Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам да си построя басейн

Публикувано от gogopi4 
Re: Искам да си построя басейн
01-10-2008 - 19:10:35
avatar
В момента поправят един басейн в едно училище - оказа се че е правен по технология която не ми е позната-почвам системата отвън на вътре тъй като е висящ и е видим отвсякъде:
- Пенобетон впръскван машинно
- битумна хидроизолация 2 ръце на кръст без посипки
- армировъчна мрежа-използвана е рабица
- някакъв материал- оказа се замазка ВЦР
- показват се тук там колони,ама не вдянах за какво са
- фаянс 15/15 син
- стъклокерамика - плочка върху плочка
Басейна е строен през 1978 година по руска технология,пълнен е веднъж и веднага е протекъл....
Сега са решили да сдадат басейна така че да не тече и да се учат децата на плуване....
Проблем при последвалото къртене ,че е променена дълбочината на коритото като надстройката е направена от тухли четворки - цели 4 реда
Изобщо ситуацията е такава ,че мой приятел се е заел с непосилната задача да го възстанови - държавна поръчка е и са паднали добри пари -180000лв за 200м3 басейн,а сам не може да осъзнае какъв си го е набил.
Използвам система в момента за да го измъкна от кашата която ако проработи ще опиша в подробности за да спася и нечий друг задник....
Стискайте палци - другия понеделник ще го пълня дано не се сцепи отново.... smoking smiley

Чест и почитание
Re: Искам да си построя басейн
01-10-2008 - 19:16:30
ей туй много сложно някак си...
що не му лепнете едно фолио-ни теч ни дявол...
180 хил-много пара-да дойда и аз да ремонтирам ? smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-01 19:24 от Naskata.
Abu
Re: Искам да си построя басейн
01-10-2008 - 19:39:25
Не да те плаша, ама щом се е сцепил, сигурно е от констукцията, която пък ти не знаеш как е изпълнена. Ако мога да направя някаква аналогия с къща, не бих ремонтирал нищо без да съм наясно с основите и конструкцията - всяка следваща дейност освен загуба е и усложняване на проблема...
В крайна сметка, що не го оставят за обучение по скокове във вода - нали знаеш как пълнят вместо вода дунапренени топчета?

По подобна технология (върху рабицата е керамика на водно стъкло) сме правили киселиноустойчиви вани. Вярно, не двеста кубика, а около 30-40, но пък гаранцията им мина и продължаваха да ги ползват. Т.е. технологията може и да е остаряла, но е надеждна, проблемът би трябвало да е в изпълнението.
Re: Искам да си построя басейн
01-10-2008 - 21:58:33
avatar
Моля опиши тази технология - не съм запознат с нея....
А май ще ми е нужна... :]

Чест и почитание
Abu
Re: Искам да си построя басейн
02-10-2008 - 06:05:26
То какво да описвам, като не знам колко си приличат... Из Девня е пълно с най-различни и все добри бетонни изпълнения. Строили са освен руснаци, германци, италианци, чак японци...
В случая ставаше дума за стоящи (на крака) вани 5 х 5 х 1,5 м, които отвън много приличаха на кофа на камаз заради оребряването. Между ребрата бяха запълнени с бетонови блокчета и грубо измазани, може би само за да се подравнят външно стените. Отвътре циментова шпакловка, асфалтлак промазка и два пласта битумно хидро (тогава нямаше с посипка, а и няма нужда в конкретния детайл); рабицата се захващаше само върху бордовете, а надолу висеше по стената, на дъното се застъпваше от един ред киселиноустойчиви плочки, които се слагаха преди вертикалните; после шпакловка с водно стъкло и като прилепне рабицата към стената с битумната изолация, лепене на плочките пак с водно стъкло. На дъното май нямаше рабица, но може и да не помня... Супервайзърът уж беше немец, ама говореше само на руски, при това без акцент, та не знам това руска или немска технология беше. Обаче беше голяма цапаница, всеки ден с нови работни дрехи и отказахме да правим останалите две вани. Тогава ми направи впечатление, че страшно бързаха, защото искаха да напълнят ваните с вода и така да набира якост бетонът. Ама защо така го искаха не е за моята глава ...
Re: Искам да си построя басейн
02-10-2008 - 18:00:27
avatar
ОООО, съвсем същата технология е....!
Днес разгледах и установих че са бетонни блокчета- ужас - течеще че чак не се трае....
Надявам се всичко това да остане в миналото след понеделник....
Иначе на авера му отидоха парите нахалос....., а и печалбата му е завидна...
Винаги има обекти които са за обеца на ухото..... :] moody smiley

Чест и почитание
Re: Искам да си построя басейн
02-10-2008 - 21:27:52
avatar
ardata Написал:
-------------------------------------------------------
> как е нещо не вървят басейните умълчахте се?


Ами като не ви вървят сменяйте бизнеса...ако ви бива...
Re: Искам да си построя басейн
04-10-2008 - 14:34:34
Бива бива, а теб за какво те бива само на приказки до колкото знам? confused smiley
Re: Искам да си построя басейн
04-10-2008 - 15:26:13
avatar
ardata Написал:
-------------------------------------------------------
> Бива бива, а теб за какво те бива само на приказки
> до колкото знам?


:} :} И как разбра???
Re: Искам да си построя басейн
11-11-2008 - 09:48:23
*drink1* как е?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход