Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 10:49:16
И изобщо като се замисля, колко по-лесно щях да мина при премислени детайли от конструктора - пример - не предвидил, че замазката вдига 5 см общо нивото и проектирал стъпалата с височина 13 всичките, а не първото 13-5=8, което автоматично води до необходимост от замазка и по стълбите и площадките, кофражче и небрежна ценичка от 80 кинта на стъпало...(!!!). Не че плочата може да се докара идеално равна и да си сигурен, че 5-те см проектирани ще излязат 5 см, но едно е да мацнеш 2 друго 7 нали, то си е още една плоча....
Или трегерите на начупения ми покрив, които дрогираното студентче-чертожник нарисувало прави и строителя ми се чеше и го прави както си знае, но практически това е съществено изменение и иска промяна на вече заверения проект - да не мислиш, че някой го е гледал след инженера...
Затова - съвет - като си вземете проектите, НЕПРЕМЕННО ги дайте за преглед от грамотно независимо лице. Струва пари, но пести СТРАШНО МНОГО - пари, време и нерви.
Да вметна за тези, които не ме познават - не съм надзорник нито проектант, ПАЦИЕНТ съм. Щото да строиш у нас вече за себе си , не за продажба е диагноза....
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 11:16:54
къде се намират тези независими лица?
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 11:39:49
Ами поразтърси познати тхник, архитект, ако не те да ти препоръчат някой, най-добре човек с опит, независимо дали строител или надзорник, да прегледа проекта и да каже. Ще му отнеме време и нещо ще струва, вероятно, но си струва. Аз наех надзорник, макар да не е необходимо по закон за строеж 5-та категория (къща), общо ми струва 800 лв, тича, води на обекта там съответните служби, заверява книгата, вади протоколите събира подписи при наливането и т.н. формалности. Но го направих сравнително късно - вече си бях взел папките и разплатил с екипа проектанти. Излязоха свестни и каквото имаше нужда ми доработиха, не че съм го узаконявал, но конструктора ми почина и се видях в приключение - КЗК-то отказа категорично да се подписва, макар проекта да носи подписа му и се наложи да наема нов инженер, който да приема плочите и да променя безумията, които по-горе споменах, Всичко това можеше да се избегне или с повече ангажираност и най-вече грамотност от моя страна, или с контрол от страна на независим експерт...
Същото важи с пълна сила за частта ОВ, не че не важи за другите части, но там по-може да се интерпретира, докато при отоплението не е ли сметнато читаво ще налееш маса пари после за преработки и допълнителни изолации....
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 12:55:57
Много благодаря ще ги ползвам тези съвети за надзорника.Изчетох почти целия форум за строежа на къщите и големите разправии с бригади и строителни фирми .Как мислите цените могат ли да паднат в този момент на криза или ще се вдигат?Заслужавали си човек да започва сега да строи или да изчака по-добри времена?
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 13:37:05
здравейте

искам да си построя къща на 2 етажа 100 долу 100 горе ,без мазе просто една плоча за основа в или около софия . Бих те ли ми каза ли дали пак цените са 180Е кв.м груб строеж и 320Екв.м до ключ или като се строи догодина и е без мазета просто една плоча за основа цената би паднала малко?и кое е по добре -бригада или стр. фирма?Блгодаря Ви предварително
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 14:55:01
Ако те мързи, нямаш време или не ти се занимава - фирма
Ако държиш да е с качествени материали - снабдявай си ги сам и си намери бригада.
Въпроса не е дали ще ти излезе по-евтино, а какво качество гониш....
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 15:54:07
Fanfan, нали трябва да има основи тая плоча, обикновено ги проектират ивични, на стъпки, а малко се навиват да ги изкопаят така, правят масов изкоп и после като сложат рандбалките и видиш как няколкото хилядярки дадени за копане и изкарване на земя ще се удвоят при връшането й и обратния насип решаваш, че може да направиш няколко помещенийца така между другото, хем под плочата ти да има въздух, не земя....
Та мисълта ми е, че плоча без основи не става, е, малко по-евтино ще ти стъпи без мазе, но не страшно много по-евтино... Разрови се по темите назад, обсъждали сме ги тия неща...
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 18:50:09
Фанфан ти си веселяк на тези цени мисля ,че стр.фирма нямя да се съгласи да работи ,може с някои бригади,но стях не е сигурно и е рисковано трябвяда са ти познати .Фирмите започват от 250 евро за груб строеж,така както разбрах от форума до сега.
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 19:32:24
baraboni Написал:
-------------------------------------------------------
> Фанфан ти си веселяк на тези цени мисля ,че
> стр.фирма нямя да се съгласи да работи ,може с
> някои бригади,но стях не е сигурно и е рисковано
> трябвяда са ти познати .Фирмите започват от 250
> евро за груб строеж,така както разбрах от форума
> до сега.

Както и в една подобна тема писах преди време-"за тая цена свирки ли правят"
Аз строя с фирма,строят ми добре и 250 просто няма такава цена,дори и с доплащанията от мен.По-скоро 200 към момента струва да ти го направи фирма добре.Пак доуточнявам,че цена на кв.м не е адекватно смятане,защото в тази цена влизат различни неща.А в момента фирмите,които въобще благоволяват да се занимават с едноф.къщи гледат да си задържат персонала,така че и цените могат доста се коментират.А догодина ще е още по-добре.Ще видите как малките обекти ще станат търсени от строителите,ама до тогава кой ще устиска да строи-незнам!
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 21:32:25
Прав си Пайк. Колкото до фирмите те продължават да се надуват но по-скоро по инерция. Знам трудно е, боли и вероятно смятат, че е несправедливо нооо ще трябва да прояват мъжество и да погледнат на дребния клиент с уважение и разбиране че ще продължат да съществуват благодарение на него smiling smiley

Успех,
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход