Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам да си построя басейн

Публикувано от gogopi4 
Re: Искам да си построя басейн
06-09-2008 - 11:18:32
laki 131

каза: "Започваме красотите.Стените от вътре се шпакловат с циментова шпакловка и мрежа.След това се облепя целия басейн с облицовка"

колега без да съм компетентен ти казвам че тук в това изречение има проблем...надявам се само си забравил да споменеш за хидроизолацията !?
Re: Искам да си построя басейн
08-09-2008 - 18:48:33
avatar
Ми има доста грешки в тезата ти приятелю....!
Хидрото е съставна част от системата ,за да се пусне един басейн...?!Нима не си на това мнение?
После - ще ти трябва уотърстоп лента в бетонеца - щото смятам,че от холкера или ще спука или ще ти изтече водицата!
Трето - що правиш тия неща отвън,а не сложиш водоплътен бетон?
Хидрото трябва и е задължително за по големи басейни....
Може и да не се фугира,ако лепилото ти е читаво,бяло и водоплътно....
Има и други кусури,ама няма смисъл да се показваме - в общи линии локвата ставаща на басейн си е отговорна и изморителна работа. :]

Чест и почитание
Re: Искам да си построя басейн
09-09-2008 - 01:11:30
Здрасти приятелю.Всички които искат да ти вземат парите сте едни и същи.Сякаш една майка ви е раждала.Всичко така го искарвате ,че все едно правите реактивен самолет.Започнах да правя фасадата на цеха си.Аууууу.Големи майстори,голямо чудо.Понеже хич не е малък-3000 м2,постъпих като трезво мислещ човек.Хванах едни турчета,накупи материали и кво мислиш ,че стана .25 лв.ми излезе квадрата с 8 см. стиропор.барабар със скелето под наем.Та такива работи за майсторите.А басейна няма да изтече щото знам как да наредя арматурата.Та нали строя и къщи.Имах си аз да не знам.Физика братле-физика.Няма да мръдне,мкар да ми е за 1 път.На времето в казармата за 40 дни си спретнахме басеинче 12/30 метра още си е здрав.Направихме го от бетон и арматура + някоя метална тръба.Шпакловахме го с цимент щото тогава друго нямаше и хоп ,кво стана .Плувахме си 2 години с кеф.Та който е решил да прави басейн,да си го направи сам ,в смисъл не чрез фирма.Щото там са големи майстори и голям го вадат.Работят за 2000 лв. надник.Тва да не е мандра.
А сега лека нощ на всички и благодаря на тези които ме светнаха за фирми за материали за басейни. clap:
Re: Искам да си построя басейн
09-09-2008 - 15:35:50
Момчета,не че се заяждам ама много съм видял и правил.Има хора които мислят ,че като за излъгали един двама клиенти и всичко под ножа.Нали се сещате ,че става въпрос за басейна.Не може при себестойност на материали-20 000 лв.да искат 100 000 лв.Аз се занимавам с производство на сериозни работи.Имам и сериозни машини които стреват стотици хиляди евра.И ако ние в нашия бранш работим с тези надценки ,сега нямаше да съм в този чат.Чаткате ли или не.Ай чао.
Re: Искам да си построя басейн
09-09-2008 - 18:40:30
avatar
Ето още един велик бизнесмен , дето се хвали, че налива пари в сивата икономика. "едни турчета" ... Означава ли, че "турче" е професия, не разбрах...

Quote

Не може при себестойност на материали-20 000 лв.да искат 100 000 лв

Всичко може. Например 3 тона желязо струват 3-4000 лв най-много 5 000. А в БалканСтар (Представителството на Мерцедес) ги продават за 200 000 лева - егати и надценката а... clap: clap: clap:

Виждал съм няколко "басейна" направени от бизнесмени, запознати с физиката. Обикновено разговора тече така - абе всичко си е ОК а само еди-какво си (по презумпция дребно нещо) не е наред. Ако може само това да ми оправите. Напр. "басейн" в пловдивско - "абе всичко е наред, ама нещо не може да се вдигне нивото до скимерите. Абе 3-4 см остават - направете нещо. Дори и 100 лв да излезе (?!?!?!?!) и двеста да е - сигурно не е нещо кой знае какво ама ей на ..." Аз казвам - ами извикайте фирмата, дето Ви го е правила, а те - ми то мъжа ми е бизнесмен и си разбира и той го направи с едни майстори - само им казваше какво правят - и му излезе 2 пъти по-евтино и ся само ей-тва остана.
Дигам си дебелия задник - и там. Пооглеждам и им казвам - много лесно се оправят нещата - просто източвате водата, викате фирма да Ви изкърти и изхвърли бетона и след това викате фирма, която разбира от басейни. А те - ЗАЩОООО???? Ми, казвам, като източите басейна ще установите, че дъното Ви е пропаднало с 3-4 смна места. Та ей такива ми ти работи с бизнесмени, дето имат машинки за хиляди евра и само този факт е достатъчен да вземат Нобелова награда за наука, защото вече всичко знаят, даже и могат.
Нищо лично, laki 131. Просто този филм го гледам от 13 години насам (специално за басейните) и се повтаря нон стоп, само с други герои. Добре, че не е масов случай.

Ако мога да те помоля нещо. Като ти падне след 2-3 години макс фасадата за 25 лв. - драсни някой и друг ред, макар че най-вероятно ще се скатаеш, както става масово с многознайковците...
Re: Искам да си построя басейн
09-09-2008 - 20:09:10
И в приморско е така , нола - мола тряскаха едни цени по 100 000 лева за басейн стил квадрат . Дойде една русенска фирма и даде оферта 35 хиляди лева за същото - който не вярва басейна къпа чехите това лято .Дойдоха от фирмата с голям камион - него беше всичко за басейна - дървен кофраж по размер , готова арматура . За ден направиха кофража , на другия арматурата плюс тръби и сифони и лампи предварително да се излеят в бетона . На третия ден бетон и заливане , дори си носиха талпи с които си направиха път да не тъпчат в калта . Това бе февроари , на друг етап дойдоха за 3 дни монтираха помпа,филтър и облицовката с копчетата - синьо .Работят из цялата страна - българи .
Re: Искам да си построя басейн
09-09-2008 - 20:22:22
!!!



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-03-30 18:12 от pepa bunardjieva.
Re: Искам да си построя басейн
09-09-2008 - 20:22:50
avatar
Браво на тях! Аз не съпоставям качествата на една или друга фирма. Но понякога се дразня от многознайковци, дето всичко могат и не стига това, ами се присмиват над всички останали.
Re: Искам да си построя басейн
15-09-2008 - 11:13:24
ТЕМЕНА ООД

Басейни сауни СПА
гр.Варна
складова база
Ул,Прилеп №74А
след борса Айсберг
тел. 0886/499088
[www.temena.bg]
промоционални цени на ASTRAL
за есенно-зимния период

Re: Искам да си построя басейн
15-09-2008 - 15:08:43
avatar
Аз си мислех,че това е форум за мнения и споделяне на опит, а не рекламен пул, ама....

Абе, вие от Темена, като сте най-добрите що не дадете някой лев за реклама, а я карате само по тънкия начин. Ами покажете, че сте мнооого добри като се изръсите за някой и друг банер или ПР статия тук-там. Да Ви видим, че сте сериозни. Иначе досега по нищо не се отличавате от някоя "самоковска бригада" ентусиасти...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход