Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ремонт на покрив

Публикувано от g-man 
Abu
Re: ремонт на покрив
15-03-2009 - 18:02:07
LKK,
твоите керемидки трябва да са с антигравитационно покритие! Объркал си нещо сметката - не може да са 100 г/м2. Най-често са 7-8 кг/м2, а за сравнение бетоновите са от порядъка 55-60.
Бардолин вярно е голям боклук, при теб стоят, щото нямаш площ да ги подбере вятърът и да ги накъса (те са си разлепени поначало и няма как да е иначе, когато площта им за залепване е колкото 5 стотинки). Ама тя темата беше за таваните... Там пък не разбирам какъв му е проблемът на Фло - с гипсокартон/фазер не е ли запознат?
LKK
Re: ремонт на покрив
15-03-2009 - 18:25:10
Абу, може да имам грешка в дименсиите, не съм ги мерил но така пише на сайта на вносителя "БАРДОЛИН се произвежда чрез двустранно импрегниране на здрава, гъвкава, негниеща основа от стъклен воал (клас 1 с 125 гр/м2 и клас 2 с 100 гр/м2) с висококачествен битум. "
а това е самият сайт: [onduline-bg.com]
Вярно е, че на бунарчето няма площ за да ги подхване вятъра и да ги отнесе, но на офиса ми имам навес над терасата с площ 25 м2 със същите боклуци. Навеса е от 6 години и нищо не е отнесено. Сигурно съм голям късметлия. smiling smiley
LKK
Re: ремонт на покрив
15-03-2009 - 18:28:12
Фло, дал съм линк към темата където се обсъжда вентилирането под слоя битумни керемиди. Прочети и ако продължава да е неясно ще ти дам телефона си, за да се обясним.
Re: ремонт на покрив
15-03-2009 - 18:47:54
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, дал съм линк към темата където се обсъжда
> вентилирането под слоя битумни керемиди. Прочети и
> ако продължава да е неясно ще ти дам телефона си,
> за да се обясним.

Благодаря! Обсъждането е добре,но ми се щеше да видя техническо решение-двоен въздушен слой,сандвич или нещо друго.
LKK
Re: ремонт на покрив
15-03-2009 - 19:09:09
Фло, такова нещо не съм правил, и тъй като съм дилетант нямам право да коментирам такава конструкция. Като си правя проектите за къща ще питам архитекта за този детайл, но това е в необозримто бъдеще.
Abu
Re: ремонт на покрив
15-03-2009 - 19:45:30
Ами това е теглото на стъкления воал - 100-125 гр/м2 и не е никаква армировка, а колкото да не ти се разпадат в ръцете... При всички видове е такова, тъй че да не се притесняваш... алтернативата е хартиена армировка, ама ако воалът гние, представи си хартията на какво става! Това са реалните недостатъци на битумните керемиди, но ако е по-здрава мрежата вътре, щанцата няма да може да ги реже. За зоните за залепване достатъчно съм говорил колко са важни, обаче връзка между цената и качеството на лепилото не съм наблюдавал.
Re: ремонт на покрив
15-03-2009 - 20:29:39
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
За зоните за залепване достатъчно
> съм говорил колко са важни, обаче връзка между
> цената и качеството на лепилото не съм наблюдавал.


Да разбираме ли ,че същото се отнася и за различните марки керемиди?
Abu
Re: ремонт на покрив
15-03-2009 - 20:49:36
Точно това казвам - не съм забелязал скъпите да лепнат повече. По-важно е да са пресни и добре съхранявани. При марковите (и странните кройки) обикновено има известно застояване в складовете, а това е по-голям риск от повреждане.
Re: ремонт на покрив
15-03-2009 - 20:56:41
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Точно това казвам - не съм забелязал скъпите да
> лепнат повече. По-важно е да са пресни и добре
> съхранявани. При марковите (и странните кройки)
> обикновено има известно застояване в складовете, а
> това е по-голям риск от повреждане.


*ok* Благодаря! Много ми е полезно това виждане! Дай нещо и за вентилируемия детайл за размисъл!
LKK
Re: ремонт на покрив
15-03-2009 - 21:02:16
На мен ми прави впечатление, че след един сезон на открито /поставени на съответният покрив/ битумните керемиди губят еластичността си и стават като гьон. Ако се опиташ да ги сгънеш се чупят.

На споменатият навес, който е със слаб наклон съм използвал боброва опашка, която съм оставил да провисва в края на навеса. Зимата се образуват висулки. Нямах си работа и още първата зима реших да ги счупя, за да не тегнат на керемидите. Първата висулка, като я пернах падна с парче от битумната керемида. Оттогава не пипам и нямам проблеми.

п.с. Абу, напълно прав си това е теглото на стъкленият воал. :-[ При топлоизолиране на фасади със ЕПС се ползва подобен стяклен воал, като армираща мрежа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход