Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коефициент на топлопроводимост

Публикувано от Pileto 
Re: Коефициент на топлопроводимост
10-01-2011 - 20:48:44
complast
Ей,тази рецепта за кухотели оградни блокчета не ти излиза от главата!Няма 8 или 11 към едно ,дето си ги измисляш. Казал съм: 1 торба цимент и 4 колички каменно брашно/трошен камък/! Прави се земновлажна смес и се пълни на виброкалъп! Излизат около 50 бр. блокчета 15-тици! Това е за ограда, не е за противотанково укритие!Може да излезе 1:8 или 11 в тегловно съотношение,да си пропомним,че в 1м3 който тежи 2200 кг обикновен бетон ,цимента може да е и 200 кг .,което е 1:11 тегловно!

Сега аз какво съм ти виновен,че твоите огради не се търсят,я заради цена я заради качества? Тези бетонни панелни оградни недомислици тип " Красный колхоз" явно тука не вървят и се нервиш .Споко бе!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-10 20:55 от фло.
*pardon*Re: Коефициент на топлопроводимост
10-01-2011 - 22:09:57
Ей Фло, не ги научи тия изолации значи.... *yes*
Както и да е, понеже съм мързелив - пуснах на времето 1 калкулатор - използвай го бе, проверен е с годините.
Вместо да се чудиш и маеш кое как, колко и т.н.
Някъде из Направи си сам го бях постнал , из темите за Изолации/саниране.
Можеш да го изтеглиш оттам (като оправят сайта де).
То може и тука,ама май не може да се качват ексел файлове, само снимки.

Та така, според калкулатора :
- 6 мм депрон с ламбда 0.026 дава Total Heat Loss, U= 2.495 W/m2K
- 6 см Астротерм с ламбда 0.035 дава Total Heat Loss, U= 0.530 W/m2K

- Виж ако сложиш 6см депронче и стига да е вярна тая ламбда от 0.026, тогава е прилично - Total Heat Loss, U= 0.403 W/m2K

Като имаш достоверна ламбда можеш да изчислиш каквото и да е (вкл. и слуз от извънземни smiling smiley ) как е като ТИ, бързо ще стигнеш до извода че всичко опира до дебелина.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-10 22:11 от Petar.
Re: *pardon*Re: Коефициент на топлопроводимост
10-01-2011 - 22:33:35
Quote
Petar
*drink1*
То и тук имаше подобна тема с линкове към по-елементарни от твоя:
[forum.imoti.net]
Re: *pardon*Re: Коефициент на топлопроводимост
10-01-2011 - 23:58:16
Инженерите от "старата школа" веднага се изказаха неподготвени...Та сега - добре че времената се променят и много млади хора почват да вярват в новостите на технологиите и да ги прилагат ... Значи ако всички бяха тесноскроени и праволинейни като повечето "умници" изказали се по темата то още щяхме да вярваме че Лада 1200 С е АВТОМОБИЛ а 1500 е ЛИМУЗИНА !!! Наздраве *drunk*
Re: Коефициент на топлопроводимост
11-01-2011 - 09:23:42
lachezviar, а на тебе забравих да ти поръчам да идеш да си смениш термометъра
И успех в новаторстването smiling smiley
Re: Коефициент на топлопроводимост
11-01-2011 - 17:13:28
avatar
Quote
фло
complast


Сега аз какво съм ти виновен,че твоите огради не се търсят,я заради цена я заради качества? Тези бетонни панелни оградни недомислици тип " Красный колхоз" явно тука не вървят и се нервиш .Споко бе!







Тебе на кой колхоз ти прилича*drunk**black eye**rose*???



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-01-11 17:21 от complast.
Re: Коефициент на топлопроводимост
11-01-2011 - 22:55:44
Quote
Petar
lachezviar, а на тебе забравих да ти поръчам да идеш да си смениш термометъра
И успех в новаторстването smiling smiley

Петаре ако ще ми поръчваш термометър да ти дам координати за доставка,ако ще ми препоръчваш кажи на коя фирма да си купяsmiling smiley Наздраве на "Старата школа" и специално на подкрепящия ме колега Фло *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-11 22:58 от lachezviar.
Re: Коефициент на топлопроводимост
11-01-2011 - 23:13:27
Quote
lachezviar
Quote
Petar
lachezviar, а на тебе забравих да ти поръчам да идеш да си смениш термометъра
И успех в новаторстването smiling smiley

Петаре ако ще ми поръчваш термометър да ти дам координати за доставка,ако ще ми препоръчваш кажи на коя фирма да си купяsmiling smiley Наздраве на "Старата школа" и специално на подкрепящия ме колега Фло *beer*

*beer*Наздраве колега!
Без да подозираш настъпи най-парещата тема в тоя раздел! Колегите са готини пичове и понякога много емоционални,да не останеш с някакво предубеждение към тях.
Наздраве компанията!*drink1*
Re: Коефициент на топлопроводимост
12-01-2011 - 17:28:19
Не знам кой, как и защо ни дели на стари/нови школи.
За мен и повечето тук тази тематика беше нова преди 5-7год. Някои се опитаха и успяха да се запознаят, други не. Естествено, незнанието агресивно развява байраци във всеки форум - дори не е въпрос на знание, възпитание или интелигентност вече. Просто стар и нов морал.

Мерси Фло, наздраве *drink1* и на теб..
Re: Коефициент на топлопроводимост
23-02-2011 - 10:09:50
Извинявам се ,че ще се намеся в спора ,но с моето средно образование просто не се сдържах. Коефициента е константна величина ,а въпросното 'U' стойност за реално използван матерял. Според мен проблема е в това ,че някои хора бъркат константни величини с реални такива. Когато се говори за матеряли се използват коефициенти с които се пресмятат реални стойности. Във вашия случай са посочени коефициенти. Когато се дават свойства на дограма например се използва реалното U за да може по лесно да се разбере какви ще са загубите на топлина.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход