Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам да си построя басейн

Публикувано от gogopi4 
Re: Искам да си построя басейн
21-08-2008 - 14:48:11
Здравейте! Виждам, че и вие се вълнувате от темата за басейна и искам да споделя добрия опит. След обстойно проучване на пазара, технологиите и фирмите, изграждащи басейни, се спрях за трети път на Би Ес Пуллс /строителен предприемач съм/. Фирмата е малка, но с отлична организация и завиден контрол върху изпълнението на всеки етап от работата. Офертата, която ми предложиха за изграждането на басейн с конкретни параметри, беше много добре аргументирана и приемлива, в сравнение с доста други. Цялото оборудване е на Astralpool - с фабрична гаранция за всеки артикул, а за басейна като цяло гаранцията е пет годишна - прави си изода сам.
Ако проявиш интерес виж: www.bspools.com
Re: Искам да си построя басейн
24-08-2008 - 21:40:36
Тези дни си избрах за почивка хотел "Палмира"-Арбанаси. Браво на този, който го е направил. Малък, с 5 стаи, ресторант и басейн. Лоша оценка за този, който го стопанисва сега. За ресторанта-цени като на Марс. Водка "Савой"-5 лева. Салата домати-5 лева. За "специалитетите да не говорим. Стаите, горе-долу, добри. Докато не се загледаш по-подробно и не откриеш купища прах и боклуци навсякъде. В банята мирише на канал, заради септичната яма ще да е. Персонала-под всякаква критика( затова няма да се впускам в одробности), пълен абсурд. И да си дойда на думата за басейна. Ужас. На втория ден потъмня целия. На петия ден вечерта дойде едно момче и започна да излива някаква течност. (тук да спомена, че басейна е изработен от Нола 7, оставили са подписа си на дъното). Попитах го дали е от Нола и той ми отговори утвърдително. Попитах го какво прави и той ми каза, че сипва хлор заради цъфнали водорасли-нормално било и прилагал шоково третиране. Не знам защо, но не му повярвах. Мисля, че не са ползвали достатъчно препарати предварително. Така ли е?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-24 21:41 от kolonal.
Re: Искам да си построя басейн
24-08-2008 - 23:13:10
здравеит на всички можете ли да ми кажте каде и колко изхода трябва д се оставят на басеина за траби , а ако може ми пратете нешто като чертежче на имеила smiling smiley
Re: Искам да си построя басейн
25-08-2008 - 10:05:18
Krissi не е толкова просто ... фирмата , която ще инсталира системата трябва да ти каже..... с коллко дюзи ще работи , как ще се източва басейна ..с кимери ли е , с преливник ли е...
Re: Искам да си построя басейн
25-08-2008 - 12:46:27
avatar
До krissi
Сметнете си обема на басейна, водата трябва да мине на 8 часа цялата през съоръженията. Оттам се подбира помпата с определения дебит и оттам броя и сеченията на тръбите.....
Re: Искам да си построя басейн
26-08-2008 - 01:09:19
Ами честно казано не е толкова лесно smiling smiley но все пак басеина ште е на село и ште го използвам 4 или 5 пъти в сдмицата smiling smiley тои ште бъде широк 3 метра на 4,5 на 1,60 дълбок без преливници с други думи нешто скромно smiling smiley но не знаиа от къде точно трябва да се взема водата за да се завърти през фирите заштото предполагам че има значение дали се взема водата отдолу на басеина минава през филтрите и се излива от горе или обратно. или пък ако се поставят отворите на стените не знаиа от къде точно трябва да се взема водата за да се завърти през фирите ...............или обратно smiling smiley
Re: Искам да си построя басейн
26-08-2008 - 01:12:52
и все пак багодаря завниманиео smiling smiley
Re: Искам да си построя басейн
26-08-2008 - 09:29:39
avatar
Най-добре е да се обърнеш към фирма за басейни. Не знам дали искаш да ги игнорираш, заради тяхната печалба, но едно нещо е много важно да се знае - басейна не е просто локва, а много сериозно съоражение и не бива да бъде подценявано по никакъв повод, иначе стават много грозни картини. Подовия сифон се ползва само за източване на басейна.
Re: Искам да си построя басейн
05-09-2008 - 12:50:40
Басейни сауни СПА
гр.Варна
ТЕМЕНА ООД
складова база
Ул,Прилеп №74А
след борса Айсберг
тел. 0886/499088
[www.temena.bg]
промоционални цени за есенно-зимния период
Re: Искам да си построя басейн
06-09-2008 - 08:19:48
Здравейте на всички.Преди месец не разбирах нищо от басейни.Сега знам доста,поне така мисля.За тези които знаят по-малко от мен.
Много е важно коритото.Първо се прави дъното.Армира се и се оставят чакащи арматури за стените.Бетона трябва да е Б-25 или Б-30.Желателно е да има добавки.Поставя се подовия сифон и някакви ефекти ако искате,не забравяйте тръбата за сифона да я изведете от вън и кабели ако има осветление.След това се налива бетона.Веднага на другия ден се изгражда кофража за стените.Изкопа трябва да е по широк от самия басейн с 1 метър за да има място да работите от страни.При изграждането на кофража се монтират съораженията които искате да има.Осветление,отвори за помпата ,ефекти и др.След два дни можете да сваляте кофража.Първо и почти задължително и да облечете стените от вън със асфалтова хартия или воалит пез посипка.Ако не го направите има вероятност след обилен дъжд да пропият стените и да се замърси басейна.След воалита се облича с стиропор за изолация.Прекарвате тръбите за кръговрата на водата.Най добре е помпата да тегли от 1,2, или повече места но не по дълбоко от 1 метър.Кой каза че не може помпата да дърпа и от подовия сифон.Трабва да направите така наречения бай-пас с два крана.Единия е за източване и когато и затворен, е отворен другия през който помпата дърпа и обратно.Ако обратните води на терена са високо се прави съштото но горе при помпата,и аз мисля,че ако ги има и двата вариянта,които не косват много е най добре.Помпата се поставя близо до коритото и нивото на изхода на водата трябва да е на нивото на водата на басейна,по този начин помпата работи пълноцинно без почти никакво натоварване.Мисля ,че свършихме с грубия строеж. confused smiley confused smiley Започваме красотите.Стените от вътре се шпакловат с циментова шпакловка и мрежа.След това се облепя целия басейн с облицовка.Най добре е и е красиво със така наречените копчета/стъклокерамика/не е скъпа и е добра.Издържа на високи и ниски температури.При повреждане се поправя лесно.Има голямо разнообразие и цените са от 11лв до 14лв за 1 м2 от обикновенните.Има голяма цветова гама.Важното е когато я лепите да я натискате с нещо по голямо като например с дървена маламашка.Така става равна.Изчакайте два дни да исъхне и чрез намокряне махнете транспортната хартия или каквото е.Някой се плашат от фугирането макар,че става много лесно.С голяма гумена шпатола разнасяте фугина на 1-2 м2.След не повече от 3-4 минути с голяма мокра гъба обирате и изравнявате фугина във фугите.
Честито, хайде да плуваме.
Писал съм това което знам.Ако някой мисли че греша ,нека ме поправи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход