Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна топлоизолация

Публикувано от smok 
Външна топлоизолация
11-11-2005 - 16:33:38
Предлагам на дискусия минералните матеряли ,, Rockwool Fasrock и Fasrock L ,, Ако някой посетител е запознат и знае повече,като цена и ефективност нека го сподели с посетителите на този форум.Благодаря предварително.! :crazy:
Re: Външна топлоизолация
15-11-2005 - 10:52:27
avatar
Аз си направих с най-обикновен стиропор с дебелина 5см и драскана мазилка и да си кажа честно има ефект. Температурата се повиши с 5 градуса като съм си сменил и дограмата разбира се и комбинацията от тези две неща ми качи температурата с толкова. Но догодина предвиждам и вътрешна топлоизолация, защото съм максималистsmiling smiley)) пък и мразя топлофикация и смятам да не им използвам неоправдано скъпите услуги smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Външна топлоизолация
15-11-2005 - 13:40:03
Ами няма много за коментар. FASROCK L e плоча 1200х200, лоша ламбда (0,043), предимството й е че се лепи без дюбелиране за сгради с ниска етажност (до 20м.) Никой не използва подобен продукт в Бг. FASROCK е използваната плоча. Нашият (на ISOVER) продукт със същите характеристики се казва FASOTHERM.
Re: Външна топлоизолация
16-11-2005 - 11:51:12
Истинската минерална вата

Материалите Fasrock и Fasrock L са два различни материала , които се различават по плътност и цена. Fasrock е плоча с плътност около 135 кг./м3 и много добри характеристики, размерите са 1000х600 на плочите. Изолацията с Fasrock има няколко основни предимства - висока дълготрайност, паропроницаемост, много добра шумоизолация, негоримост, никакви термични разширения и др.По отношение на ламбдата при Fasrock тя е 0,039 W.m-1.K-1, което е по-добро даже и от EPS. Технологията на Rockwool за фасадни вати е с около 15 години пред всички останали производители на такива материали затова е хубаво да се провери предварително дали предлаганите вати от другите производители са действително фасдани или просто "твърди" плочи, което в никакъв случай не е достатъчно, а най-добре би било да не се прави компромис с качеството и да си вземете Fasrock. Добре е да се използва дебелина минимум 5-6 см.
На ваше разположение съм за повече информация.
Re: Външна топлоизолация
16-11-2005 - 13:49:20
Yes!
Колегата Валентин Вълов е представител за България на най-големия производител в света на каменна вата фирма ROCKWOOL, марка която не се нуждае от допълнително представяне.
Welcome, колега. Форума добива все по-професионален характер.
Леката закачка с препратката за "истинската минерална вата" подминаваме с дружеска колегиалност winking smiley))

Иначе не съм сбъркал с коментара за двата вида FASROCK, надявам се?
Re: Външна топлоизолация
16-11-2005 - 14:38:34
Уважаеми г-н Вълов,

бихте ли ни дали цена за около 200 м2 Fasrock с дебелина 10 см?


С поздрави

Иван
Янко
Re: Външна топлоизолация
18-11-2005 - 15:27:00
Практичен въпрос към Валентин Вълов и към Явор Андреев:

Искам да сложа изолация във външна стена на къща с дървена носеща конструкция. Дебелина 20 см.

Какви видеове изолации (вата) може да ми предложите от вашите фирми, като ме интересува:

1. Поне няколко варианта (3,4,5...), като започнете от възможно най-евтиния (дори и според вас да не е удачен).

2. За всеки вариант ме интересува:
а) съпротивлението на топлопреминаване (R - м2К/W, с точност поне до една десета) - реално, не рекламно - за 20 см дебелина на изолацията (само за изолацията, без да се смята дървена конструкция)
б) цена на кв.м. за 20 см дебелина
в) обемното тегло

3. Също какви са предимствата и недостатъците на всеки вариант в сравнение с другите варианти - защо го препоръчвате или не го препоръчвате...

... е, мисля, че това ако ми дадете като информация ще е доста добре, не че нямам и други въпроси...

Re: Външна топлоизолация
18-11-2005 - 16:13:00
Леле, много въпроси...
Имам конкретно предложение: елате на Гурко 74 (тел.9889040) и ще поговорим по-подробно. Твърде много писане ще падне ако трябва да ви отговоря на всичките въпроси а и рискуваме да дадем тук-таме различни отговори с Вальо. Излишно е да водиме спорове по Интернет. После можете да погостувате и на колегите от Рокуул. winking smiley
Янко
Re: Външна топлоизолация
18-11-2005 - 16:39:58
Е нали за това е форума.... winking smiley

Интересуваме кратък и точен отговор, така че, ...
...все пак настоявам - т.е. вместо аз да седна и да сравнявам данни - за мен като клиент е по-добре вие да ми дадете кратки и ясни данни за сравнение, за да ме улесните... е, ако желаете

cool smiley
Янко
Re: Външна топлоизолация
18-11-2005 - 16:41:45
... а, и не искам да водя спорове - само да си направя сметка коя изолация да избера - Isover или RockWool....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход