Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

PVC или дървена трислойна дограма?

Публикувано от MariaP 
PVC или дървена трислойна дограма?
23-02-2007 - 17:16:02
Здравейте,
чудя се кое е по-доброто-PVC или дървена трислойна дограма?И може ли някой да ми препоръча фирми?
Re: PVC или дървена трислойна дограма?
27-02-2007 - 14:00:20
Разбира се че дървена, това не подлежи на коментар, друг е въпроса кой ще ти я изработи, в БГ почти всички фирми я правят ужасно, не за друго ами просто фрезите с които се режат профилите са много скъпи и те си правят самоделки, от това качеството пада ужасно!!!
Re: PVC или дървена трислойна дограма?
27-02-2007 - 15:10:34
Darvena s aluminev vanshen sloi.
Dali praviat takiva v Bg?
Re: PVC или дървена трислойна дограма?
27-02-2007 - 18:58:04
Аз бих избрал дървена!
Re: PVC или дървена трислойна дограма?
02-03-2007 - 11:59:02
Дървената, особено качествената, е за предпочитане. Причините да избера ПВЦ бяха по-лесната поддръжка и по-ниската цена.
teo
Re: PVC или дървена трислойна дограма?
02-03-2007 - 12:05:21
Алуминия бил скъп и при лошо изпълненение проводник на топлината (всъщност в службата ми е поставена алуминиева дограма ужким с термомост но като напече слънцето (кабинета ми е на последния етаж) може спокойно да си пържиш яйца от вътре на дограмата.

ПВЦ бил вреден, отделял вредни вещества.....

Дървената дограма пък била скъпа и изисквала поддръжка. Е питам аз, освен това лаковете с които е обмазана да не би да не отделят вредни вещества.

Човек може да се обърка. Затова според мен е най-важното какво ти лови окото и какво ти е по джоба. Всичко друго си е реклама на отделните производители.

Моето лично мнение, че ПВЦ дограмата е възможно най-добрия компромис между алуминия и дървото.
Re: PVC или дървена трислойна дограма?
02-03-2007 - 12:09:45
Май като имаше само един вид прозорци (и то комплект с панелката) изборът беше по-лесен :}
teo
Re: PVC или дървена трислойна дограма?
02-03-2007 - 12:22:03
И нямаше проблем с влагата............ :}
Re: PVC или дървена трислойна дограма?
05-03-2007 - 14:38:10
Благодаря много за съветите!
Мисля, че ще избера дървената, особено след като прочетох за проблемите с влагата при PVC дограмата!
Re: PVC или дървена трислойна дограма?
05-03-2007 - 15:15:26
Мисля да поръчам дървена догрема от "Дограма"АД-Бургас!Някой има ли наблюдения върху тях!Казаха ми, че била най-добрата българска дървена дограма?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход