на буфера или се подвързва котел на газ , нафта или твърдо гориво .Нали разбирате че ако няма достатъчно слънцегреене денем или залязвале на слънцето вечер водата се дозагрява от гореспоменатите источници .Ако не може да се направи водно подово се монтират вентилконвектори - климатични тела във всяка стая . Ако има нещо не ясно питайте smiling smiley
Re: za slun4evite kolektori
21-03-2007 - 22:40:32
az sasto se interesuwam ot sistemata slanchewi kolektori + wodno podowo otoplenie. Ako njakoj ima opit, kolko kolektora i kakwa golemina trjabwa da se sloshi, molja da spodeli. Sasto me interesuwat firmi, koito naistina mogat da dokashat s opit (pokazwane na weche zawarsheni obekti), che mogat da instalirat takawa sistema. Ima li njakoj waw foruma s takawa instalirana sitema? Jasno e, che kolektorite trjabwa da imat dopalnitelen iztochnik pone za zagrjawane na wodata w bojlera, koja firma predlaga takiwa smeseni buferi ili bojleri?

Blagodearja za spodelenija opit!
Re: za slun4evite kolektori
24-03-2007 - 18:53:18
Вместо този бойлер-буферен съд може да се направи с два пластинчати топлообменника и 2-3 циркулационни помпи .
Re: za slun4evite kolektori
24-03-2007 - 20:18:44
V kraina smetka kolko izliza v leva tazi instalacia vodno podovo +slan4evi kolektori +kotle?
I v kraina smetka 220kvadrata ednofamilna ka6ta 6te moje li da e na 100% obezpe4ena s tazi shema?

2v6
Re: za slun4evite kolektori
14-04-2007 - 16:29:01
koxx Написал:
-------------------------------------------------------
> V kraina smetka kolko izliza v leva tazi
> instalacia vodno podovo +slan4evi kolektori
> +kotle?
> I v kraina smetka 220kvadrata ednofamilna ka6ta
> 6te moje li da e na 100% obezpe4ena s tazi shema?
>
>

От слънчева енергия може да се спести около 10-20 % от общата енергия необходима през месец Декември. Дори и при топла зима като тази няма достатъчно слънце за 100% отопление.

Re: za slun4evite kolektori
22-07-2007 - 20:13:34
Ние изпълнихме такава система за водно подово отопление на нашето хале. Халето е 340 м2 и ще се отоплява зимата с 4 вакуумно-тръбни колектора - общо 14м2 колекторна площ. Акумулиращия обем е 800л. и освен водата за водното отопление има възможност да произвежда вода за БГВ до 24л./мин. Помещението е разпределено на 4 зони, като отоплението във всяка зона се регулира индивидуално. Общата консумация на ел.енергия, необходима за работа на системата е 450 Вт. И тъй като сме извън населено място и няма възможност да се включим към ел. мрежа монтирахме фотоволтаични панели. Осветлението ще бъде със светодиодни лампи - обща консумация 90 Вт. Цялата консумация на ел.енергия няма да надвишава 600Вт.Можете да направите сами сметка колко ефективна е тази система. През м. септември предстои монтиране на такава система в един автосервиз с площ 700м2.
Re: za slun4evite kolektori
22-07-2007 - 20:43:33
nai-posle ne6to smisleno i napraveno moje li pove4e info i snimki ili kude se namira sistemata i da q vidim 4e me o4akva podobno ne6to i iskam taka da go napravq, a zimata kak ste go re6ili da raboti taka 4e ako nqma slunce da ima tok s kakvi akumulatori i vsu6tnost vie li si go pravihte ili firma
Re: za slun4evite kolektori
23-07-2007 - 09:59:05
Системата се намира между Пловдив и с.Труд. Ние сме фирма, която се занимава с енерговъзобновяеми източници. Сами го проектирахме и изпълнихме. За сега използваме два акумулатора по 100 Ач. Очакваме да ни пристигне и малка вятърна турбина - 1 кВт. За зимата нямаме притеснения. Консумацията на ток е по-малка от енергията, която ще получим от фотоволтаичните панели. По отношение на отоплението - също няма да има проблеми, защото водно-подовото отопление работи на ниска температура - 35-37 С на водата в инсталацията. Вакуумно-тръбните колектори ни позволяват при облачно време да получим и акумулираме вода с температура минимум 37 С. Това го казвам от практическо наблюдение на такива системи. Ако ми дадете e-mail, ще ви изпратя снимки от халето, от етапите на монтажа на системата.
Re: za slun4evite kolektori
23-07-2007 - 11:28:18
Живо се интересувам от такива системи , и се радвам че се реализират на практика . Отопление чрез водно подово захранвано от слънчева енергия е икономично и екологично , тепърва щесе развива у нас.Ще ви бъда благодарен ако ми пратите снимки на системата - xsveti@abv.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход