Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам да си построя басейн

Публикувано от gogopi4 
Re: Искам да си построя басейн
17-05-2009 - 19:22:12
avatar
:}

Чест и почитание
Re: Искам да си построя басейн
17-05-2009 - 20:51:30
Последно...басейн или жабарник? :}
Re: Искам да си построя басейн
18-05-2009 - 21:13:14
avatar
*drink2*

Чест и почитание
Re: Искам да си построя басейн
26-05-2009 - 00:27:09
Имам малък басейн от Метро (16 кубика). Понеже много ще кажат, че това не е басейн - знам че е така- но за момента ще е това, че и за няколко години напред. Понеже ми е първи искам да питам дали някои неща са нередни:
1. Отворите за входящата и изходящата вода към филтъра и помпата са на едно ниво на 50 см една от друга?!? - Предполагам, че е грешка (може би и инцидентно само при мен) - според мен трабва да са поне на различни нива.
2. Понеже е на мястото на бъдещия "истински" басейн съм го вкопал леко (70 см) и съм го изолирал с фибран. Прекарал съм и 3/4 закопани тръби до мястото на филтъра. Освен тях съм оставил и една (PVC 50 мм) на дъното за сифон за следващия, но в момента не е важна, защото този не я изисква. Изумлението ми беше, че когато миналата година за пръв път го напълнихме, двете тръби, които отиват до филтъра много бавно се напълниха с вода. Най високите им части са входа и изхода на басейна (както вече споменах са на 1 ниво) на 10-20 см под максималното ниво на водата в басейна. Чудя се дали е възможно като сме закопали тръбите да сме сплескали някоя сериозно или това си е нормално.
3. Те май всичките ми въпроси са за притежателите на такива басейни, но този е специално за такива колеги: Ако не почиствам дъното с "водосмукчака", която отива директно в канала, нямам никакви шнсове помпата с филтъра да го изчисти. И при Вас ли е така?

Благодаря предварително на всички за отговорите и мненията.
Re: Искам да си построя басейн
26-05-2009 - 00:33:21
да не съм голословен...




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-26 00:48 от bulhomes.
Re: Искам да си построя басейн
26-05-2009 - 09:00:22
bulhomes ,
"На 100 години трипер да хванеш" Рай си си създал.Зеленина,спокойствие.
Другото не го прави проблем.
Re: Искам да си построя басейн
26-05-2009 - 09:02:32
опитай се да разглеждаш тръбите и басейна като скачени съдове, може би там е разковничето!
Re: Искам да си построя басейн
26-05-2009 - 13:12:58
Благодаря на vipltd за хубавите думи. Парцалев, точно като скачени съдове го разглеждам. Маркуча на водосмукачката го прехвърлям през борда и влиза на около метър под нивото на басейна и си има сериозен дебит. А закопаните тръби са с по-голяма денивилация и едвам едвам тече през тях. Достигам до извода, че само сме ги смачкали при закопаването. Очаквам някой с такъв басейн да каже дали отворите му са на едно ниво.
Re: Искам да си построя басейн
26-05-2009 - 21:19:32
Браво, пожелавам ти слънчево и весело лято *drink2*
LKK
Re: Искам да си построя басейн
26-05-2009 - 21:42:48
bulhomes, като се прави подово отопление първо се пълнят тръбите и след това се прави замазката. Явно и в твоят случай е трябвало да постъпиш по аналогичен начин.
Поздравления за добре реализираната идея! *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход