Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подпокривни етажи - какви са недостатъците?

Публикувано от qwerty 
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
27-12-2006 - 10:25:44
По повод подпокривните етажи не видях някой да спомене еидн съществен недостатък - зависимостта от асансьор.

На клуба на феновете на последните етажи smiling smiley ще кажа, че за мен това е даже по-голям недостатък от евентуални течове. Живяла съм на висок етаж (не последен) и да си кажа право, това беше истинско изпитание - особено с бебе, количка, пазар и... изненада! асансьорите (2 броя) не работят. Пеш до 8-ми етаж с целия цирк или висиш долу и чакаш да благоволят да ги оправят.

На тези, които ще кажат "в новите жилища асансьорите са нови", ще отговоря, че работя в офис на 3 години с асансьор (ние сме на нисък етаж, обаче) и до момента се е развалял поне 10 пъти. Сградата е скъпа и на престижно място с луксозни общи части и би следвало и асансьорът да отговаря на тези "екстри" - искам да кажа, че на купувачите цялото удоволствие струва бая пари и пак по високите етажи си ходят пеш.
Да не говорим, че аз лично имам клаустрофобия и не се чувствам много комфортно в такива затворени пространства, пък и съм засядала в асансьор - пази Боже!

Така че, Човек, от практическа гледна точка за мен това е най-същественият недостатък. Да не говорим, ако си в тавански етаж без асансьор - не ти трябва фитнес smiling smiley

Предимства си има, но мога да ви уверя, че ако е добре избрано жилището, и на нисък етаж може да има слънце и да не гледаш комшии. Но в новите тези етажи май ги обират обезщетените, та не знам....
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
27-12-2006 - 17:31:27
Това не е точно проблем на подпокривните етажи, а само доколкото се припокриват с "високите" етажи. Споменах ги бегло, защото въпросът е спорен - ами ако си на първи етаж от 16 и асансьорната шахта е залепена на спалнята ти?
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
27-12-2006 - 17:59:32
Ами тя може да е залепена за спалнята ми и на 10-ия етаж smiling smiley - въпрос на проект.

Докато подпокривен етаж да няма нужда от асансор означава да е в еднофамилна/двуфамилна къща (т.е. да е 3-ти максимум).

Иначе казано - "подпокривен" се припокрива с "висок" (доколкото определението за висок е "нуждаещ се от асаньор"winking smiley, докато обратното не е вярно. Т.е. множеството на подпокривните етажи е подмножество на високите етажи (пак повтарям, висок в значението му на "труднодостъпен без асансьор"

Така че за мен в 90 % от случаите (освен в къща) подпокривните са с асаннсор, а останалите 10 - още по-тежкия случай - без асансьор, но с необходимост от такъв.

Пробвал ли си да живееш на 5-ти последен етаж (под тавани) в центъра в стара кооперация с високи тавани? Да видиш как се качват 4-ри етажа с етажна височина 3,20? Това е пример само.
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
27-12-2006 - 18:02:57
Така че за мен асансьорът или нуждата от такъв си върви комплект с подпокривния етаж и се нарежда в групата на съществените недостатъци. Което не отменя факта че този недостатък важи за всеки висок етаж, даже и да не е подпокривен.

Но тук обсъждаме подпокривните и счетох, че е необходимо да се спомене като недостатък. Иначе ако ти си го споменал, извинения, не съм го видяла.
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
27-12-2006 - 20:11:43
Каква е различното да спре токът за първи и за последен етаж?
Нататък: На първия етаж слизат и се качват всички - ставаш направо портиер. На десетия слизат и се качват само от този етаж. Шумът от двигателя да речем е еднакъв, но от блъскането на вратите и глъчката не е.
Висок етаж не е последният, а субективно от шести нагоре. Ако на теб третият ти се струва висок или осмият - нисък, не споря.
Моите впечатления са, че подпокривните етажи по правило не разполагат с асансьор (поради липса на стълбищна площадка). Явно е по-изгодно да увеличиш с десетина квадрата "мезонета" и да убедиш купувача, че един-два етажа пеш не са проблем. Обаче и за това няма да споря.
ПП Като гледам по планините как търчат людете по баирите, не е за вярване колко всички мразим качването по стълби.
efo
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
27-12-2006 - 21:13:56
Zdraveite priqteli. 6te vi kaja,4e ot poslednia etaj po-hubavo nqma!Stiga da imate dobra toploizolacia .Nie imame nai-dobroto re6enie za vas.
TOPLO, HIDRO I 6UMOIZOLACIA V EDNO ot [www.termopolbg.com]

Почивам на Sunny Beach
efo
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
27-12-2006 - 21:22:09
Poliuretanovata izolacia,kogato e nanesena ma6inno,diektno varju vsiakakvi povarhnosti efekta e nai-dobar. za informacia na: [www.termopolbg.com]

Почивам на Sunny Beach
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
28-12-2006 - 09:20:16
Трябва да има 3,60 от последна спирка догоре, а кота било е фиксирана и не може асансьорът да стърчи над него. Затова в много случаи асансьорът спира на предпоследен етаж.
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
28-12-2006 - 09:47:58
Цитат: "Каква е различното да спре токът за първи и за последен етаж? "

Ами това, че на първия етаж се качваш лесно пеш по стълбите, а на последния - трудно и с почивки.

Колкото до тропането на вратата - на новите кооперации поне вратите на асансьорите са плъзгащи и не тропат, а и изолацията на клетката е по-добра - поне при нас в офиса е така. Освен това обикновено в новите първите нива са търговски площи или гаражи и там няма живеещи (на които да дигат глъчка качващите се в асансьора)

И аз обичам да ходя по планините smiling smiley - но това е съвсем различно от въртенето по стълбите 8 етажа. В планинанта е красиво и ходенето достсвя удоволствие, докато ходенето вътре в сграда, при това по спирала, не е никакво удоволствие. Поне за мен не е. Да не говорим, че в планината съм с удобни обувки и раница на гърба, а в сградата обикновено на токчета и с пазарски чанти в двете ръце smiling smiley Не коментирам моя случай, когато имах и бебе, и количка в добавка.

Цитат: "Висок етаж не е последният, а субективно от шести нагоре. Ако на теб третият ти се струва висок или осмият - нисък, не споря. "

Аз казах, че с малки изключения (в къщите) всеки последен етаж е висок, но не всеки висок е последен. И понеже си говорим за последен етаж тука, го приемам за висок.
Доколкото помня, някога по соц-а е имало изискване сграда с 5 и повече етажа да има асансьор, т.е. 5-ия вече е бил приет за "висок". Новите кооперации по правило са с повече от 4 етажа (с малки изключения на много луксозни и отбрани имоти). Затова за мен подпокривен етаж в нова кооперация е "висок" и има нужда от асансьор.

Това не е сташно, че асансьора стига до предпоследния етаж. Един етаж се качва пеш. Страшното настава, когато изобщо го няма асансьора.

Е, тук предполагам, че има хора, живеещи на последен етаж (не купили, а вече обитаващи). Могат да кажат какво е, ако няма асансьор.
Анонимен потребител
4ovek ...
28-12-2006 - 14:12:00
що не вземеш да продаваш последните етажи на най-високи цени, а не на себестойност както казваше преди време - я гледай колко мераклии има за последния етаж smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход