Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Висок строеж-въпроси?

Публикувано от pipilotaviktualia 
Re: Висок строеж-въпроси?
31-01-2007 - 11:29:16
Здравейте,
Нека споделя и моето мнение. Подобен проект изисква много проучвания, на фирми, документи, становища. 10 етажна сграда си е голямо нещо. Изборът на фирми е огромен, някои добри, други лоши. Не всички са мошеници обаче. Просто трябва да се проучи. Между другото аз съм близък до този бизнес и ползван един портал, където има богата информация, както за фирми (имат огромен каталог), така и за документи, становища. Сайтът е : [citybuild.bg] Погледнете, може да е полезен.
Re: Висок строеж-въпроси?
31-01-2007 - 11:40:25
Добре, Пипи, отговарям простичко..

Всяка фирма има бригади. Както горе ти споменават, тънката разлика е, че фирмата е фирма, има име, опит, обекти, които е направила, тя е някаква гаранция за качество, може да не е супер, но в общия случай се занае, че тази фирма строи добре, но скъпо, друга строи евтино, но некачествено, трета започва на 5 места и бави сроковете и т.н.
Та фирмата как ги прави тези неща - ами с хора, с бригади, но гаранцията я носи фирмата, с договор, стига да е сериозна.
Затова е и скъпо с фирма - фирмата е по-на светло, плаща осигуровки, спазва наредби, води строителни книжа, пишат я на таблото по ЗУТ, могат да я съдят... ит.н. и т.н.

С бригада - има Бригадир и работници. Строи се по стопански начин, отговорен е бригадира. Плаща се на ръка, може да е и неграмотен, кой ще води документите - надзора, навярно, и като има проблем бригадата я хваща липсата.

Ненапразно с право имаше предложения строежите над 5-та категория да се изпълняват само от лицензирани фирми, членове на камарата, но все още май лобитата са силни и не знам да са го приели..
4ожек споменаваше преди време тук.

Така че, притеснявайте се, в този смисъл имате право...
Re: Висок строеж-въпроси?
31-01-2007 - 13:30:02
Хората които строят за мен строят също и жилищни кооперации. Но това което ще е "тънкия" момент за вас в този случай е че трябва да се обявите вие (чрез някаква фирма) за строител, да назначите маймуните на някакъв договор ( ако дойде проверка например).

Иначе, ако бригадата е сериозна, не виждам причини да не може да построи сградата.

Малко е нож с две остриета, но ще намалите себестойността най-малко с 20 %.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход