Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Образец №12 от строителната документация

Публикувано от magea 
Образец №12 от строителната документация
26-01-2007 - 19:58:44
Моля Ви, ако може някой да ми разясни кои са "строителни и монтажни работи, които подлежат на закриване (скрити работи) или не могат да бъдат отчетени по чертеж
"
Става въпрос за Приложение № 12 към чл. 7, ал. 3, т. 12
(Образец 12) "АКТ за установяване на всички видове СМР, подлежащи на закриване,удостоверяващ, че са постигнати изискванията на проекта". - задължителен протокол към строителната документация за 5та категория строежи.

За арматурата ли става въпрос? Тук влизат ли канализационни тръби, заложени под плочата и др?
Ако може някой да покаже попълнен примерен образец, ще съм му много благодарна.

Мерси предварително
Re: Образец №12 от строителната документация
28-01-2007 - 19:11:53
Образец 12 за установяване на всички видове СМР, подлежащи на закриване, удостоверяващ, че са постигнати изискванията на проекта;

Изисква го главния архитект за да ти издаде разрешение за ползване (протокол за въвеждане в експлоатация). Аз хванах моя конструктор да го направи и човека си свърши работата. Ако ти представлява интерес може да ходя и да го издиря в документите на къщата но ще трябва яко сканиране да падне...
Re: Образец №12 от строителната документация
29-01-2007 - 00:53:41
Благодря zestate, само ако можеш да погледнеш и да ми кажеш кои точно "скрити" работи са засегнати (споменати) в конкретния протокол. Самият образец аз го имам.
Re: Образец №12 от строителната документация
29-01-2007 - 12:24:55
Много са не може да ти бъдат изброени. Практически всичко, което не може да се порвери с погледsmiling smiley всички инсталации, армировки, комини, изолации...
Един милион екземпляри от този образец се попълват по време на сторителството.
Re: Образец №12 от строителната документация
30-01-2007 - 19:18:08
За съжаление явно не съм си направил копие или съм го затрил. sad smiley
Това което сега помня обаче е че гл. арх. ми каза тогава "или заповедна книга или този акт". Аз понеже бях пропуснал да заверя зап. книга (по онова време в общината) помолих конструктора и той ми го направи. Но също така (по спомен) май този акт съдържаше инфо "че съществени отклонения от проекта по скритите работи няма".
Дано съм бил полезен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход