Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
18-11-2008 - 22:40:06
НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ И ОКТОМВРИ ДАЛИ Е СТРОИЛ КЪЩА
В ОКОЛНОСТИТЕ НА СОФИЯ ЧРЕЗ СТРОИТЕЛНА ФИРМА , ГРУБ СТРОЕЖ И ДО КЛЮЧ И НА КАКВИ ЦЕНИ НА КВ.М. ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА ДА МИ СЕ ПРЕПОРЪЧА СТРОИТЕЛНА ФИРМА ,КОЯТО НЯКОЙ Е ПОЛЗВАЛ И Е ОСТАНАЛ ДОВОЛЕН.
Re: Цена на груб строеж
18-11-2008 - 23:03:21
Привет,
Тези дни получих оферта за груб строеж - 180 Е./м2 и около 320 "до ключ", но както може да се очаква цените се "надуват", че при пазарлъка да слезе до реалнатаwinking smiley

Успех в начинанието



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-18 23:06 от Geto.
Re: Цена на груб строеж
18-11-2008 - 23:11:04
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Привет,
> Тези дни получих оферта за груб строеж - 180 Е./м2
> и около 320 "до ключ", но както може да се очаква
> цените се "надуват", че при пазарлъка да слезе до
> реалната

Дай малко инфо, ако искаш, де! smiling smiley
Пробваш ли се, или се опитваш да движиш нещата от разстояние?
При 320Е до ключ, с покриване на изискванията ти за цветове и качество, мисля си, няма какво повече да искаш.
Цената ти е отлична- и на груб строеж, и на " до ключ". :ami:
Re: Цена на груб строеж
18-11-2008 - 23:54:02
laki 131 Написал:
-------------------------------------------------------
> Дай ме малко време.Кажи нещо за термопомпи
> вода-вода.


Питай в air trade centre за китайските термопомпи. Могат да ти предложат доста добри цени. за качеството не се притеснявай, работят добре.
ценова листа

[www.airtradecentre.com]

HLR15WZNa-M водно въздушен агрегат 15 кВт отопление/охлаждане е 6300 лв.
25 квт е 10 700лв.
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 00:46:35
13 km от София брои ли се за пример?
Съседа ми през улицата строи.Започна грубия строеж лятото...три месеца само къртиха и разбиваха скалата,за да оформят нещо приличащо на тераси,върху което да легнат плочите.Къртенето стана бавно,защото се прави без пари-някакъв негов приятел със собствени строителни машини.

От там нататък е само строеж.Започнали са края на септември.По проект е 180 квадрата с два гаража.60 хиляди евро е САМО грубия строеж.Строителите са бригада с тех.ръководител.6 човека общо,проекта не знам кой го е правил и колко е струвал.Общо плановете са да завърши къщата с около 150 хил евро с всичко.Имат и някакви подпорни стени да правят към съседния имот,които влизат в тая цена.Средно-към 350Е труд и материали само за груб строеж.
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 00:53:44
Драга Камелия,
В неделя се върнах от "Строителната площадка на Балканите"smiling smiley и за 3 седмици можах да събера доста впечатления, та не съм съвсем на дистанционен режим winking smiley
Да, споменатите цени не са лоши, но като видях как строят нашите горди строителни предприемачи и колко са почтенни, съмнявам се, че може да излезе нещо добро без да им стоя над главите, а ако ще вися по цял ден на строежа да си късам нервите то за какво са ми?

Поздрав,
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 09:12:36
baraboni-написал
НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ И ОКТОМВРИ ДАЛИ Е СТРОИЛ КЪЩА
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Здравей.В момента строя къща.Най добре е да си хванеш бригада.4-5 човека ти стигат.Мойте са 5.Къщата е 2 етажа + мансарда.
1-120 м2
2-100 м2
мансарда-60 м2
Цената за труда е 22000 лв.В момента правят покрива.
С дограмата, шпакловката ,замазката ,ВиК,Ел.,паркет,теракота и фаянс + термопомпа/20 000 лв/до тук е
-171 000 лв.Това е 610 лв за 1 м2.Ако махнем термопомпата- 539 лв за 1 м2.Остава боя от вътре и външна минерална мазилка.
Същото изпълнение от фирма беше-450 EUR за 1 м2 без термопомпа и подовете /паркет,теракота и фаянс/.
Радвам се ако съм помогнал.
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 09:14:28
автоматчик -казал
Питай в air trade centre за китайските термопомпи

Благодаря за информацията.
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 10:09:26
Бекрайно благодаря за отговорите , много ми помогнахте,но се чудя дали да започвам в този момент на финансова криза.Сега съм на фаза проект цената е 15 евро кв.м.не знам дали е висока или добра ще кажат тези ,които са правили проекти за къща .
Re: Цена на груб строеж
19-11-2008 - 10:38:38
Ако включва всички части и е с количествено-стойностна сметка е добре, но зависи дали самият проект е добър... Разбираш ли, това екато на Горубляне да кажеш, че мерцедес Ц220ЦДИ 2001 год струва 15.000 лв - да, цената е горе долу такава, но зависи от състоянието му, къде е каран, от кой поред собственик, къде е държан, бил ли е такси или рент-а -кар. Може да дадеш парите и само да сменяш консумативи, може и още след месец да правиш скоростна кутия за 7000 евро....
Ако ти е читав проекта ще ти спести много, ако не е ще си вътре с хиляди и тогава икономията от няколко евро на квадрат - за 300 квадрата са 1000-2000 евро ще те набута с десетки хиляди левове - кило желязо е 1.40 а кубик бетон е 110 лв... В една къща могат да влязат от 12 до 25 тона желязо и от 60 до 180 кубика бетон, зависи как е проектирано, къде е фундирано, как са изолациите и т.н. и т.н. Сега виждаш ли за какви цифри и диапазони става въпрос и колко е условна ниската или високата цена на проекта....
Дано твоят е удачен! Не като визия, а като конструкция, тя удря джоба.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход