Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

вита стълба

Публикувано от rado 
Re: вита стълба
23-01-2007 - 10:37:59
чакай, чакай, искаш да кажеш че я нямаш проектирана тази стълба... Но ако е така, сигурен ли си, че ще я сметне като хората, все пак би следвало ако не проект, то поне да се консултираш с инженера-конструктор, най-малкото след като ти сподели майстора какво е измислил, все пак едно е да гледаш план на армировка ДА ГО ЧЕТЕШ ГРАМОТНО И ДА ГО ИЗПЪЛНЯВАШ, ДРУГО Е да сметнеш натоварвания и да избереш номер на желязото и начин на армиране - все пак е стълба с тегло поне 2 тона, не е шахта в градината...
Прочее, следва да се консултираш с конструктора за мястото, където стъпва тая стълба, дали ще издържи.
Абе човек, не си играй, мой познат сложи аквариум в хола 700 литра, на вид нищо работа - рибки, но продъни плочата, армировката поддаде и на съседа отдолу му падна мазилката на тавана, не е шега работа, сериозно...
Re: вита стълба
23-01-2007 - 10:50:03
Имам я в допълнителния проект, който ми правиха за мазето. В първоначалния проект нямах изобщо мазе, съответно и в първоначалната цена на строителя. После заедно решихме, че по-добре с мазе и си ми направиха проект, че чак и в общината съм го заверил.. На строителя съм доплатил за плочата по 40лв/м2 за труд, отделно бетон и арматура, но сега се "оказа", че за стълбата не съм доплатил ... абе циганска история ... изсипах 30 бона в тоя сутерен, не разбрах как не съм "платил" и за стълбата :}
Re: вита стълба
23-01-2007 - 21:47:55
az za reklama 6de tia napravia za 90 leva samo mi obe6dai 4e 6de ka4i6 tuka snimkite
nezavisimo 4e niama fusove ima kade dase zaka4at
a ako triabva malka kolona 6de slojim ot dolusmiling smiley
Re: вита стълба
29-01-2007 - 10:31:33
След дълго мислене измисли - иска ми 300лв за труд... за 13 стъпала 20/25...
Явно няма той да я прави..
Някой може ли да ми каже ориентировъчно колко кг арматура има в една стълба с 13 стъпала?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-29 10:48 от rado.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход