Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

вита стълба

Публикувано от rado 
вита стълба
22-01-2007 - 16:11:49
Някой може ли да ми каже ориентировъчна цена за труд за играждане на стълба. Леко е завита в двата края иначе е права. Около 3м2 е площа, а височината е 2.50м. Интересува ме макар и груба цена, само за труда ...
Re: вита стълба
22-01-2007 - 16:19:01
Радо, много зависи от това от какво ще я правиш. Имаш ли идея?
Re: вита стълба
22-01-2007 - 17:09:29
Бетон и арматура - тях ги знам точно колко струват. Интересува ме, колко горе-долу е нормално да струва труда за кофриране, връзване на арматурата и изливане...
Re: вита стълба
22-01-2007 - 17:16:46
На мен ми я направиха без да има особена разлика в цената от останалите елементи на конструкцията, тоест на същата цена, както и за кофрирането на колона примерно... Квадратите по цената за труд плчс цената на кофража - кофража ми е 5 лв на квадрат, труда за кофриране вече не помня - май ти го бях казвал преди, ако не - ще погледна, ако държиш, желязото е ясно и бетона с полагането му, но цената е абсолютно както на други бетонови елементи.
Да не ти искат нещо различно, защото е стълба...?
Re: вита стълба
22-01-2007 - 17:22:08
За плочата ми искаха по 40лв/м2 за труд, в което влиза кофраж, връзване на арматура и изливане и вибриране на бетона, с техен кофраж. Значи ли това, че тази стълба трябва да е 3м2 х 40лв = 120лв ?

(Проблемът е, че сега я добавихме и сега чакам цена от майстора ми за труд; каза ми, че в къщи щял да седне и да "помисли" и сега очаквам всякаква цена... искам да знам реалната цена и ако ме муфтят да си я оставя за домашно - примерно да я прави бригадата , която ще ми прави оградата или да търся други или и аз не знам.. мога в крайна сметка да сложа от готовите стълби ... става дума за вътрешната ми стълба към сутерена ... )
Re: вита стълба
22-01-2007 - 17:28:36
Няма по-евтино от лятата стълба, не се притеснявай, не може да измисли нещо особено различно, ако пък е такъв идиот му се изсмей и хвани друг (ако намериш де, и ако няма какво друго да прави)
Ако не, остави го за накрая.
Има много решения, но готовите са най-скъпи, повярвай ми, живея в мезонет и минах през това...
Re: вита стълба
22-01-2007 - 18:24:58
Той за да ми нахвърля мин.вата на покрива 80м2 ми поиска 320лв, та за стълба ли няма да ми поиска... Чувствам как няма да се разберем по въпроса...
Re: вита стълба
22-01-2007 - 21:14:54
tova e rabota za dvama za edin den maksimum
praviat kufraja armirat barkat cimenta na rika i v ranniat sledobed triabva da sa gotovi!
tova zna4i 50lv na maistora 40 leva na obhsdiat rabotnik maksimum 90 leva
Re: вита стълба
23-01-2007 - 09:25:08
Е, все пак ако не е заложил предварително чакащи железа и фусове че види зар да поразкирти, щото трябва да я върже тая стълба някъде за арматурата - особено ако има площадка на полуетажа, но пак казвам, че не би следвало да е супер различно от същата квадратура изливане на плоча, примерно...
За ден е оптимистично, строител, може би твоите хора са много печени, но за няколко - отвсякъде.
Re: вита стълба
23-01-2007 - 09:38:56
Няма чакащи железа, няма и площадка, стълбата завива два пъти, което според него било трудно. Бетона ще дойде с бетоновоз.
200лв ще му дам максимум за труда, ако ми поиска повече ще търся друг да я прави.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход