Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проектиране строителство цени

Публикувано от роко 
роко
проектиране строителство цени
24-11-2005 - 12:38:23
можели да ми дадете ориентировачни цени за проектиране и строителство на еднофамилна къща 250 м2 РЗП стандартно без чудни хрумвания на чист парцел
благодаря
Georgi Boikov
Re: проектиране строителство цени
29-11-2005 - 01:35:50
Predi mesec ,sled 5 meseca shakane mi dadoha zavurshen proekt za ednofamilna kushta 336 kv.m PZP.Sled 300 lv na firma za nadzor izkarah za sedmica razreshenie za stroej ot obshtinata.Sega sybiram oferti za grub stroej.Purvata firma mi dade oferta ot 73 600 lv do pokriv.vtorata dade oferta za 87000lv,kato zabeliazah che razlikata im v cenata se poluhsva ot tova koeto sa smiatali za napravata na mazeto i purvata plo4a.Na ednite e 24000 lv ,na drugite 39000.Ne uspiavam da si obiasnia razlikata za sega!napravih kratko sravnenie -pri ednite betona e 110 kub.m ,pri drugite 130(ne znam koi greshi)Ednite vzimat za napravata na kufraja 8 lv,drugite 10 ,a kvadratite kufraj sa okolo 600.3200 kg puk e jeliazoto ,koeto shte vlezne do kota 0.Govoril sum i s maistori na brigadi,koito iskat da im kupuvam materialite i se pazarim na rabota na kvdrat(do purvata plo4a 24 lv,purvia etaj i vtoria po 17 ,pokriva 20.Dotuk sum ia dokaral....ako ima niakoi vpeshatlenie i e minal po toia put ,neka razkaje!
Re: проектиране строителство цени
29-11-2005 - 12:01:27
Защо трябва някой да бърка?
Ако си купуваш маратонки от различни марки на еднаква цена ли са?
Re: проектиране строителство цени
29-11-2005 - 15:52:21
Byrkat,zashtoto ne moje adidas da ti kajat 25 leva,a ABIDAS 125.....takava e reputaciata na ednata i na drugata firma...!
Re: проектиране строителство цени
29-11-2005 - 16:26:02
Е не мисля, че едната фирма е АДИДАС. По-скоро става въпрос за АБИДАС И АДИДЕСsmiling smiley Поне не съм чул за сериозна фирма за еднофамилни къщи. И ако се появи цените няма да са цитираните от теб, а доста нагоре (поне двойно). Но пък съвестно ще си плащат данъците за радост на някой форумциsmiling smiley
Georgi
Re: проектиране строителство цени
29-11-2005 - 21:17:01
I kakvo sega?Ednofamilnite kushti kushetata gi iali!!Da gi praviat samo neserioznite firmi li?Ili ako e seriozna da iska milioni!Az puk reshih sam da si stroia nakraia.....hvanah si brigada i po grubi smetki kushtata v grub stroej shte mi izleze okolo 53-55000 lv!
Re: проектиране строителство цени
30-11-2005 - 11:06:24
Да така е,както си решил е по-добре,всичко ще става пред очите ти,но си прави повече консултации защото много често "големите" майстори грешат!Питай с питане до Цариград се стига!Успех приятелю! winking smiley
Стефан
Re: за Георги Бойков
30-11-2005 - 12:36:04
Георги, дай мейл да ти пратя офертата, която аз получих от една фирма за къща 430 РЗП от които 80 сутерен, груб строеж с тухли и покрив Брамак. Цифрата е 125 бона без ДДС... Както би могъл да видиш и при мен бетона е 110 кубика, за основата, като имаш предвид че от 196 кв. ЗП само 80 са с мазе, другото са колони, но това няма особено голямо значение...
Само нулевия цикъл излиза според офертата 21 хиляди за труд и 22 хил. за материали, като си сложат 12 % ДСР и 10% печалба и обявяват 51 хил. до кота 0.
После 1-ят етаж е 31 хил. , втория 19 х. а покрива е 24 хил....
Тук няма оферирани дренажи покрай основите, и изолациите отдолу, но те не са кой знае колко на фона на тези цифри.
Иначе и аз разпитвам и ми обявяват доста по-ниски оферти, но не ми изглеждат сериозни. А тези са строили доста, имам приятели които вече години живеят в техни къщи и нямат грижи. Не зная, но наистина, ако се хване човек сам с организацията ще спести много пари, въпросът е има ли време за това и може ли да го направи. Аз лично минах по ртасето Електроснабдяване за времянка и Софийска вода и ми побеля косата от съгласувания и простотии... Като засега резултат няма - нито имам ток, нито в шахтата има водомер, всичко е , " че чекаш...." Щото не ми се дават кинти на малоумници, а те като видят, че не напирам с пачката ме отсвирват и така... Те зор нямат, щото риби много, аз се правя че нямам и ефекта е нулев.
Georgi
Re: проектиране строителство цени
30-11-2005 - 13:15:21
Stefane ,az sum ot Pazrdjik i moje bi za tova tuk cenite sa po-tunki i ofertite po dobri ot Sofiiskite.Podal sum dokumentite vyv VIK i Energo i imam tam poznati,taka she ne mislia she shte me zabaviat koi znae kolko .Puk i imam da kopaia osnovi,da si pravia ograda.....A i brigadata shte se osvobodi sled Nova godina.Ako presmetna she ianuari po4ti ne stava za rabota,mislia she shte zapo4na fevruari,kogatro se zatopli vremeto.Imam priatel ,koito zapo4na kushtata si predi mesec i drugata sedmica nalivat pyrvata plo4a.po4ti vseki den sum na obekta i vijdam she ne e goliama filosofia da si stroish sam.Materialite gi karat ,sled obajdane po telefona....drugoto maistorite si znaiat.Ne e losha da ima i edin tehnik da sledi rabotata -za 25-30 lv nadnik.Taka she nikakvi firmi....imam i toshnite smetki na moia shovek dotuk....shte izshakam da nalee plo4ata i shte ti kaja kolko mu izliza vsi4ko.Nito e nujno postoianno da si na obekta,nito da hvurshish postoianno za materiali.Negovata kushta e 550 kv.m RZP i kazva she kota nula noama da e poveshe ot 27000 lv rabota i materiali.Mislia she mazeto mu e po goliamo ot tvoeto i v zenata vliza i hidroizolaciata koiato pravi!
joro65@abv.bg
tova mi e e-maila,ako imash jelanie izprati ofertata da i hvurlia edno oko.
Re: проектиране строителство цени
30-11-2005 - 15:01:04
ами как да ти кажа - не мисля, че съм длъжен да ти строя къща щом имам други работи дето са по-доходоносниsmiling smiley Затова се получава така. Пазар.
Ама то е естествено да ти излезе доста по-евтино ако сам организираш строителството. Ако недай си боже пукне някой работник - сам ще ходиш при следователsmiling smiley да не говорим, че сам си носиш отговорност за кражбите от обекта и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход